SİVİL HAVACILIK GENEL MÜDÜRLÜĞÜ HABERLERİ

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü Haberleri

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü haber, Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü - 11.02.2020
Kural tanımaz yolcuya 2 bin 603 lira ceza
Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü (SHGM) tarafından bu yıl uygulanacak idari para cezaları, yeniden değerleme oranında artırıldı.
Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü - 11.02.2020
Kurallara aykırı İHA uçuranlara 18 bin liraya kadar para cezası
Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü, sivil havacılık alanında verilecek cezaları ve insansız hava araçlarını (İHA) kurallara aykırı uçuranlara uygulanacak para cezalarını belirledi.
Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü - 05.02.2020
İstanbul Havalimanı dünyada en fazla gelişme gösteren 2. havalimanı oldu
Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü (SHGM), İstanbul Havalimanı'nın aralık ayında dünyada en fazla yolcuya ev sahipliği yapan 14. ve yolcu sayısındaki yüzde 8,4'lük artışla da dünya genelinde en fazla gelişme kaydeden 2. havalimanı olduğunu bildirdi.
Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü - 31.01.2020
Kuveyt'ten, Çin ve Hong Kong'dan gelen yolculara ülkeye giriş yasağı
Kuveyt Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü, Kuveyt hükümeti tarafından alınan söz konusu giriş yasağı kararını yazılı bir açıklamayla Kuveyt Uluslararası Havalimanı'nda faaliyet gösteren havayolları şirketlerine iletti.
Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü - 27.01.2020
Kırklareli'den kısa kısa
KLÜ'den yapılan yazılı açıklamada, Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü (SHGM) tarafından TR-İHA-E-53 lisans numarasıyla insansız hava aracı eğitimleri vermesi amacıyla KLÜ'nün yetkilendirildiği belirtildi.
Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü - 26.01.2020
Sivil Havacılıktan uçakla seyahat edeceklere sağlık uyarıları
Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü (SHGM), küçük cerrahi işlemden geçen yolcuların 1-2 gün, göğüs ve karından basit olmayan cerrahi operasyon geçirenlerin de 10 gün sonra hava yoluyla seyahat etmelerinin uygun olduğunu bildirdi.
Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü - 24.01.2020
Türkiye'nin ilk ve tek yerli ve milli balonu sertifikasını aldı
Türkiye'nin ilk yerli ve milli balon üretim firması olan Pasha Balloons Yönetim Kurulu Başkanı Halis Aydoğan üretim sertifikasını Sivil Havacılık Genel Müdürü Bahri Kesici'nin elinden aldı. Türkiye'nin önemli turizm merkezlerinden Kapadokya bölgesinde Türkiye'nin ilk sıcak hava balonu test uçuşunun ardından üretim sertifikasını Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü'nden aldı.
Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü - 23.01.2020
Kapadokya'da sıcak hava balonlarına rüzgar engeli
Yılda ortalama 300 gün uçuş yapılabilen bölgede kış aylarında rüzgar, sis ve yağış, uçuşların gerçekleştirilmesini engelliyor. Bölgedeki uçuşlar, Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü Nevşehir Koordinatörlüğünün günlük değerlendirmelerinin ardından verilen izinle düzenlenebiliyor.
Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü - 20.01.2020
CHP Genel Başkan Yardımcısı İlgezdi'den "havalimanı" açıklaması Açıklaması
İlgezdi, yazılı açıklamasında, havayolu şirketlerinin Sabiha Gökçen Havalimanından ek sefer taleplerinin Sivil Havacılık Genel Müdürlüğünce kabul edilmediğini kaydetti.
Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü - 20.01.2020
TEKNOFEST 2020 Güneşi Doğudan Yükselecek
Teknofest 2020 teknoloji yarışmaları destekçilerinden AFAD, ASELSAN, BAYKAR,Bilişim Vadisi, CBDDO, HAVELSAN, T.C. MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI, ROKETSAN, SANKO, STM, TARNET, TEI, THY, TURKSAT, TUSAŞ, TÜBİTAK, TÜBİTAK MAM, TÜBİTAK SAGE ile birlikte festivale BMC, Devlet Hava Meydanları İşletmesi, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, Gaziantep Valiliği, Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü,TAI, Türk Patent, Türkiye Uzay Ajansı, Turkcell, TÜBA, Türk Hava Kurum, Türk Silahlı Kuvvetleri Genelkurmay Başkanlığı, T.
Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü - 24.12.2019
Kapadokya'da balon turları 3 gündür yapılamıyor
Bu yılın Ocak-Kasım döneminde, 559 bin 618 turistin katıldığı bölgedeki sıcak hava balon turu, Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü (SHGM) Nevşehir Koordinatörlüğünün değerlendirmesi sonucu hava şartlarının elverişli olması durumunda verilen izinle yapılabiliyor.
Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü - 21.12.2019
DHA YURT BÜLTENİ - 4
