Skibbe Sezon Hazırlıklarını Değerlendirdi

Galatasaray Teknik Direktörü Michael Skibbe, Şampiyonlar Ligi'nde Steaua Bükreş ile Oynanacak Karşılaşmaya Kadar Çalışmalarını Çok İyi Sürdürmek İstediklerini Söyledi.

Skibbe Sezon Hazırlıklarını Değerlendirdi
03.08.2008 20:53 | Son Güncelleme: 03.08.2008 20:53

Galatasaray Teknik Direktörü Michael Skibbe, Şampiyonlar Ligi'nde Steaua Bükreş ile oynanacak karşılaşmaya kadar çalışmalarını çok iyi sürdürmek istediklerini söyledi.

Almanya kampında 1860 Munih ile oynanan ve golsüz sona eren karşılaşmanın ardından düzenlenen basın toplantısında konuşan Alman çalıştırıcı, "Ben bugün oynadığımız oyundan memnunum. Özellikle ilk 65 dakikada çok önemli fırsatlar ele geçirdik ancak bunları gole çeviremedik. Oyuncuların yorgun olduğunu da göz önünde bulundurmak lazım. Kısa hazırlık döneminde oyuncularım 6 hazırlık maçı oynadı. İyi bir hazırlık dönemi geçirdik" dedi.

Skibbe, hazırlık maçlarında az gol attıklarının doğru olduğunu belirterek, şöyle konuştu:

"Altı maçta az gol attığımız doğrudur. Bu bize Steaua Bükreş maçına daha iyi hazırlanmamız gerekiyor. Ben önümüzdeki 10 günlük periyotta bunu çok çalışarak aşacağımızı düşünüyorum."

-"KISSLİNG KONUSUNDA GİRİŞİM YOK-

Basın mensuplarının transferlerle ilgili sorularını da yanıtlayan genç teknik adam, Kissling'in transferi ile ilgili olarak da, "Her şeyden önce Kissling'le ilgili hiçbir girişimimiz yok. Gerçekten iyi bir hazırlık döneminde çok fazla maç oynadık. En son oynadığımız Hoffenheim ve 1860 Münih maçları önemliydi. Ben bu maçlarda biraz daha iyi oynadığımızı düşünüyorum." dedi.

Skibbe, transferleri basın toplantısında konuşmayı doğru bulmadığını belirterek sözlerinin şöyle sürdürdü:

"Ben transferler hakkında konuşmayı doğru bulmuyorum. Basın toplantılarında kesinlikle transfer değerlendirmesi yapmıyorum. Steau Bükreş çok iyi bir takım. Uluslar arası arenada da iyi işler yaptı. Steaua Bükreş tabii ki bu turda bizim için güçlü bir takım. Biz rakibimizi geçip, Şampiyonlar Ligi'ne katılmak istiyoruz."

Basın mensuplarının kafasındaki takımı oluşturup oluşturmadığı şeklindeki sorusuna ise Skibbe, "Henüz tamamlanmış bir takım şablonundan bahsetmek mümkün değil. Çünkü henüz sakatlıktan dönmesini beklediğimiz oyuncular var. Tam kadro çalışamadığımız için önümüzdeki 10 günü en iyi şekilde çalışarak geçirmeliyiz. Ancak bu çalışmaları yaptıktan sonra oyun şablonu ortaya çıkacaktır. Bunun için biraz daha beklememiz gerekiyor."

-TAKIM YARIN DÖNÜYOR-

Öte yandan Galatasaray, Almanya'daki hazırlıklarının ikinci etabını tamamladı. Sarı-kırmızılılar, yarın sabah saatlerinde İstanbul'a uçacak.

Kaynak: CHA

title