Sivil Haberleri

Sivil haber, Sivil son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Sivil - 27.10.2020
TBMM Genel Kurulu toplandı
Celal Adan, konuşmasına şöyle devam etti: "Aziz milletimizi köşeye sıkıştırmak gibi boş hayallere sık sık kapılan Macron'un son umudu ise işgalci bir terör devleti olan Ermenistan'dır. Ermenistan'a silah yardımından diplomatik desteğe kadar pek çok alanda yardımcı olmaktadır. Arkasını yasladığı güce güvenen bu işgalci güruh da iyice kendini kaybederek, Azerbaycanlı kardeşlerimize saldırmaktadır. Üstelik bu saldırıları, savaş meydanlarında cesaretle savaşarak değil, sivil vatandaşların üzerine roket yağdırarak yapmaktadır.
Sivil - 27.10.2020
Son dakika... Yozgat Aile ve Çalışma Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğünden şehit ailelerine ziyaret
Neşeli, "Vatanın ve milletin bölünmez bütünlüğünü korumak uğruna şehit ve gazi olan kamu görevlilerimizin ve sivil vatandaşlarımızın geride bıraktıkları ailelerinin acılarını paylaşmak, aileler arasında yardımlaşma ve dayanışmayı sağlamak üzere faaliyet gösteren Yerköy Şehit Aileleri Derneği'ni ziyaret ettik.
Sivil - 27.10.2020
Fransa İçişleri Bakanı Darmanin: "Türkiye'nin, Fransa'nın iç işlerine karışmaması gerekiyor"
Ülkedeki Müslüman dernek ve sivil toplum kuruluşlarına yönelik baskılar ve baskınlar da arttı.
Sivil - 27.10.2020
Nijeryalı Hristiyanlar, protestoların şiddete dönüşmesine karşı 30 gün oruç tutacak
Buhari, dün, protestolarda öldürülen sivillerin sorumlularını bulmak için soruşturma başlattığını açıkladı.
Sivil - 27.10.2020
Sudan Egemenlik Konseyi Başkanı el-Burhan: Yasama Meclisi kurulmadan İsrail'le tam normalleşme gerçekleştirilemez
El-Burhan, Aralık 2018'de hayat pahalılığı nedeniyle başlayan kitlesel protestoların ardından Cumhurbaşkanı Ömer el-Beşir'in 11 Nisan 2019'da askeri darbeyle devrilmesi sonucu iktidara gelen asker sivil ortak geçiş dönemi idaresi Egemenlik Konseyi'ne başkanlık ediyor.
Sivil - 27.10.2020
Orta ve Doğu Karadeniz'de Fransa'nın İslam karşıtı tutumuna tepki
Memur-Sen Ordu Şubesi tarafından düzenlenen programa, Orman Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Özkaya, bazı sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile çok sayıda sendika üyesi katıldı.
Sivil - 27.10.2020
DHA YURT BÜLTENİ - 18
GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ -------------- Doktorların hastanedeki genel görüntüsü Gamze Tekeli'yi ziyaret anından görüntü RÖP 1: Muahmmet Serhat Yıldız  Meral Tuğba Çimşir kısa açıklama RÖP 2: Gamze Tekeli HABER- KAMERA: Burcu MUTLU/ALANYA,(Antalya) =========================== Şırnak'ta, Fransa Cumhurbaşkanı Macron protesto edildi  ŞIRNAK'ta bir araya gelen sivil toplum kuruluş temsilcileri düzenledikleri eylemle Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un İslam'ı ve Hz.
Sivil - 27.10.2020
Kabil'de bombalı saldırıda 3 sivil öldü
Afganistan'ın başkenti Kabil'de düzenlenen bombalı saldırıda 3 sivil hayatını kaybetti.
Sivil - 27.10.2020
Türkiye Diyanet Vakfı'ndan Lübnanlı yüzlerce aileye gıda ve hijyen yardımı
Lübnan'ın başkenti Beyrut'ta ağustos ayında 2 bin 750 ton amonyum nitrat maddesinin infilak etmesi sonucu yaşanan felaketin ardından insani yardım faaliyetleri için harekete geçen Türkiye'nin resmi kurumları ile sivil toplum kuruluşları, ihtiyaç sahibi Lübnanlıların yanı sıra Filistinli ve Suriyeli mültecilerin yaralarını sarma çalışmalarına devam ediyor.
