Sivil Haberleri

Sivil haber, Sivil son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Sivil - Bugün
Türkiye ihtiyaç sahibi ülkelere un ve bakliyat gönderecek
Resmi Gazete'de yayımlanan Cumhurbaşkanı Kararı ile Suriye'de yaşayan sivil halk başta olmak üzere ihtiyaç sahibi diğer ülkelere ve bu ülkelerdeki ihtiyaç sahiplerine 100 bin tona kadar ekmeklik buğday karşılığı un ve 10 bin tona kadar yeşil mercimek ve nohut hibe edilmesi amacıyla Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) Genel Müdürlüğü görevlendirildi.
Sivil - Bugün
Son dakika haberi! Fransa İçişleri Bakanı Darmanin: Marketlerdeki helal gıda ürünleri reyonlarından rahatsız oluyorum
Fransa'da son günlerde Müslüman sivil toplum kuruluşlarına yönelik baskılar ve baskınlar arttı.
Sivil - Bugün
Son dakika haberleri... Macron, Putin'den terörle mücadelede iş birliğinin güçlendirilmesini istedi
Ülkede son günlerde Müslüman sivil toplum kuruluşlarına yönelik baskılar ve baskınlar arttı.
Sivil - Bugün
Son dakika haberleri... Fransa İslamofobi ile Mücadele Kolektifi, ülkenin müslümanlara yönelik tutumunu BM'ye taşıdı
Derneğin, Macron yönetiminin hazırladığı "ayrılıkçı" fikirlerle mücadele yasa tasarısı ve Müslüman dernek ve sivil toplum kuruluşlar hakkındaki kapatma girişimleri konusunda BM İnsan Hakları Konseyine başvurduğu kaydedilen açıklamada, derneği kapatacaklarını söyleyen İçişleri Bakanı Gerald Darmanin'e tepki gösterildi.
Sivil - Dün
Roma'da "Uluslararası Barış Duası" etkinliği yapıldı
İtalya'da önde gelen Katolik sivil toplum kuruluşlarından (STK) Aziz Egidio Topluluğu'nun organizasyonu ve muhtelif dinlerden temsilcilerin katılımıyla "Uluslararası Barış Duası" etkinliği yapıldı.
Sivil - Dün
Son dakika haberleri | Fransa, Filistin yanlısı kuruluşu kapatıyor
Bu kollektifin, geçen hafta Conflans Sainte-Honorine semtinde bir öğretmenin başı kesik şekilde öldürülmüş bulunduğu olaya dahil olduğunu öne süren Macron, "Son günlerde radikal İslamcı projesi yürüten veya Cumhuriyeti yıkan ideolojiye sahip sivil toplum kuruluşu, dernek veya kişilere karşı somut onlarca eylem gerçekleştirildi.
Sivil - Dün
Gıda, tarım ve orman alanında düzenlemeler içeren teklif Genel Kurulda
Gıda, Tarım ve Orman Alanında Bazı Düzenlemeler Yapılması Hakkında Kanun Teklifi'nin birinci bölümü üzerinde İYİ Parti adına söz alan Ankara Milletvekili Ayhan Altıntaş, kanun teklifinin muhalefetten habersiz hazırlandığını, muhalefetin, meslek kuruluşlarının ve sivil toplum örgütlerinin görüş ve önerilerine yeterince başvurulmadığını savundu.
Sivil - Dün
Dağlık Karabağ: Azerbaycan halkı Ermenistan ile çatışmalardan nasıl etkilendi?
BBC ekibi, Bakü'den Terter'e, Karakoyunlu'dan Gence'ye Azerbaycan'ın farklı noktalarında Ermenistan ile yaşanan Dağlık Karabağ krizinden sivil halkın nasıl etkilendiğini yerinde takip etti.
Sivil - Dün
Dünya Bankası'ndan Yemen'deki kalkınma projeleri için 371 milyon dolar destek
BM'nin verilerine göre, Yemen hükümet güçleri ve Husiler arasında 6 yıldır devam eden çatışma nedeniyle 12 bini sivil olmak üzere 112 bin kişi hayatını kaybetti.
