SİVİL HAVACILIK GENEL MÜDÜRLÜĞÜ HABERLERİ

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü Haberleri

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü haber, Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü - 11.06.2020
Risksiz ülkelere uçuşlar açılıyor
Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı'ndan edinilen bilgiye göre, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı'nın dış hat uçuşların açılması konusunda Sağlık Bakanlığı ve Dışişleri Bakanlıkları ile koordinasyon halinde çalışmalar yürütülmekte olup, risk taşımayan ülkelere uçuşların başlatılmasına yönelik görüşmeler devam etmekte. Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü'nün diğer ülkelerle yaptığı resmi yazışma ve görüşmeler çerçevesinde şu ana kadar 10 ülke ile uçuşların başlatılması konusunda mutabakat sağlanmıştır.
Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü - 11.06.2020
Pegasus, yurt dışı uçuşlarına başlıyor
Koronavirüs önlemleri kapsamında getirilen kısıtlamalar sonrası Pegasus Havayolları dış hat uçuşlarını başlatmaya hazırlanıyor. Pegasus, 13 Haziran itibarıyla ilk olarak Almanya'ya, 15 Haziran'dan sonra da kademeli olarak diğer Avrupa ülkelerine uçuşları başlatacak. İlk aşamada Almanya, Avusturya, İsviçre, Danimarka, İngiltere, Hollanda, Fransa ve Belçika'ya uçmaya başlayacak olan Pegasus, Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü'nün izinleri doğrultusunda uçuşlarını kademeli olarak artırmayı planlıyor.
Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü - 11.06.2020
SunExpress dış hat uçuşlarına başladı
SunExpress, yolcularının ve uçuş ekiplerinin sağlıklı ve emniyetli seyahati için gerekli tüm tedbirleri alarak dün itibarıyla kademeli olarak dış hat uçuşlarını başlattı. SunExpress açıklamasına göre, şirket, özel izinler çerçevesinde Ankara'dan Düsseldorf'a, Antalya'dan Hamburg'a, İzmir'den Zürih'e gerçekleştirdiği uçuşlar ile Ankara, Antalya ve İzmir'den dış hat uçuşu düzenleyen ilk hava yolu oldu. SunExpress, Sağlık Bakanlığı ve Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü'nce getirilen sağlık önlemleri çerçevesinde dış hat uçuşlarına başladığı ilk gün İzmir'den 9, Antalya'dan 7 ve Ankara'dan 3 Avrupa şehrine karşılıklı olarak toplamda 38 uçuş gerçekleştirdi.
Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü - 09.06.2020
Bakan Karaismailoğlu: Pilot lisans sınavlarını 29 Haziran itibariyle yeniden başlatıyoruz
'SINAVLARIMIZI SOSYAL MESAFE BAĞLI OLARAK YAPACAĞIZ' Karaismailoğlu, 'yeni normalleşme' ile birlikte Türkiye'de tüm ulaşım modlarında sağlık ve güvenliğin ön planda tutularak, seyahat süreçlerinin de başlatıldığını ve vatandaşa hizmet için çalışmaların devam ettiğini belirtti. Havacılık sektöründe de iç hat uçuşların 1 Haziran 2020 tarihinde İstanbul'dan Ankara'ya yapılan seferle başladığını anımsatan Karaismailoğlu, şunları kaydetti: "Sektörde durdurulan sınav süreçleri de normalleşme süreci ile birlikte yeniden başlatıldı. Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü tarafından yetkilendirilmiş olan uçuş eğitim organizasyonlarında gerekli teorik bilgi ve uçuş eğitimini başarıyla tamamlamasına karşın koronavirüs (Covid-19) tedbirleri kapsamında ertelenen pilot lisans sınavlarını 29 Haziran itibariyle yeniden başlatıyoruz.
Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü - 09.06.2020
Pilot lisans sınavları 29 Haziran'da başlıyor
Nisan ve mayıs aylarında iptal edilen, ilk defa uçak ve helikopter kullanacak pilotların girmesi gereken teorik ve bilgi sınavlarına değinen Karaismailoğlu, şunları kaydetti: "Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü tarafından yetkilendirilmiş uçuş eğitim organizasyonlarında gerekli teorik bilgi ve uçuş eğitimini başarıyla tamamlayanlar için Kovid-19 tedbirleri kapsamında ertelenen pilot lisans sınavlarını 29 Haziran itibarıyla yeniden başlatıyoruz.
Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü - 05.06.2020
Havaş 31 istasyonda hazırlıklarını tamamladı, 20 havalimanında hizmete başladı
Açıklamada görüşlerine yer verilen Havaş Genel Müdürü Kürşad Koçak, Türkiye'de Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü tarafından yayınlanan "Hava alanı Pandemi Tedbirleri ve Sertifikasyonu Genelgesi"nde belirtilen tüm önlemleri tam ve eksiksiz olarak operasyonlara uygulayarak sertifikalarını aldıklarını bildirdi.
Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü - 05.06.2020
Bakan Karaismailoğlu: 47 havalimanı daha 'uçulabilir sertifikası' aldı