Sivil - 27.10.2020
Bahçeli, MHP Grup Toplantısı'nda konuştu: (2)
Ha TKP ha HDP; ha TKP ha CHP, sorarım sizlere bunlar arasında ne fark vardır? Dümen aynı, sadece dümenciler farklıdır. Gövde aynı, yalnızca görev paylaşımı ayrıdır. Türkiye'yi sokakta teslim almaya niyetlenen, ait olduğu terör örgütüyle birlikte iç isyana kalkışan terörist Demirtaş'ı aynı üslupla öven bunlar değil midir? Birbirlerinin gönlünü kahvaltı jestleriyle almak için kuyruğa giren, birlikte anayasa yazmaya hazırlanan, birbirlerine gülücükler saçan bunlar değil midir? HDP'yi, MHP'ye tercih edecek kadar zıvanadan çıkan bu yüreksizler, bu kimliksizler değil midir? Tehlikeli sokak edebiyatı son günlerde sık sık telaffuz edilmektedir. Siyaseti sokağa havale edenlerin sonu elbette meçhuldür. ABD Başkan adaylarından Biden'in iktidarı devirme planlarının gündeme yansıması, parti kurmayın sokağa dökülün tavsiyesi verenlerin deşifre edilmesi son derece uyanık olmamızı gerektirmektedir. Bazı alçak kalem sahipleri ve televizyon yorumcuları da CHP propagandası yapayım derken ateşle oynamaktadır. Neymiş, sokak hazır, muhalefetin silkinmesi gerekiyormuş. Ve de yeni Meclis oluşmalıymış, sözde Kürt meselesi demokratik ve şeffaf biçimde çözülmeliymiş. Hele bir çıksınlar sokağa da, acıklı şekilde görsünler Hanya'yı Konya'yı, dünyanın kaç bucak olacağını. Hodri meydan, Türkiye Cumhuriyeti sokakta kurulmadı, sokakta bulunmadı, sokağa bırakılmayacak, sokağın girdabına, sokak serserilerine teslim edilmeyecektir. Askıda ekmek vardır, ama size sokakta ekmek yoktur, sokakta hayır yoktur, sokakta adım atacak yeriniz yoktur, 'var' diyorsanız sonuçlarını göze almak zorundasınız. CHP'nin oyunu bozuldu. İYİ Partinin filmi geriye sardı. Yuları Kandil'den tutulan HDP bunalıma girdi. Diğer marjinal partilere laf söylemek bile zaman israfıdır. Hepsi birden aynı çuvalda buluşmuştur." "Ateşkes aldatmadır, oyalamadır" İlan edilen ateşkeslere riayet etmeyen, her seferinde korkakça arkadan saldıran Ermenistan'ın sivil ve masumları katlettiğini belirten Bahçeli, "Bir yanda ateşkes, diyalog, müzakere çağrısı yapan ülkelerin, diğer yanda Ermenilere silah yardımı yapması tarihin şahit olduğu en korkunç ikiyüzlülüktür.
Sivil - 27.10.2020
Kongo Demokratik Cumhuriyeti'nde isyancı gruplar arasında çatışma: 40 ölü
Boşaltılan Kukwi, Ibumba, Ibobo ve Ebata köyleri isyancılar tarafından ateşe verildi. Birleşmiş Milletler (BM) verilerine göre, son iki ay içinde bu bölgede yaklaşık 100 bin kişi göçe zorlandı. Gedeon Kyungu Mutanga liderliğindeki ayrılıkçı "Mai Mai Kata Katanga" grubu, ülkenin en zengin eyaleti olan Katanga'nın bağımsızlığı için savaşıyor. Ülkede 20 yıldır çatışmalar sürüyor Kongo'nun Ruanda, Uganda ve Burundi'ye sınır doğu bölgeleri 20 yıldır yüksek rezervlere sahip altın ve kobalt gibi yeraltı kaynaklarının kontrolünü sağlamaya çalışan silahlı grupların saldırı ve çatışmalarına sahne oluyor. BM verilerine göre, son 8 ay içerisinde, ülkede yaklaşık 1300 sivil öldürüldü, Ituri, Kuzey Kivu ve Güney Kivu bölgelerinde halen sürmekte olan çatışmalar sebebiyle 510 binden fazla sivil yerlerinden edildi.
