Soçi 2014 Paralimpik Kış Oyunları

Soçi 2014 Paralimpik Kış Oyunları

Samsung'un 2014 Soçi Paralimpik Partnerliği; oyunların başlamasına 1 sene kala, Moskova'da düzenlenen törenle resmen açıklandı.

Soçi 2014 Paralimpik Kış Oyunları

Samsung,"Soçi 2014 Paralimpik Kış Oyunları" Global Partneri Oldu

Kablosuz İletişim Ekipmanlar kategorisi, Global Olimpik Partneri Samsung Electronics, 2014'de Soçi'de yapılacak Paralimpik Kış Oyunları'nın Dünya Paralimpik Partneri olduğunu açıkladı. Duyuru, 2014 Soçi Paralimpik Oyunları'nın başlamasına tam 1 yıl kala Moskova'da düzenlenen resmi kutlama töreninde açıklandı. Samsung Electronics Başkan Yardımcısı Jae Young Lee, Uluslararası Paralimpik Komitesi Başkanı Sir Philip Craven ve Soçi 2014 Organizasyon Komitesi Başkanı ve CEO'su Dmitry Chernyshenko, katıldıkları törende yaklaşan Paralimpik Oyunlarına dair heyecanlarını paylaştılar.

Samsung, 2006'dan bu yana Uluslararası Paralimpik Komitesi'nin (IPC) Global Partneridir.. İlk kez Torino 2006 Paralimpik Kış Oyunları'na sponsor olarak başlattığı desteğini, Pekin 2008 Paralimpik Oyunları, Vancouver 2010 Paralimpik Kış Oyunları ve Londra 2012 Paralimpik Oyunları ile sürdürmüştür. Dünya Paralimpik Global Partnerliği'ni beşinci kez gururla üstlenen Samsung, Paralimpik Oyunlarını daha geniş bir izleyici kitlesine ulaştırmanın yanı sıra olimpiyat ruhunu ve Oyunların heyecanını, geliştirdiği yenilikçi "kablosuz iletişim teknolojileri"yle yaygınlaştırmayı hedefliyor.

Uluslararası Paralimpik Komitesi (IPC)Başkanı Sir Philip Craven,"Samsung'a Paralimpik Hareket'e olan inanılmaz katkısı nedeniyle teşekkür etmek istiyorum. Samsung'un teknolojisi ve kampanyaları hem Oyunlara başarıyla ev sahipliği yapmamıza yardımcı oldu hem de izleyicilere kendi potansiyellerini gerçekleştirmeleri ve Paralimpik Oyunlarla ilgilenmeleri için ilham verdi" dedi.

Soçi 2014 Organizasyon Komitesi Başkanı ve CEO'su Dmitry Chernyschenko ise görüşlerini şöyle ifade etti: "2014 Soçi Paralimpik Oyunları partnerlerimizi açıklamaktan büyük mutluluk duyuyor ve katkılarının paha biçilmez olacağına inanıyorum. Samsung'un öncü teknolojileri ve sponsorluk tecrübesi; organizasyonda görev alacak çalışanların birbirleriyle sürekli bağlantı halinde olabilmelerine; atletler ve izleyicilerin ise Paralimpik Oyunlara dair paylaşmak isteyecekleri hikayelerini, dünyanın her yerine ulaştırabilmelerine olanak sağlayarak, büyük bir katkıda bulunacak."

Samsung Elektronics Başkan Yardımcısı ve Küresel Spor Pazarlama Bölümü Başkanı Yung Kook Lee ise "Geçtiğimiz yıllarda Paralimpik Hareket'e destek vermiş olmaktan dolayı yaşadığımız gururu, 2014 Soçi Paralimpik Kış Oyunları Global Partneri olarak sürdürmekteyiz.. Samsung olarak, Paralimpik değerler arasında yer alan cesaret, azim, ilham ve eşitliği sonuna kadar destekliyoruz. Dünya çapında birçok insanın bu harika etkinliğin ve genel olarak Paralimpik Haraketin heyecanını paylaşmasını sağlayacak teknoloji çözümleri sunmaktan ayrıca memnuniyet duyuyoruz" dedi.