10 yıl önce bu işe hobi olarak başladığını ifade eden Sami Elçin, "Hobi olmaktan çıktı, Tokat'ı tanıtım şekline geldi. Hemen hemen Türkiye'nin her yerine gönderdiğim gibi, yurt dışına, Kıbrıs'a ve Katar'a kadar gönderdim. Talep Tokat'ta yok ama yurt dışından ve diğer illerden çok geliyor. Ankara, İstanbul, Trabzon, Kütahya, Amasya, Bursa gibi illere gönderdim. En son ise Endüstri Meslek Lisesi'nde öğrencilere öğretmeye çalıştım. Talepler genellikle mehter takımlarından geliyor. Büyük firmalar bunları alarak kendilerinin reklamı olarak kullanıyorlar. Bir eline Türk bayrağını, diğer eline Osmanlı bayrağını verip, kapıların girişlerine yerleştiriyorlar" dedi.  'SABRI OLMAYANIN DOKUMASI MÜMKÜN DEĞİL" Zırh yapımının zahmetli ve yorucu bir iş olduğunu belirten Elçin, "Sabrı olmayan kişinin bunu dokuması mümkün değil. Çünkü her bir zırhta 40 bin tane tel var. 40 bin teli, teker teker çekiçleyerek yapmak gerekiyor. Pense ile yaptığın zaman bunun açılma olasılığı daha fazladır. Osmanlı zırhları ile bunların arasında tek bir özellik var. Bunlarda tellerin uçları açıktır. Osmanlı'nın ki tamamen kapatılmıştır. Bunları kapatma imkanımız var . Amma kapatırsak bu zahmet 2,5 ay yerine 5 aya çıkar. Bu bir peygamber mesleğidir. Hz. Davut'un mesleğidir. Onun da mesleği demirciliktir. Onlar halkaların ağızlarını tamamen kapatmıştır. Ama biz bugün savaşa gitmeyecekleri, sadece süs olarak kullanılacağı için, ecdadımızın bu ülkeyi nasıl kazandığını göstermek için yapıyoruz. Yaptığımız zırhlar Sultan 3'ncü Mustafa'nın zırhlarının birebir replikasıdır. Ben şu anda tanesini 15 bin liraya satıyorum. Yurt dışından talep edenler var ama benim yurt dışına gönderme imkanım olmadığı için biz onlara gelin diyoruz. Almanya'dan, Türk Cumhuriyetleri'nden isteyen oldu. Katar'dan aradılar ve kendileri gelerek aldılar. Bu işi şu anda benden başka yapan yok. Ben Osmanlı'nın zamanındaki gibi, onların ördüğü şekilde yapıyorum" diye konuştu.  Görüntü Dökümü: -Zırhların yapım aşamasındang örüntüler -Halkaların çekiçle tek tek birleştirilmesi -Bitmiş örneklernin görüntüleri -Ustanın konuşması Haber-Kamera:  Fatih YILMAZ/TOKAT, (700 mb) ===================== Drone pilotluğuna her meslekten ilgi AKDENİZ Üniversitesi (AÜ) Havacılık Uygulama ve Araştırma Merkezi (AKHUMER) tarafından verilen drone pilotluk (İHA0 ve İHA1) eğitiminde, kalp profesörü, jeoloji mühendisi, sinemacı gibi farklı sektörden katılımcılar dikkat çekiyor.  İnsansız Hava Aracı (İHA) eğitimleri konusunda Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü tarafından yetkilendirilen 7'nci kamu üniversitesi olan AÜ, 'İHA0' ve 'İHA1' kategorisindeki hava araçlarını kullanabilmek için gerekli olan İHA Pilot Lisansı eğitimlerine 2017 yılından bu yana devam ediyor.
Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü - 20.12.2019
"Havacılıkta Siber Güvenlik Çalıştayı"
Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü (SHGM) tarafından 5'incisi düzenlenen "Havacılıkta Siber Güvenlik Çalıştayı" tamamlandı.
Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü - 17.12.2019
2020 Yılı Bütçesi TBMM Genel Kurulunda
TBMM Genel Kurulunda, Tarım ve Orman Bakanlığı, Gençlik ve Spor Bakanlığı, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığının 2020 yılı bütçelerinin yanı sıra Orman Genel Müdürlüğü, Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü, Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Türkiye Su Enstitüsü, Spor Genel Müdürlüğü, Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu, Karayolları Genel Müdürlüğü, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu ile Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü bütçeleri de kabul edildi.
Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü - 16.12.2019
2020 Yılı Bütçesi TBMM Genel Kurulunda
Genel Kurulda, bakanlıkların yanı sıra Orman Genel Müdürlüğü, Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü, Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Türkiye Su Enstitüsü, Spor Genel Müdürlüğü, Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu, Karayolları Genel Müdürlüğü, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu ile Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü bütçeleri de görüşülecek.
Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü - 13.12.2019
Kapadokya'da sıcak hava balonları 2 gündür uçamıyor
Kapadokya'da, hava şartlarının uygun olduğu yılda ortalama 300 gün düzenlenebilen tur, Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü Nevşehir Koordinatörlüğü tarafından hava şartlarının elverişli olması durumunda verilen izinle yapılabiliyor.
Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü - 07.12.2019
Sivil havacılık "drone" ile uçuşta
Sivil Havacılık Genel Müdürlüğünün (SGHM) 23 Şubat 2016'da aldığı karara göre, 500 gramdan ağır "drone"ların SGHM'ye kaydedilmesi gerekiyor.
Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü - 28.11.2019
2020 Yılı Bütçesi Genel Kurula geliyor
16 Aralık Pazartesi: Tarım ve Orman Bakanlığı, Gençlik ve Spor Bakanlığı, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, Orman Genel Müdürlüğü, Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü, Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Türkiye Su Enstitüsü, Karayolları Genel Müdürlüğü, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu, Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü.
Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü - 28.11.2019
2020 Yılı Bütçesi Plan ve Bütçe Komisyonunda
AK Parti Mersin Milletvekili Lütfi Elvan başkanlığında toplanan komisyonda,Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığının bütçesinin yanı sıra Karayolları Genel Müdürlüğü, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu, Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü ile Hava Alanı İşletme ve Havacılık Endüstrileri AŞ'nin kesin hesap ve Sayıştay raporları da ele alınacak.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü Haberleri | Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü Haber - Haberler - Sayfa 9 - Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü haberleri, son dakika sivil havacılık genel müdürlüğü haber ve gelişmeleri burada. Kapadokya'da balon turları 11 gündür yapılamıyor.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 18.9.2021 22:40:36. #1.15#

title