Sivil - Dün
TBMM Başkanı Şentop, Azerbaycan Milli Meclisi'ne seslendi
Azerbaycan'a destek ziyareti gerçekleştirmek üzere Bakü'de bulunan TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Azerbaycan Milli Meclisi'nde açıklamalarda bulundu. TBMM Başkanı Şentop, Azerbaycan Milli Meclisi'nde yaptığı konuşmada, "12 Temmuz'da başlayan ve 27 Eylül'de iyice şiddetlenen kardeş Azerbaycan'a yönelik saldırılardan büyük üzüntü duyuyoruz. Türkiye bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da kardeş Azerbaycan'ın yanında olacaktır" dedi.  "AZERBAYCAN'IN YANINDA OLDUĞUMUZU TÜM DÜNYAYA İLAN ETTİK" TBMM Başkanı Şentop açıklamalarını şu sözlerle sürdürdü: "Meclis olarak Azerbaycan'ın yanında olduğumuzu tüm dünyaya ilan ettik. Ermenistan'ın bir an önce işgal ettiği Azerbaycan topraklarından çıkmasının, komşularına saldıran ve bölge barışını tehdit eden bir ülke olarak hareket etmekten vazgeçmesinin zaruretini bir kez daha haykırdık" diyen Şentop,  "Ermenistan; işgal ve katliam şeceresine yeni bir halka eklemiş, sivilleri ve masumları öldürmeyi bir devlet politikasına dönüştürmüştür.
Sivil - Dün
Son dakika haberleri! Azerbaycan'ın Paris Büyükelçisi Mustafayev: "Ermenistan savaş suçu işliyor"
Bir son dakika haberine göre Azerbaycan'ın Paris Büyükelçisi Rahman Mustafayev, Ermenistan'ın Azerbaycan'a karşı kullandığı füzelerin Beşşar Esed rejiminin Suriye'de sivillere karşı kullandığı füzelerle aynı olduğu belirterek "Bütün unsurlar Ermenistan'ın savaş suçu işlediğini gösteriyor.
Sivil - Dün
BM'den Hindistan'da "STK'lere getirilen kısıtlamalar ve aktivistlerin tutuklanmasına" tepki
Birleşmiş Milletler (BM), Hindistan'da özellikle Müslümanları dışlayan 'Vatandaşlık Yasası'nı protesto eden ve insan hakları alanında faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşlarına (STK) getirilen kısıtlamalar ve aktivistlerin tutuklanmasından endişe duyduğunu bildirdi.
Sivil - Dün
Son dakika haberi... FETÖ'nün TSK yapılanması soruşturmasında 31 gözaltı kararı
İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturma kapsamında, FETÖ'nün TSK yapılanması içinde faaliyet gösteren askerlerden sorumlu, örgüt içinde "öğretmen" olarak tabir edilen sivil şahıslar tarafından kullanılan ankesörlü telefonlarla irtibat sağlanmasına ilişkin yeni isimlere ulaşıldı.
Sivil - Dün
Trabzon'da "Sivil toplum buluşmaları" programı gerçekleşti
Cumhurbaşkanlığı'nca finansi edilen ve İçişleri Bakanlığı Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğü tarafından yürütülen "Yasal Çerçeve ve Kapasite Geliştirme Projesi" kapsamında "Sivil Toplum Buluşmaları" programı, Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu'nun katılımıyla gerçekleştirildi.
Sivil - Dün
Türkmen Alevi Bektaşi Vakfı Genel Başkanı Özdemir'den sivillere saldıran Ermenistan'a kınama Açıklaması
Türkmen Alevi Bektaşi Yardımlaşma Araştırma Eğitim Kültür Vakfı Genel Başkanı Özdemir Özdemir, Ermenistan'ın Azerbaycan'daki sivillere yönelik saldırısını kınadı.
Sivil - Dün
Son dakika... Ermenistan'ın saldırılarında 2 Azerbaycanlı sivil daha öldü
Son dakika haberleri... Ermenistan ordusunun Azerbaycan sivil yerleşim birimlerine gerçekleştirdiği saldırılarda iki kişi hayatını kaybetti.
Sivil - Dün
TBMM Başkanı Şentop, Ermenistan'ın füze ile vurduğu Gence kentini ziyaret etti Açıklaması
Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Mustafa Şentop, Azerbaycan'daki temasları kapsamında, Ermenistan'ın iki defa orta menzilli balistik füzeyle vurduğu Gence kentini ziyaret ederek sivillerin hayatını kaybettiği bölgedeki enkaz yerlerini inceledi.