Sivil - 27.10.2020
Krizlerin ürettiği çözümlerle yeni Türkiye jeopolitiği
Türkiye'nin 1990-1991'de Irak'ın Kuveyt'i işgalini takiben yaşanan İkinci Körfez Savaşı'nda hayati önemini kavradığı yüksek irtifa hava savunma sistemi ihtiyacına dair arayışları 1990'ların ikinci yarısında başladı. Aradan geçen 20 yıldan uzun sürede Türkiye'nin NATO müttefikleri teknoloji transferi bir yana, bu füzelerin satışını dahi yokuşa sürdü. Bu sistemin Rusya'dan alınmasının karşılığını Türkiye 5. nesil F-35 savaş uçağı projesinden dışlanarak aldı. ABD, S-400 sistemleri ile denemeler yapılması üzerine yaptırım tehditlerini de gündeme getirdi. Envanterinde Scud füzeleri bulunan Irak'ın geçmişte oluşturduğu tehdit, Suriye'nin yine aynı füze sistemleri ile süren tehdidi, Ermenistan gibi Azerbaycan'ın sivil yerleşim yerlerini balistik füzelerle vuran bir ülkenin bölgedeki varlığı ya da Yunanistan'ın Girit adasına konuşlandırdığı S-300 füze sistemleri Türkiye'nin bu alandaki ihtiyacının meşruluğunu müttefiklerine kabul ettirmeye yetmedi.
Sivil - 27.10.2020
Ürünleri boykot edilen Fransa'nın İslam ülkeleriyle dış ticareti 100 milyar doları aşıyor
Ülkedeki Müslüman dernek ve sivil toplum kuruluşlarına yönelik baskılar ve baskınlar da arttı.
Sivil - 27.10.2020
Terör örgütünün bombalı saldırı üssü Menbiç
HATAY'da dün gece etkisiz hale getirilen iki teröristin Türkiye'ye Menbiç'ten girdiği belirlendi. Güvenlik uzmanlarından alınan bilgilere göre terör örgütü PKK'nin Menbiç'i, Suriye'nin kuzeyi ve Türkiye'de gerçekleştirmeyi planladığı bombalı saldırılar için üs olarak kullanıyor. Terör örgütünün teröristlere canlı bomba ve bombalı saldırı eğitimlerini de Menbiç'te verdiği belirtiliyor.  Türkiye'nin Fırat'ın doğusunu teröristlerden temizlemek için başlatılan Barış Pınarı Harekatı sırasında Rusya, Menbiç'te terör örgütü PKK'nın varlığını sürdürmesine izin vermeyeceği açıklamıştı. Hatay'da şehir merkezinde etkisiz hale getirilen iki teröristle ilgili Menbiç'den 'paramotor' adı verilen araçla Amanoslar'a geçtikleri belirlendi. Güvenlik uzmanları ve bölge kaynaklarının DHA muhabirine verdiği bilgilere göre, terör örgütü PKK, Menbiç'i, bombalı saldırıları ve teröristlerin eğitimi için üs olarak kullanıyor.  CANLI BOMBALAR TÜNELLERDEN GEÇİYOR Terör örgütü Menbiç'ten Suriye'nin kuzeyinde Afrin ve Tel Abyad'da gerçekleştirdiği, onlarca sivilin yaşamını yitirdiği saldırılarda kullanılan bombalı araçları gönderiyor.
Sivil - 27.10.2020
Suna ve İnan Kıraç Vakfı'nda yeni görevlendirme
1997 yılından bu yana sürdürdüğü Vehbi Koç Vakfı Genel Müdürlüğü görevini bu yıl sonu itibarıyla emekliye ayrılarak noktalayacak olan Erdal Yıldırım, bugüne dek yurt içinde ve dışında, önde gelen sivil toplum kuruluşlarında çeşitli görevler üstlendi.
Sivil - 27.10.2020
BM raportörü Marin: "Belarus kendi halkına baskı uygulamaktan vazgeçmeli"
Belaruslu yetkililerin, barışçıl olarak toplanma ve ifade özgürlüğü haklarını kullandıkları için gözaltına alınanları derhal serbest bırakması gerektiğini ifade eden Marin, böylece sivil toplumun bütün temsilcileriyle ülkedeki siyasi krizin çözümü için bir diyalog sürecinin başlatılabileceğini kaydetti.
