Sivil Havacılık Meslek Yüksekokulu 8. Dönem Mezunların Verdi

Sivil Havacılık Meslek Yüksekokulu 8. Dönem Mezunların Verdi

Kayseri Sivil Havacılık Meslek Yüksekokulu 8.Dönem mezunlarını verdi.

Sivil Havacılık Meslek Yüksekokulu 8. Dönem Mezunların Verdi

Kayseri Sivil Havacılık Meslek Yüksekokulu 8. Dönem mezunlarını verdi.

Erciyes Üniversitesi Turizm ve Otelcilik Meslek Yüksek Okulu konferans salonunda gerçekleştirilen mezuniyet törenine Rektör Vekili İbrahim Uzmay, Sivili Havacılık Meslek Yüksek Okulu Müdürü Prof. Dr. Kemal Apalak, Kurmay Albay İrfan Tunca, öğretim görevlileri ve öğrencilerin yakınları katıldı.

Törende açılış konuşmasını yapan Sivil Havacılık Meslek Yüksek Okulu Müdürü Prof. Dr. Kemal Apalak, öğrencilerin bundan sonraki iş hayatlarında mesleklerini benimseyerek yapmalarını ve yeniliklere açık olmalarını belirtti.

Apalak,"İnsanlar doğduktan sonra hayatlarında belli dönemlerde bazı dönemeçlerle karşılaşırlar. Bu dönemeçler kendilerine yeni bir kendilerini geliştirecekleri alan sunar. Bugün gençlerimiz için böyle bir gün ve bizler içinde gurur günü. Dolayısıyla bugünlere kadar gençlerimizi taşıyan gerek velilerimiz gerekse öğretim elemanlarımıza ve destek veren kurumları teşekkürü bir borç biliyorum. Gençlerimizin hayatları boyunca mesleklerini benimseyerek, ellerinden geldiği kadar en iyiyi gerçekleştirmeye çalışmalarını ki havacılık sektörü sürekli kendini yenileyen bir sektördür; kendilerine yeniliklere açık olmalarını ve yeni standartlarda kimliklerini geliştirmelerini ve yabancı dillerini geliştirmelerini rica ediyorum. Bizim mesleğimizde yabancı dil çok önemlidir" şeklinde konuştu.

Daha sonra okul birincisi Yusuf Söyler'e ve diğer dereceye giren arkadaşlarına ödül ve plaket verildi. Öğrenciler keplerini atarak ve mezuniyet kütüğüne plaket çakarak mezuniyet keyfini yaşadı. - KAYSERİ