Sivil Toplumdan Destek İstedi - Haberler
Haberi Paylaş

Sivil Toplumdan Destek İstedi

Sivil Toplumdan Destek İstedi
Demirören Haber Ajansı - Haberler | Politika

Başbakan Erdoğan İtalya'daki Temiz Eller Operasyonu'nun Takdir Edilirken, Türkiye'de Bazı Odakların ve Siyasi Kurumların Rahatsız Olduğunu Söyledi Tertemiz Türkiye İçin Sivil Toplumun Desteğini İstedi

BAŞBAKAN Recep Tayyip Erdoğan, İtalya’daki Temiz Eller Operasyonu’nun takdir edilirken, Türkiye’de benzer operasyondan bazı odakların ve siyasi kurumların rahatsız olduğunu söyledi ve tertemiz Türkiye için sivil toplumun desteğini istedi.

Erdoğan, Rize Valiliği tarafından düzenlenen ve işadamları ile sivil toplum örgütleri temsilcilerinin katıldığı yemekte şunları söyledi: "Türkiye, cesur bir biçimde, kararlı bir biçimde tabularının, korkularının kendisine ayak bağı olan gelişmelerin, çeteleşmelerin özellikle mafyanın da üzerine gidiyor. Türkiye’de başta siyaset olmak üzere her alan temizleniyor, yenileniyor. Bakın, İtalya’da (Temiz Eller Operasyonu) oldu. Bu operasyon olduğu zaman hatırlayın haftalarca, aylarca bu konuşuldu, yazıldı. Peki Türkiye’de benzer operasyonlar sürünce niçin bazı odaklar, bazı mahfiller rahatsız oluyor? Bazı siyasi kurumlar bundan rahatsız oluyor? Hatta o kadar, o kadar, o kadar rahatsız oluyorlar ki ’ben avukatıyım’ diyecek kadar ileri gidebiliyorlar? Bakınız, bu anlayış ülkemizin geleceğini... Ben bugünü düşünmüyorum, ben çocuğumun yaşayacağı ya da yaşadığı Türkiye’yi de değil torunlarımızın yaşayacağı o tertemiz Türkiye’yi düşünüyorum. Eğer yönetimle sivil toplum kuruluşlarının dayanışması olmazsa biz ülkemizi bundan kurtaramayız. El ele vereceğiz."

Demirören Haber Ajansı - Son Dakika Haberleri

, Haber

title