Sivil - 27.10.2020
Son dakika haber:
Başarılı operasyonda etkisiz hale getirilenler arasında, terör örgütü PKK'nın sözde Amanoslar Saha Dörtyol-İslahiye grup sorumlusu Hüseyin Acar da yer aldı. Terör örgütü PKK'nın dağ kadrosunda 23 yıldır faaliyet yürüten sözde Amanoslar Dörtyol-İslahiye grubu sorumlusu Acar'ın, Terörden Arananlar Listesi'nde 3 milyon liraya kadar ödülle "mavi" kategoride yer aldığı ve "Dilşer" kod adını kullandığı belirlendi. Terörist Acar'ın ayrıca 1997'de Hatay/Erzin/Yoncadüzü bölgesinde, Kahramanmaraş Göksun İlçe Jandarma Komutanlığından izine gelen 1 jandarma ve 3 vatandaşın şehit edilmesi, 2 güvenlik korucusunun yaralanması, Hatay'da 1999'da sivil halka ait mülk ve tesislere yönelik sabotaj ve kundaklama olayı ile Hatay/Dörtyol ilçesi Çatköy köyü kırsalında 2017'de bir jandarma uzman çavuşun şehit edilmesi saldırılarına katıldığı, birçok eylemin planlayıcı ve faillerinden olduğu tespit edildi.
Sivil - 27.10.2020
Son dakika haberleri! ReWorld'e 121 takım başvurdu
Sürece rehberlik edecek ve takımları seçecek olan seçici kurul için, elektronik atık konusu ile ilgili kamu, akademi ve sivil toplum kurum ve kuruluşlarından konunun uzmanları ile özel sektörden ve medyadan sosyal ve çevresel meselelere duyarlı, girişimcilik, inovasyon, sosyal etki gibi çeşitli uzmanlıkları bulunan yetkin kişiler bir araya gelecek.
Sivil - 27.10.2020
Dünyanın en zengin Atatürk Müzesi İzmit'te açılıyor
'Tarih Koridoru' projesi kapsamında restore edilen Yeşil Konak içerisindeki Atatürk Müzesi'nin çalışmalarını tamamlayan İzmit Belediyesi, perşembe günü saat 14.00'te müzenin açılışını gerçekleştirecek. Dünyanın en zengin Atatürk Müzesi'nin açılış töreni ile İzmitliler, Eriş Ülger'in özel arşivinden ve koleksiyonundan Atatürk'e ait askeri ve sivil yaşamına dair fotoğraflar ile özel eşyalarına erişebilecek.
Sivil - 27.10.2020
Azerbaycan'ı yenemeyen Ermenistan'ın Başbakanı Paşinyan hezimet zaferini halay çekerek kutladı
Azerbaycan'ı cephede yenemeyen Ermenistan dün ilan edilen ateşkesi yeniden bozdu. Köşeye sıkışan Ermenistan, her zamanki gibi sivilleri hedef almaya devam ediyor.
Sivil - 27.10.2020
Ermenistan ordusu kayıplar vererek geri çekildi
Azerbaycan Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, 26 Ekim gün boyunca ve 27 Ekim sabaha karşı yeni insani ateşkes ihlallerini sürdüren Ermenistan ordusunun Azerbaycan ordu birliklerinin bulunduğu mevkilere ve cephe hattına yakın sivil yerleşim birimlerine çeşitli silahlarla ateş açtığı belirtildi.
