Siyasetçiler Elazığ'da Bir Araya Geldi

Siyasetçiler Elazığ'da Bir Araya Geldi

Elazığ’da görev almış siyasi partilerin il başkanları, belediye başkanları ve milletvekilleri iftar programında bir araya geldi.

Siyasetçiler Elazığ'da Bir Araya Geldi

Elazığ'da görev almış siyasi partilerin il başkanları, belediye başkanları ve milletvekilleri iftar programında bir araya geldi.

Programa AK Parti Elazığ Milletvekili Ömer Serdar, AK Parti Elazığ İl Başkanı Ramazan Gürgöze, Elazığ'da geçmişte görev yapmış belediye başkanları ve il başkanları katıldı. Ülke ve coğrafya olarak zor günler geçirdiklerini belirten AK Parti Elazığ İl Başkanı Ramazan Gürgöze, "Birlik ve beraberliğe en çok ihtiyaç duyduğumuz bu süreçte biz tüm siyasi partimizden hiçbirini ayırt etmeden ve fikri görüşüne bakmadan bir araya geldik. Netice bu ile, ülkeye, millete ve insanlığa hizmet etmek maksadıyla yola çıkmış tüm siyasi parti il başkanlarımızın, milletvekillerimizi ve belediye başkanlarımızla bir aradayız. Ülkemizin bu zor zamanlarında bu birlikteliği verdikleri için minnet duyuyorum. Ülkemizde bir terör belası var. Bu belaya karşın tüm siyasi partilerin ve STK'ların birlikte hareket ederek bu terör belasından kurtulmamız için önemli bir fırsattır" dedi.

Türkiye'nin önemli süreçlerden geçtiği vurgulayan AK Parti Elazığ Milletvekili Ömer Serdar, "Bu dönemde verilen mücadelede birlik ve dayanışma içerisinde olmanın önemli olduğunu düşünüyorum. Türkiye olarak gerek ekonomik anlamda gerekse siyasi anlamda ciddi mücadeleler veriyoruz. Geçtiğimiz ay ortaya çıkan büyüme verilerine baktığımız zaman yüzde 5 oranıyla Avrupa'da en fazla büyüyün ülkeyiz. Terörle, bu mücadeleyi vermemize rağmen bu büyüme rakamlarının ortaya çıkması Türkiye'nin terör sorununu yenmesinin akabinde nasıl bir sıçrama yapacağının göstergesidir" diye ifade etti.

Bu yılın verilene bakıldığına geçen yıla göre istihdam oranlarında da bir artış olduğunu aktaran Serdar, "İşsizlik oranlarında kısmi bir düşüş var. Bunlar bizim için sevindirici veriler. Ama asıl sevindirici olan Türkiye'nin yeniden inşasını tamamlarken özellikle bu coğrafyada bir takım güçlerin yapmış olduğu planlamalara Türkiye oyun kurucu olarak dahil olmak istiyor. Bu oyun kuruculuğunu önlemek için dışarıdan ve içeriden bir daraltmayla karşı karşıya. Bu açıdan hükümet olarak milletin desteğini arkamızda görmemiz önemlidir" şeklinde konuştu.

Anlamlı bir birliktelik olduğunu ifade eden Elazığ eski Belediye Başkanı Süleyman Salmanoğlu da bu birliktelikten duyduğu memnuniyetini dile getirdi. - ELAZIĞ

Kaynak: İHA