Sivil - Dün
Türkmen Alevilerinden Azerbaycan'a destek
Türkmen Alevi Bektaşi Vakfı, Ermenistan ile çatışma halinde olan Azerbaycan'a desteğini ilan etti. Vakıf tarafından yapılan açıklamada, "Türkmen Alevi Bektaşi Vakfı ve Derneği olarak küçük çocukları dahi katleden, sivil kayıplara da yol açan, yüreğimizi yakan bu saldırıları yapan katil Ermenistan'ı şiddetle kınıyoruz" denildi.
Sivil - Dün
İzmir'deki FETÖ soruşturmasında 711 askeri personel için ihraç dosyası
Hava Kuvvetleri Komutanlığı İstihbarat/Personel Başkanlıkları ve Sahil Güvenlik Komutanlığı Personel Başkanlığı ile kurulan irtibat sonucunda 21'i albay, 25'i yarbay, 45'i binbaşı, 112'si yüzbaşı, 269'u üsteğmen, 33'ü teğmen, 196'sı astsubay ve 7'si uzman çavuş rütbeleriyle 3'ü sivil memur olmak üzere toplam 711 askeri personelin ihracı için dosya hazırlandı.
Sivil - Dün
Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, İİT Üye Ülkeleri Diyanet İşleri Bakanları ve Başmüftüleri İstişare Toplantısı'nda konuştu Açıklaması
Erbaş, Kudüs davasına değinmeden geçemeyeceğini dile getirerek, şu ifadeleri kullandı: "Maalesef Filistin davasına dair yaşanan son gelişmeler, yıllardır her türlü zorluğa rağmen Mescid-i Aksa'yı savunan Filistinli kardeşlerimizin yüreğini sızlatmaktadır. Tüm dünya Müslümanlarında da büyük bir hayal kırıklığı ve hüzne neden olmaktadır. Dolayısıyla İslam dünyasında, Kudüs'e ihanet anlamına gelecek tavır takınanlar, bir an önce içinde bulundukları gaflet ya da hıyanetten kurtulmalıdır." "Ermenistan'a karşı haklı mücadelesinde kardeş Azerbaycan'ı destekliyoruz" Myanmar'dan Doğu Türkistan'a, Yemen'den Suriye'ye her zaman mazlumların tarafında olduklarını belirten Erbaş, "Dua ve desteklerimizle her daim Keşmir halkının yanındayız. Aynı şekilde işgalci Ermenistan'a karşı haklı mücadelesinde kardeş Azerbaycan'ı destekliyoruz. Sürekli sivil yerleşim yerlerine saldırarak kadınları, çocukları, masumları katleden Ermenistan'ı şiddetle kınıyoruz.
Sivil - Dün
Ankara Kent Konseyi Uluslararası Katılımcılık Ödülü'ne layık görüldü
Ankara Büyükşehir Belediyesinden yapılan yazılı açıklamaya göre, Kent Konseyi başkentte üniversiteler, kamu ve özel sektörle sivil toplum kuruluşlarının katılımını sağlayarak, tüm paydaşlarıyla ortak aklın oluşumuna verdiği katkılar nedeniyle ödülü almaya hak kazandı.
Sivil - Dün
Ermenistan'ın füze saldırıları açık savaş suçu
Azerbaycan Silahlı Kuvvetlerinin harp sahasında ezici teknolojik üstünlüğünün altında kalan Ermenistan, açık bir savaş suçu işliyor. Ermenistan kuvvetleri bir süredir kasıtlı olarak Azerbaycan'ın büyük nüfus merkezlerini ve kritik ulusal altyapısını vuruyor. Yoğun nüfuslu bölgeler ve şehirler, Ermenistan Genelkurmay Başkanı Orgeneral Onik Viktori Gasparyan'ın karargahının ve savaş suçlusu subaylarının öncelikli hedefleri arasında. Azerbaycan'ın sivil kayıpları "ikincil hasar" değil; bundan ziyade, tıpkı bir korku filmini andırır gibi, Ermenistan'ın balistik füze saldırılarının kasıtlı hedefleri oldular.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Sivil Haberleri | Sivil Haber - Haberler - Sivil haberleri, son dakika sivil haber ve gelişmeleri burada. Türkiye ihtiyaç sahibi ülkelere un ve bakliyat gönderecek.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 21.10.2020 06:16:12. #1.15#
title