Liderler Zirvesi Öncesi Soçi'de Türkiye, Rusya ve İran Genelkurmay Başkanları Görüştü

Liderler Zirvesi Öncesi Soçi'de Türkiye, Rusya ve İran Genelkurmay Başkanları Görüştü

Liderler zirvesi öncesi Rusya'nın Soçi kentinde Türkiye, Rusya ve İran genelkurmay başkanları Suriye'deki gerginliği azaltma/çatışmasızlık bölgelerini görüştü.

Rusya'nın Soçi kentinde Türkiye, Rusya ve İran genelkurmay başkanları, Suriye'deki gerginliği azaltma/çatışmasızlık bölgelerini görüştü.

KRİTİK ÖNEM TAŞIYOR

Yarın liderler düzeyinde gerçeleşek görüşme öncesi genelkurmay başkanları arasında gerçekleşen görüşme kritik önem taşıyor.

TSK'DAN AÇIKLAMA YAPILDI

Konuyla ilgili TSK'dan şu açıklama yapıldı:

Soçi'de İcra Edilen Türkiye, Rusya Federasyonu ve İran Genelkurmay Başkanları Toplantısı Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar; Rusya Federasyonu Genelkurmay Başkanı Orgeneral Valery Gerasimov ve İran Genelkurmay Başkanı Tümgeneral Dr. Mohammad Hossein Bagheri ile birlikte 21 Kasım 2017 tarihinde Rusya Federasyonu/ Soçi'de icra edilen üçlü ve ikili toplantılara iştirak etmiştir.

Toplantılarda taraflar; Suriye'deki güvenlik sorunları, terör örgütleriyle mücadelede yapılan işbirliği ve bölgede oluşturulan "Gerginliği azaltma/ çatışmasızlık bölgeleri" kapsamında görüş alışverişinde bulunmuştur.