Sivil Toplum Örgütleri, Milletvekili Adaylarıyla Biraraya Geldi

Sivil Toplum Örgütleri, Milletvekili Adaylarıyla Biraraya Geldi

22 Temmuz Milletvekilliği Seçimlerinin Yaklaşmasıyla Beraber, Diyarbakır'daki Sivil Toplum Örgütleri ve Milletvekilleri, Diyarbakır Sanayici ve İşadamları Derneği (Disiad) Binasında Biraraya Gelerek Toplantı Düzenledi.

Sivil Toplum Örgütleri, Milletvekili Adaylarıyla Biraraya Geldi

22 Temmuz milletvekilliği seçimlerinin yaklaşmasıyla beraber, Diyarbakır'daki sivil toplum örgütleri ve milletvekilleri, Diyarbakır Sanayici ve İşadamları Derneği (DİSİAD) binasında biraraya gelerek toplantı düzenledi.

Toplantıya AK Parti Diyarbakır milletvekili adayları Kutbettin Arzu, Abdurrahman Kurt ve Melik Adnan Çevik, AK Parti İl Başkanı Abdurrahman Hatipoğlu, DİSİAD Başkanı Şeyhmus Akbaş, GÜNSİAD Başkanı İsmail Bedirhanoğlu ile sivil toplum örgütü temcileri katıldı.

DİSİAD Başkanı Şeyhmus Akbaş, konuşmasında ilk olarak Diyarbakır'da dün meydana gelen patlamayı kınadı. Akbaş, "Bugün AK Parti milletvekili adaylarıyla başlayacağımız toplantılarda, bölgesel kalkınma konusunda partiler nasıl bir politika izleyecek, kalkınma ajanslarının realize edilmesi, partiler önümüzdeki 5 yılda Türkiye için nasıl bir büyüme stratejisi ön görüyor gibi konuları ele alacağız. Ayrıca Diyarbakır ilinin önde gelen sektörlerinden tarım, turizm ve madencilik alanlarındaki sorunlara da

partilerin somut çözüm önerileri nelerdir gibi sorularımız var" dedi.

AK Parti Diyarbakır Milletvekili adayı Abdurrahman Kurt ise, sivil toplum örgütleriyle her ay bir toplantı yapılması gerektiğini belirterek, "Bu bir ay içerisinde şehrimizin ihtiyaçlarını birlikte belirleyip, orada neler yapabileceğimize ilişkin hesabımızı verelim. Buradan alacağımız desteklerle Ankara'ya gidelim" diye konuştu.

Toplantı daha sonra basına kapalı olarak devam etti.

(SK-FA-SN-SN-Y)