Sivil - 27.10.2020
Son dakika haber | DHA İSTANBUL BÜLTENİ-1
Koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında alınan tedbirlere ve artan vakalara rağmen Çekmeköy'de bir grup, düğün eğlencesi düzenleyerek konvoy yaptı. Kutlama için bir araya gelen kalabalık motosikletli grup, mahalle aralarında ve caddelerde zaman zaman trafiği keserek patinaj çekti. Tüm bu anları sosyal medya hesaplarından yayınlayan gruptakiler, yine yasak olmasına rağmen düğün salonunda da oyun oynadı. Sosyal medyaya yansıyan görüntülerin ardından polis ekipleri harekete geçti.  İstanbul Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ve Çekmeköy İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, 06 SG 337 plakalı araç sürücüsü Batuhan A., 34 GC 9447 plakalı araç sürücüsü Yalçın A. ve 34 EE 4781 plakalı araç sürücüsü İsa Y. ve konvoya dahil olan 10 araç sürücüsünü gözaltına aldı.  Sürücülerden Batuhan A. ve Yalçın A.'ya "Herhangi bir zorunluluk olmaksızın karayollarında dönüş kuralları dışında bilerek ve isteyerek aracın el freni çekilmesi sureti ile veya başka yöntemlerle aracın ani olarak yönünün değiştirilmesi veya kendi etrafında döndürülmesi" maddesinden ayrı ayrı 6 bin 141 lira olmak üzere toplamda 12 bin 282 lira para cezası uygulandı. Sürücülerin ehliyetlerine el konulurken, 06 SG 337 plakalı araç ise trafikten men edildi.  Konvoya katılan 34 EE 4781 plakalı araç sürücüsü İsa Y.'ye "Aksine bir işaret bulunmadıkça sürücülerin; trafiği aksatacak veya tehlikeye sokacak şekilde ardı ardına birden fazla şerit değiştirmeleri" maddesinden bin 228 lira para cezası kesildi.  Sivil trafik ekipleri, konvoya katılan 10 araç ve sürücüsünü tespit ederek, bu sürücülere de toplamda 2 bin 640 lira idari para cezası verdi.
Sivil - 27.10.2020
DHA YURT BÜLTENİ - 1
GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ ----------------- -Adliye binası -Bina girişi -Ekip araçları -Güvenlik önlemi -Genel ve detay Haber-Kamera: Burak EMEK-Nurettin FİDANCAN/DİYARBAKIR, ======================================== Yavi'de PKK'nın 27 yıl önce şehit ettiği 33 kişi anıldı   ERZURUM'un Çat ilçesine bağlı Yavi Mahallesi'nde PKK terör örgütü tarafından 27 yıl önce şehit edilen 5'i çocuk 33 kişi düzenlenen törenle anıldı. Vali Okay Memiş, ihanet şebekelerinin boş durmadığını belirterek, "Bu ülke ne kadar gelişirse kuvvetlenirse bundan rahatsız olacak güçleri biz biliyoruz. Bu mücadeleyi sonuna kadar devam ettireceğiz" dedi.  Çat ilçesine 17 kilometre mesafedeki Yavi Mahallesi'nde 25 Ekim 1993 yılında öldürülen 5'i çocuk 33 kişi, Çat Kaymakamlığı koordinesinde Yavi'de düzenlenen törenle anıldı. Törene Vali Okay Memiş, 9'uncu Kolordu Komutanı Tümgeneral Erhan Uzun,  Büyükşehir Belediye Başkan Vekil Fevzi Polat, Jandarma Bölge Komutanı Tuğgenaral Semih Okyar, İl Emniyet Müdürü Mehmet Aslan, Çat Kaymakamı Mustafa Karaali, Çat Belediye Başkanı Melik Yaşar, Palandöken Belediye Başkanı Muhammed Sunar, vatandaşlar ve şehit yakınları katıldı.   Saygı duruşu, saygı atışı ve İstiklal Marşı ile Kur'an-ı Kerim okunmasından sonra Yavili olan Palandöken Belediye Başkanı Muhammed Sunar, Çat Belediye Başkanı Melik Yaşar'ın konuşmasıyla tören başladı. Çat Kaymakamı Mustafa Karaali, "Çat ilçemize 17 kilomletre mesafedeki Yavi Mahallemize 25 Ekim 1993'te gasteptikleri kamyonetle gelen PKK'lı teröristler, terör tarihimizdeki en vahşi sivil katliamlardan birine imza atmışlardır" dedi.
Sivil - 27.10.2020
WTO'dan AB'nin ABD mallarına gümrük talebine kesin onay
Bu karar, WTO'nun daha önce ABD'nin,  dünyanın en büyük sivil ve askeri uçak ve helikopter üreticilerinden Boeing'e kural dışı teşvikler verdiğini belirlemesine bağlı olarak alındı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Sivil Haberleri | Sivil Haber - Haberler - Sivil haberleri, son dakika sivil haber ve gelişmeleri burada. TBMM Genel Kurulu toplandı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 27.10.2020 16:27:13. #1.15#
title