Siyaset Akademisi 7'nci Mezunlarını Verdi

Siyaset Akademisi 7'nci Mezunlarını Verdi

AK Parti Ankara İl Başkanlığı Bünyesinde Faaliyet Gösteren Siyaset Akademisi'nde Eğitim Gören 7'nci Dönem Mezunları Sertifikalarını Aldı.

Siyaset Akademisi 7'nci Mezunlarını Verdi

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Ankara İl Başkanlığı bünyesinde faaliyet gösteren Siyaset Akademisi'nde eğitim gören 7'nci dönem mezunları sertifikalarını aldı.

Ankara İl Başkanlığı'nda yapılan sertifika dağıtım törenine Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Cemil Çiçek, Devlet Bakanı Mustafa Sait Yazıcıoğlu ve İçişleri Bakanı Beşir Atalay katıldı.

Törende AK Parti Genel Başkan Yardımcıları Reha Denemeç ve Haluk İpek'in yanı sıra milletvekilleri ve çok sayıda partili hazır bulundu.

Törende söz alan AK Parti Ar-Ge'den Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Milletvekili Reha Denemeç, Siyaset Akademisi'nin temellerinin 2003 yılında atıldığından söz etti.

Akademide eğitim gören öğrencilerin olumlu ya da olumsuz görüşlerini değerlendirdiklerini belirten Denemeç, sorunlar ve güçlükler üzerinde değerlendirmelerde bulunduklarını ifade etti.

Denemeç, 22 Temmuz 2007'de yapılan genel seçimlerin ardından eğitimi daha merkezi, daha derli toplu vermeyi amaçladıklarına işaret ederken, "Faaliyetleri akademik çerçevede yürütme kararı aldık." dedi.

Siyaset Akademisi bünyesinde Yerel Yönetimler'e ilişkin eğitim vereceklerini de kaydeden Denemeç, bu doğrultuda 20 ilde faaliyetlere başlayacaklarını söyledi.

Denemeç, kadınların yerel yönetimlerdeki temsil oranının düşüklüğüne dikkat çekerek, soruna yönelik gereken çalışmaları yapacaklarını ifade etti.

Törende, Siyaset Akademisi'nde hizmet veren öğretim görevlileri adına konuşan AK Parti Ankara Milletvekili Doç.Dr. Zeynep Dağı da AK Parti'nin tüm ezberleri bozduğuna temas ederken, Siyaset Akademisi'nin yeniden yapılandığını dile getirdi. Dağı, akademilerde de siyasi anlamda ezberleri bozan bir eğitimin gerçekleştiğine vurgu yaptı.

Katılımcıların heyecanlı olduğu gözlenen törende bakanlar ve genel başkan yardımcılarıyla milletvekilleri tarafından mezunlara sertifikaları verildi.

Katılımcılar sertifika dağıtımının ardından verilen kokteyle geçti.

Kaynak: CHA