Bakan Karaismailoğlu yaptığı yazılı açıklamayla, koronavirüs salgınına karşı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliğinde başlatılan mücadelenin şu ana kadar başarılı bir şekilde sürdürüldüğünü belirtti. Küresel salgına karşı verilen milli mücadelede 83 milyonun tek yürek olduğuna ve üzerine düşen sorumluluğu yerine getirdiğine dikkat çeken Karaismailoğlu, kendilerinin de Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı ailesi olarak sorumluluk alanlarındaki havalimanlarına ilişkin önemli bir sertifikasyon programı yürüttüklerini anımsattı. Program ile tüm havalimanlarının salgın tedbirleri ile tekrar düzenlenmeye başlandığını belirten Bakan Karaismailoğlu, 'Uçulabilir Sertifikası'nın Sağlık Bakanlığı ve Bilim Kurulu'nun öngörüleri doğrultusunda havalimanlarına verildiğinin altını çizdi.  '53 HAVALİMANI, KORONAVİRÜSE KARŞI SERTİFİKALANDIRILDI'  Program kapsamında bilgilendirme ve denetimlerin Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü tarafından yapıldığını ve ilk etapta tüm şartları karşılayan havalimanının sertifikasını aldığını hatırlatan Bakan Karaismailoğlu, şunları kaydetti: "Havalimanları Covid-19'a karşı tüm tedbirlerini alıyor.
Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü - 04.06.2020
Pakistan'da düşen uçağın pilotu kulenin talimatlarını uygulamamış
Pakistan'da geçen ay düşen yolcu uçağıyla ilgili Pakistan Uluslararası Havayolları'na (PIA) mektup gönderen Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü (CAA), pilotun Karaçi Cinnah Havalimanı kulesindeki hava trafik kontrolörünün talimatlarını uygulamadığını açıkladı.
Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü - 04.06.2020
Pegasus yurt içi uçuş noktalarını 27'ye çıkardı
Açıklamada, 30 Mart'ta tüm yurt içi ve yurt dışı uçuşlarının zorunlu resmi otorite kararları doğrultusunda durdurulduğunun duyurulduğu anımsatılarak, şunlar kaydedildi: "Kontrollü sosyal hayata geçiş süreci kapsamında Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü tarafından belirlenen destinasyonlar arasında sınırlı sayıda iç hat seferlerimiz 1 Haziran'da başlamış olup 4 Haziran itibarıyla yurt içi uçuşlarımız 27 destinasyonu kapsayacak şekilde genişletilmiştir.
Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü - 04.06.2020
Milas-Bodrum Havalimanı'nda iç hat uçuşları başladı
Bu dönemde önceliklerinin çalışan ve yolcu sağlığını korumak olduğunu belirten Kayaoğlu, şunları kaydetti: "Bunu yaparken konforlu bir seyahat deneyimi sunacağız. Havalimanımızda pandemi tedbirleri sertifikasyonu için öngörülen tüm önlemleri aldık, çalışanlarımızın eğitimlerini tamamladık. Önümüzdeki günlerde dış hat seferlerinin de başlamasını ve hızlı bir toparlanmayla geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi dünyanın her yerinden ziyaretçilerimizi ağırlamayı umuyoruz." Verilen bilgiye göre, Milas-Bodrum Havalimanı'nda, Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü tarafından yayımlanan "Havaalanı Pandemi Tedbirleri ve Sertifikasyonu Genelgesi"ne uygun olarak, yolcuların ve havalimanı çalışanlarının terminal genelinde fiziksel mesafelerini korumalarına yardımcı olmak üzere yönlendirmeler ve işaretlemeler yapıldı.
Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü - 29.05.2020
Pakistan uluslararası uçuş yasağını kaldırdı
Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü (CAA) 21 Mart'ta iki hafta için uygulama kararı alınan ancak dünyada virüsün hızla yayılması nedeniyle iki kez uzatılan uluslararası uçuş yasağının bu gece itibarıyla kaldırıldığını açıkladı.
Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü - 27.05.2020
"Havaalanı Pandemi Tedbirleri ve Sertifikasyonu Genelgesi" yayımlandı
Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü, "Havaalanı Pandemi Tedbirleri ve Sertifikasyonu Genelgesi"ni yayımladı.
Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü - 22.05.2020
Onur Air, Amerika'ya kargo taşıyor
Açıklamada görüşlerine yer verilen Onur Air Genel Müdürü Teoman Tosun, Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü'nün hayata geçirdiği düzenlemeler sayesinde bu uçuşların gerçekleştirildiğini belirterek, "Başta Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü olmak üzere havacılığın bu krizden en az etkilenmesi için çaba gösteren tüm yetkililere teşekkür ediyorum.
Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü - 09.05.2020
İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı 28 Mayıs'ta açılışa hazırlanıyor
"Havacılıkta yeni bir düzene geçildi" Havacılıkta yeni bir düzene geçildiğini belirten Göral, şunları kaydetti: "Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü tarafından getirilen yeni kurallara göre, terminal binası içine maskesiz hiçbir yolcu alınmayacak.
Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü - 20.04.2020
İGA 3'NCÜ PİST İÇİN BAŞVURUYU YAPTI
KORONAVİRÜS nedeniyle uçuşların durdurulduğu İstanbul Havalimanı'nda üçüncü pist çalışmaları hızla devam ediyor. Havalimanı işletmecisi İGA, 3'ncü pistin 18 Haziran'da uçuşa hazır olacağına dair başvuruyu Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü'ne (SHGM) resmi olarak yaptığını duyurdu.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü Haberleri | Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü Haber - Haberler - Sayfa 6 - Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü haberleri, son dakika sivil havacılık genel müdürlüğü haber ve gelişmeleri burada. Son dakika haberi! KULLANICILARA PROFESYONEL DRONE PİLOTUNDAN UYARILAR.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 17.09.2021 18:45:15. #1.13#

title