Skıbbe: Başarılara Ulaşacağız

Skıbbe: Başarılara Ulaşacağız

Galatasaray'ın Yeni Teknik Direktörü Michael Skibbe, Sarı -Kırmızılı Kulüpte Bulunmanın Kendisi İçin Çok Önemli Bir Adım Olduğunu Belirterek, 'Bu Sezon Galatasaray ile Çok Güzel Başarılara Ulaşacağımıza ve Güzel Olaylara İmza Atacağımıza İnanıyorum' Dedi.

Skıbbe: Başarılara Ulaşacağız

Galatasaray'ın yeni teknik direktörü Michael Skibbe, sarı-kırmızılı kulüpte bulunmanın kendisi için çok önemli bir adım olduğunu belirterek, ''Bu sezon Galatasaray ile çok güzel başarılara ulaşacağımıza ve güzel olaylara imza atacağımıza inanıyorum'' dedi.

Michael Skibbe, bugün geldiği İstanbul'da, Galatasaray TV'ye konuk oldu. Florya'daki stüdyoda yaptığı açıklamada, Galatasaray'ın, Avrupa'nın en büyük kulüplerinden biri olduğunu vurgulayan Skibbe, Florya Metin Oktay Tesisleri'nin de mükemmel bulduğunu söyledi.

Galatasaray'ın, genç ve yetenekli oyunculara sahip olduğunu, bu futbolcularla önümüzdeki sezon çok güzel bir takım yaratma konusunda inancının yoğun olduğunu dile getiren Skibbe, şöyle konuştu:

''Galatasaray, Avrupa'nın en büyük kulüplerinden biri. Bu sezon güzel başarılara ulaşacağımıza ve benim teknik direktörlüğüm altında güzel olaylara imza atacağımıza inanıyorum.''

Galatasaray gibi büyük kulüpler için şampiyonluğun tek beklenti olduğunu, geçen sezonun son 6 maçını kazanmış bir takımla önümüzdeki sezon da ligi kazanmak için elinden geleni yapacağını ifade eden Skibbe, ' 'Almanya'da, milli takımda çalıştığım dönemde medya baskısına alışmıştım. Elbette başarısız ortamlarda büyük bir baskı oluşabilir, ama ben kendime güveniyorum. Türkiye de çok fazla futbolla ilgili. Başarıyla birlikte benden memnun olacaklarını düşünüyorum. Avrupa Şampiyonası'ndaki Türk Milli Takımı, üzerlerindeki o baskıyla birlikte son iki maçında, ikinci yarılarda oynanan oyunla nasıl değiştiğini ve çeyrek finale yürüdüğünü gösterdi. Biz de güzel oynayarak ve iyi sonuçlar alarak bu medya baskısının altından kalkacağız'' diye konuştu.

Michael Skibbe, Avrupa Şampiyonası'nda oynayan tüm Galatasaraylı futbolcuları çok başarılı bulduğunu kaydederken, Servet'i de övdü.

''Amacımız, Şampiyonlar Ligi'nde grup maçlarına kalabilmek'' diyen Skibbe, ''Dolayısıyla, hazırlık döneminde hem Turkcell Süper Lig, hem Avrupa Şampiyonlar Ligi, hem Süper Kupa için çalışacağız'' ifadesini kullandı.