SİVİL HAVACILIK GENEL MÜDÜRLÜĞÜ HABERLERİ

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü Haberleri

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü haber, Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü - 11.04.2020
Koronavirüs nedeniyle SHGM, hizmet tarifesinde yüzde 50 indirim yaptı
KORONAVİRÜS salgını nedeniyle uçuşların durdurulmasının ardından Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü (SHGM) 2020 yılı hizmet tarifesinde yüzde 50 indirim yaptıklarını açıkladı.
Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü - 31.03.2020
SunExpress kış programını erken açıkladı
SunExpress'ten yapılan yazılı açıklamaya göre, Covid 19 salgınının yayılımını önlemek amacıyla getirilen kısıtlamalar kapsamında önce tüm yurt dışı seferlerini askıya alan şirket, alınan ilave tedbirler doğrultusunda Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü'nün talimatı ile 28 Mart'tan itibaren 30 Nisan'a kadar tüm yurt içi seferlerini de askıya aldı.
Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü - 30.03.2020
İnsansız Hava Aracı(İHA) ve pilot sayısında rekor artış
Türkiye'de İnsansız Hava Aracı(İHA) ve pilot sayısı her yıl artıyor. 2016'da 8 bin 349 olan Türkiye genelindeki İHA sayısı 2018 yılında 27 bin 439'a, kullanıcı sayısı ise 35 bin 366'ya ulaşmıştı. Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü verilerine göre 2019 yılı sonu itibarıyla İnsansız Hava Aracı(İHA) sayısı 34 bin 150'ye, pilot lisansına sahip kişi sayısı ise 52 bin 120'ye yükseldi.
Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü - 28.03.2020
Pegasus Hava Yolları yurt içi seferlerini 30 Nisan'a kadar iptal etti Açıklaması
Pegasus Hava Yolları, koronavirüs için alınan ilave tedbirler doğrultusunda Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü'nün talimatı ile bugünden itibaren 30 Nisan'a kadar olan tüm yurt içi seferlerinin iptal edildiğini duyurdu.
Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü - 25.03.2020
Kovid-19 salgını nedeniyle uçuşu iptal edilen yolculara yeni haklar
Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanan Havayolu ile Seyahat Eden Yolcuların Haklarına Dair Yönetmelik'te Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik, Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi.
Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü - 25.03.2020
Uçak yolcularının haklarına koronavirüs düzenlemesi geldi
Dünyayı kasıp kavuran koronavirüs salgını nedeniyle havayolu şirketlerinin birbiri ardına sefer iptali sonrası Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü(SHGM) de yolcuların mağdur olmaması adına yolcu haklarında düzenlemeye gittiDünya genelinde havayolları koronavirüs nedeniyle tarihin en büyük...
Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü - 23.03.2020
SHGM'den salgın döneminde havacılık personeli eğitimleri için düzenleme
Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü (SHGM), yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını önlemleri kapsamında eğitim ve sağlık sertifikalarında düzenlemeye gitti.
Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü - 21.03.2020
46 ülkeye daha uçuşlar durdurulacak
Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü (SHGM) tarafından yapılan açıklamada koronavirüs nedeniyle 46 ülkeye daha uçuşların durdurulduğu açıklandı.
Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü - 21.03.2020
46 ÜLKEYE DAHA UÇUŞLAR DURDURULACAK
Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü (SHGM) tarafından yapılan açıklamada koronavirüs nedeniyle 46 ülkeye daha uçuşların durdurulduğu açıklandı.
Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü - 19.03.2020
TÜRSAB'dan "Ekonomik İstikrar Kalkanı" paketi değerlendirmesi Açıklaması
Açıklamada, acentelerin açıklanan destek paketine ilişkin yapılacak düzenlemelerdeki beklentilerine şu şekilde yer verildi: "Seyahat acentesi kavramına atfın vurgulanması, destek unsurlarının seyahat acentelerinin yapısı göz önüne alınarak uygulanması için gerekli önlemlerin alınması, alınan önlemlere ek olarak bankacılık kayıtlarına ilişkin sicil affı getirilmesi, turizm kara yolu taşımacılığında da KDV oranının yüzde 18'den yüzde 1'e çekilmesi, seyahat acentelerine uzun vadeli, kolay erişilebilir kredi olanaklarının sağlanması ve çalışanın korunması ve yetişmiş insan gücünü kaybetmemek amacıyla sene sonuna kadar istihdam desteği sağlanması, TTGA'dan kaynaklı turizm payı ödemelerinin 2020 sonuna kadar alınmaması, hava yolları, seyahat acenteleri ve tüketiciler arasındaki sorunların adil çözümü için Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü'nün görevlendirilmesi hususlarının dikkate alınması sektörümüzün geleceği açısından büyük önem taşımaktadır.
Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü - 19.03.2020
TÜRSAB: Destek paketi turizm sektörüne nefes aldıracak
"Yaşanan olağanüstü durumun devam ediyor olması, Seyahat Acentalarının faaliyetlerinin sürdürülebilirliği üzerinde önemli baskı oluşturmakta, finansal açıdan da durma noktasına getirmektedir.  "Seyahat Acentaları olarak beklentimiz açıklanan destek paketine ilişkin yapılacak düzenlemelerde; Seyahat Acentası kavramına atfın vurgulanması, destek unsurlarının seyahat acentalarının yapısı göz önüne alınarak uygulanması için gerekli önlemlerin alınması, alınan önlemlere ek olarak bankacılık kayıtlarına ilişkin sicil affı getirilmesi, turizm karayolu taşımacılığında da KDV oranının yüzde 18'den yüzde 1.0'e çekilmesi, seyahat acentalarına uzun vadeli, kolay erişilebilir kredi olanaklarının sağlanması ve çalışanın korunması ve yetişmiş insan gücünü kaybetmemek amacıyla sene sonuna kadar istihdam desteği sağlanması, TTGA'dan kaynaklı turizm payı ödemelerinin 2020 sonuna kadar alınmaması, havayolları, Seyahat Acentaları ve tüketiciler arasındaki sorunların adil çözümü için Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü'nün görevlendirilmesi hususlarının dikkate alınması sektörümüzün geleceği açısından büyük önem taşımaktadır.
Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü - 18.03.2020
DHA YURT BÜLTENİ - 14
Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü, koronavirüs önlemleri kapsamına yeni bir tedbir aldı.
Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü - 17.03.2020
SHGM'den 6 ülkeye uçuşların durdurulmasına ilişkin açıklama
Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü (SHGM), yeni tip koronavirüs tedbirleri kapsamında Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu'nun saat 08.00 itibarıyla 6 ülkeye daha uçuşları durdurduğunu açıkladı.
Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü - 17.03.2020
SHGM'den 6 ülkeye daha uçuşların durdurulmasına ilişkin açıklama Açıklaması
Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü (SHGM), yeni tip koronavirüs tedbirleri kapsamında Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu'nun saat 08.00 itibarıyla 6 ülkeye daha uçuşları durdurduğunu bildirdi.
Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü - 15.03.2020
Çankaya Köşkü'nde 'koronavirüs' toplantısı
CUMHURBAŞKANI Yardımcısı Fuat Oktay'ın başkanlığında Çankaya Köşkü'nde koronavirüse yönelik tedbirlerin ele alındığı toplantı yapıldı. Toplantıda, 9 Avrupa ülkesinden Türkiye'ye yapılan uçuşların, gece yarısından itibaren durdurulması kararlaştırıldı. Ayrıca, 17 Mart saat 23.59'a kadar yurda dönüşü sağlanan vatandaşlar, 14 gün gözetim altına alınacak.  Cumhurbaşkanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamada, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatı üzerine, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay Başkanlığı'nda koronavirüse yönelik tedbirlerle ilgili toplantı yapıldığı bildirildi. Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun yer aldığı toplantıda, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ile Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turan'ın da video konferansla katıldığı kaydedildi. Toplantıda alınan kararlar şu şekilde sıralandı:   "Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü'nün yapmış olduğu açıklama çerçevesinde Almanya, İspanya, Fransa, Avusturya, Norveç, Danimarka, İsveç, Belçika ve Hollanda'dan ülkemize yapılan uçuşlar 15 Mart saat 24.
Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü - 15.03.2020
Çankaya Köşkünde "Korona virüs" toplantısı
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay'ın başkanlığında Çankaya Köşkü'nde korona virüse yönelik tedbirlerin ele alındığı toplantı yapıldı. Toplantıya ilişkin yapılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi: "Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatları üzerine Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay'ın başkanlığında, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile video konferansla katılım sağlayan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ve Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan ile yapılan toplantıda aşağıdaki kararlar alınmıştır: 1. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü'nün yapmış olduğu açıklama çerçevesinde Almanya, İspanya, Fransa, Avusturya, Norveç, Danimarka, İsveç, Belçika ve Hollanda'dan ülkemize yapılan uçuşlar 15 Mart saat 24.
Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü - 15.03.2020
Çankaya Köşkü'nde 'koronavirüs' toplantısı
CUMHURBAŞKANI Yardımcısı Fuat Oktay'ın başkanlığında Çankaya Köşkü'nde koronavirüse yönelik tedbirlerin ele alındığı toplantı yapıldı. Toplantıda, 9 Avrupa ülkesinden Türkiye'ye yapılan uçuşların, gece yarısından itibaren durdurulması kararlaştırıldı. Ayrıca, 17 Mart saat 23.59'a kadar yurda dönüşü sağlanan vatandaşlar, 14 gün gözetim altına alınacak.  Cumhurbaşkanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamada, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatı üzerine, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay Başkanlığı'nda koronavirüse yönelik tedbirlerle ilgili toplantı yapıldığı bildirildi. Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun yer aldığı toplantıda, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ile Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turan'ın da video konferansla katıldığı kaydedildi. Toplantıda alınan kararlar şu şekilde sıralandı:  "Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü'nün yapmış olduğu açıklama çerçevesinde Almanya, İspanya, Fransa, Avusturya, Norveç, Danimarka, İsveç, Belçika ve Hollanda'dan ülkemize yapılan uçuşlar 15 Mart saat 24.
Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü - 15.03.2020
FLAŞ
Cumhurbaşkanlığı: Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatları üzerine Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat OKTAY'ın başkanlığında, Dışişleri Bakanı Mevlüt ÇAVUŞOĞLU, İçişleri Bakanı Süleyman SOYLU ile video konferansla katılım sağlayan Sağlık Bakanı Fahrettin KOCA ve Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit TURHAN ile yapılan toplantıda aşağıdaki kararlar alınmıştır: 1. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü'nün yapmış olduğu açıklama çerçevesinde Almanya, İspanya, Fransa, Avusturya, Norveç, Danimarka, İsveç, Belçika ve Hollanda'dan ülkemize yapılan uçuşlar 15 Mart saat 24.
Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü - 15.03.2020
FLAŞ
Cumhurbaşkanlığı: Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatları üzerine Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat OKTAY'ın başkanlığında, Dışişleri Bakanı Mevlüt ÇAVUŞOĞLU, İçişleri Bakanı Süleyman SOYLU ile video konferansla katılım sağlayan Sağlık Bakanı Fahrettin KOCA ve Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit TURHAN ile yapılan toplantıda aşağıdaki kararlar alınmıştır: 1. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü'nün yapmış olduğu açıklama çerçevesinde Almanya, İspanya, Fransa, Avusturya, Norveç, Danimarka, İsveç, Belçika ve Hollanda'dan ülkemize yapılan uçuşlar 15 Mart saat 24.
Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü - 15.03.2020
9 Avrupa ülkesinden dönüş uçuşları 2 gün öne alındı
Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü'nün Twitter hesabından yapılan açıklamada, "Koronavirüsü nedeniyle uçuş yasağı konan 9 Avrupa ülkesinden 17 Mart 2020 saat 24: 00'e kadar ilan edilen edilmiş olan öğrenci ve turistlerin dönüş uçuş müsaadeleri 15 Mart 2020 olarak değiştirilmiştir.
Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü - 15.03.2020
SHGM 9 Avrupa ülkesine 17 Mart'a kadar olan uçuş müsaadesini öne çekti
Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü (SHGM), 9 Avrupa ülkesine 17 Mart'a kadar verilen uçuş müsaadesinin öne çekildiğini duyurdu.
Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü - 15.03.2020
SHGM'DEN UÇUŞ AÇIKLAMASI
SİVİL Havacılık Genel Müdürlüğü (SHGM) Almanya, Fransa, İspanya, Avusturya, Hollanda, Belçika, İsveç, Norveç ve Danimarka çıkışlı seferler için 17 Mart'a kadar verilen uçuş iznini bugüne çekti.
Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü - 15.03.2020
SHGM'den uçuş açıklaması
SİVİL Havacılık Genel Müdürlüğü (SHGM) Almanya, Fransa, İspanya, Avusturya, Hollanda, Belçika, İsveç, Norveç ve Danimarka çıkışlı seferler için 17 Mart'a kadar verilen uçuş iznini bugüne çekti.
Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü - 15.03.2020
THY, 9 Avrupa ülkesinden Türkiye'ye yapacağı uçuşları 15 Mart itibariyle durdurma kararı aldı
Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü ise konuyla ilgili sosyal medyadan yaptığı açıklamada, "Korona virüsü nedeniyle uçuş yasağı konan 9 Avrupa ülkesinden 17 Mart 2020 saat 24.
Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü - 11.03.2020
Uçak kazasına ilişkin hazırlanan 'ön rapor' savcılığa ulaştı
"Yakıt planlaması uçuş için uygun" Raporda, uçağın periyodik bakımlarının yapıldığı, uçağa ait bakım belgelerinin incelenmesinde ise açık veya bekleyen bakımının bulunmadığı, uçak için Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü tarafından 'Uçuşa Elverişlilik Sertifikası' verildiği kaydedildi.
Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü - 11.03.2020
Guatemala yeni tip koronavirüs nedeniyle Avrupa vatandaşlarının ülkeye girişini yasakladı
Guatemala Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, bugünden itibaren ülkeye giriş yapan Avrupalı pilotlar için havalimanında bir alan tahsis edileceği duyuruldu.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü Haberleri | Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü Haber - Haberler - Sayfa 7 - Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü haberleri, son dakika sivil havacılık genel müdürlüğü haber ve gelişmeleri burada. Kapadokya'da 'koronavirüs' sessizliği devam ediyor.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 23.09.2021 05:23:11. #1.13#

title