Skibbe: Oyunu Yeterli Buluyorum

Galatasaray Teknik Direktörü Michael Skibbe, Takımının İlk Hazırlık Maçında Ortaya Koyduğu Futboldan Memnun Olduğunu Söyledi.

Skibbe: Oyunu Yeterli Buluyorum

Galatasaray Teknik Direktörü Michael Skibbe, takımının ilk hazırlık maçında ortaya koyduğu futboldan memnun olduğunu söyledi.

VFB Homberg ile oynanan ve Galatasaray'ın 2-0 kazandığı karşılaşmanın ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Alman teknik adam, takımını ilk hazırlık maçında yeterince başarılı bulduğunu belirterek, "Bugün sahada iyi oynadık birçok gol pozisyonuna girdik. Hazırlık maçının ilki olmasına rağmen oyunu yeterli buluyorum." dedi.

Mehmet Güven ve Barış'ın bu hazırlık maçında savunmada görev yapmasının hatırlatılması üzerine Skibbe, "İkiside ortahada iyi oynayabilen oyunculardı. Aynı görevi savunma içinde yapabileceklerini gösterdiler. Mecburiyetten de olsa iyi oynadılar." diye konuştu.

Genç teknik adam, savunmada sakatlıkları devam eden Emre Güngör ve Servet Çetin'in Almanya'daki ilk etapta yapılacak hazırlık maçlarında forma giymelerinin zor olduğunu kaydetti.

Skibbe, yeni transferlerden Yaser'den de övgüyle söz ederek, "Bugün Yaser, Ferdi ve Aydın görevlerini layıkla yaptılar. Kendi hanelerine artı yazabiliriz." diyerek sözlerini tamamladı.

ÜMİT KARAN'DAN DEİVİD'E BAŞSAĞLIĞI

Galatasaray'ın golcü futbolcusu Ümit Karan da, sözlerine annesini kaybeden Deivid'e başsağlığı dileyerek başladı. Ümit Karan, VFB Homberg ile oynanan hazırlık maçı içinde şöyle konuştu: "İlk hazırlık maçımız zor bir dönemden geçiyoruz. İlk maç için fena oyun oynamadık. Bazı eksiklikler var. Şu anda herşey iyi gidiyor." dedi.

Bir basın mensubunun Yaser ile birlikte oynamasını sorması üzerine golcü futbolcu, "Çok yetenekli bir futbolcu. Yetenekli olmasaydı zaten Galatasaray'a gelmezdi." diyerek sözlerini tamamladı.

Kaynak: CHA