SİVİL HAVACILIK GENEL MÜDÜRLÜĞÜ HABERLERİ

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü Haberleri

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü haber, Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü - 06.10.2020
Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü'nden Japonya açıklaması
SİVİL Havacılık Genel Müdürlüğü (SHGM) Japonya'nın Ankara Büyükelçiliği'nden alınan Nota kapsamında, Türk vatandaşlarının 1 Ekim 2020 tarihi itibariyle Japonya'ya vize alarak seyahat edeceklerini açıkladı.
Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü - 14.09.2020
TEKNOFEST 2020'ye geri sayım başladı
Bununla birlikte festivale Gaziantep Valiliği, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, Gençlik ve Spor Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Milli Savunma Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı ve Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, Türk Silahlı Kuvvetleri Genelkurmay Başkanlığı, Savunma Sanayi Başkanlığı, Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi, Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi, Türkiye Uzay Ajansı, Devlet Hava Meydanları İşletmesi, Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü, TÜBA, Türk Hava Kurumu, Türk Patent ve Turkcell de destek veriyor.
Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü - 12.09.2020
Kapadokya'da balon turları iptal edildi
Türkiye'nin önemli turizm merkezlerinden ve sıcak hava balon turlarının başkenti Kapadokya bölgesinde bu sabah sıcak hava balon turları olumsuz hava şartları nedeniyle iptal edildi. Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, "Kapadokya bölgesinde olumsuz hava şartları nedeniyle bu sabah saatlerinde havalanması planlanan sıcak hava balon turları iptal edilmiştir" denildi.
Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü - 02.09.2020
SHGM: Ülkemiz Bulgaristan'a giriş yasağından muaf ülkeler listesine dahil edilmiştir
SİVİL Havacılık Genel Müdürlüğü (SHGM), Bulgaristan Sağlık Bakanlığı'nın aldığı karar doğrultusunda ülkemizin, Bulgaristan'a giriş yasağından muaf ülkeler listesine girdiğini açıkladı.
Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü - 29.08.2020
YÖK'ten salgın nedeniyle adaylara heyet raporu kolaylığı
Yüksek Öğretim Kurulundan (YÖK) salgın nedeniyle yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: "2020-2021 eğitim ve öğretim yılı için yükseköğretim kurumlarına kayıt yaptıracak adaylardan; yerleşmiş olduğu yükseköğretim programında sağlık kurulu raporu için özel hüküm ile rapor alma zorunluluğu olan adayların Başkanlığımıza iletmiş olduğu 'salgın nedeniyle heyet raporu almada yaşadıkları sıkıntılar' değerlendirilerek, Sağlık Bakanlığı ile konuya ilişkin görüşmeler gerçekleştirilmiştir. Adaylardan iletilen bu sıkıntılar 28.08.2020 tarihli Yükseköğretim Yürütme Kurulu toplantısında görüşülerek, 2020 YKS yerleştirmeleri sonucunda, 'Sağlık Bilimleri Üniversitesinde Milli Savunma Bakanlığı ve İçişleri Bakanlığı nam ve hesabına bir yükseköğretim programına yerleşen adaylar' hariç olmak üzere; Programın özel koşulları arasında programa kayıt olabilmek için sağlık raporu istenen programlara yerleşen adayların, herhangi bir hastalığı olmadığına dair düzenlenmiş tek hekim raporu ile yerleştiği programa kayıt yaptırabilmelerine, Kayıt imkanı verilen ancak programa kayıt yaptırabilmek için ilgili kurum ve kuruluşların mevzuatı gereğince (Hudut ve Sahiller Sağlık Genel Müdürlüğü, Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü vb) 'Gemi Adamı Sağlık Yoklama Belgesi', 'Gemi Adamı Olur' belgesi, 'Birinci Sınıf Sanayi Dalgıcı olur', 'Özel Güvenlik Görevlisi Olur' vb.
Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü - 26.08.2020
Son dakika gündem: Fırat Üniversitesi Hava Trafik Kontrol Bölümü ilk öğrencilerini alacak
Fırat Üniversitesi ile Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) arasındaki işbirliği protokolü çerçevesinde gerçekleştirilecek olan özel yetenek sınavı ile öğrenci alımı yapılacağını ifade eden Göktaş, şunları kaydetti: "Uluslararası geçerliliği olan bu sınav DHMİ Genel Müdürlüğü bünyesinde Ankara'da gerçekleştirilecektir. Özel yetenek sınavı başvuruları 28 Ağustos'a kadar devam edecektir. Hava trafik kontrolünün amacı hava araçlarının kalkış yaptığı noktadan ulaşmak istediği noktaya kadar uçuşlarını emniyetli bir şekilde gerçekleşmesini sağlamak, çarpışmaları önlemek, hava trafik akışını organize etmek, pilotlar için bilgi ve diğer destekleri sağlayarak uçuşun tüm aşamalarını yönetmektir." Göktaş, bölümden mezun olacak öğrencilerin Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü tarafından yapılan Hava Trafik Kontrolörlüğü Lisans sınavında başarılı olmak kaydıyla DHMİ'de yer alan ilgili birimlerde hava trafik kontrolörü olarak görev alabildiklerini aktararak, şöyle konuştu: "Asistan olarak mesleğe başlayan adaylar daha sonra hava trafik kontrolörü ve baş kontrolör kademelerine kadar yükselebilirler.
Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü - 17.08.2020
Ukraynalı turistlere Kapodokya'daki balon turlarında şartlı izin
"Ukraynalılar için Türkiye, en önde gelen turistik destinasyonlardan biri" Açıklamada görüşlerine yer verilen TÜROB Başkanı Müberra Eresin, pandemi sebebiyle Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü tarafından Kapadokya bölgesindeki sıcak hava balon turlarının 1 Ekim 2020'ye kadar ertelendiğini hatırlattı.
Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü - 12.08.2020
İstanbul Havalimanı, sağlık akreditasyonu sertifikası aldı
İstanbul Havalimanı İşletmesi İGA'dan yapılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi: "Covid-19 salgını sonrasında aldığı sıkı sağlık önlemleri ile ilk olarak Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü'nün vermiş olduğu 'Havalimanı Pandemi Sertifikası, ardından Avrupa Birliği Havacılık Emniyeti Ajansı'nın (EASA) yayınladığı "Covid-19 Havacılık Sağlık Emniyeti Protokolünü" imzalayan İstanbul Havalimanı, uluslararası yeni bir sertifikayı daha alarak aldığı önlemleri tescilledi.
Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü - 12.08.2020
Son dakika... İstanbul Havalimanı'na "Sağlık Akreditasyonu" sertifikası
Salgını sonrasında aldığı sağlık önlemleriyle Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü'nün vermiş olduğu 'Havalimanı Pandemi Sertifikası alan ve Avrupa Birliği Havacılık Emniyeti Ajansı'nın (EASA) yayınladığı "Covid-19 Havacılık Sağlık Emniyeti Protokolünü" imzalayan İstanbul Havalimanı, Uluslararası Havalimanı Sağlık Akreditasyonu'nun da sahibi oldu.
Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü - 11.08.2020
Türkiye dünya havacılık kalite süreçlerine dahil oldu
Komitede oy kullanmaya yetkili firma ve kurumların dışında Milli Savunma Bakanlığı, Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı, Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü, Türk Standardları Enstitüsü ve TÜRKAK oy kullanma hakkı olmadan temsil edilecek.
Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü - 01.08.2020
Kuveyt, yüksek riskli 31 ülkeye uçuşları askıya aldı
Korona virüs salgını uluslararası uçuşları etkilemeye devam ediyor. Kuveyt Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, korona virüs salgını nedeni ile yüksek riskli olan 31 ülkeye yapılan uçuşların ikinci bir emre kadar askıya alındığı duyuruldu.
Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü - 16.07.2020
THY, Avrupa'da en fazla uçuş gerçekleştiren ikinci havayolu oldu
KORONAVİRÜS nedeniyle yurt dışı seferlerini askıya alan ve 11 Haziran'dan itibaren yurt dışı uçuşlarına tekrardan başlayan Türk Hava Yolları (THY) dün gerçekleştirdiği 568 uçuşla Avrupa'nın en fazla uçuş yapan ikinci havayolu şirketi oldu.  Konuyla ilgili olarak Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü'nün (SHGM) sosyal medya hesabından yapılan açıklamada,"15 Temmuz tarihinde İstanbul Havalimanı, 421 uçuşa ev sahipliği yaparak Avrupa'nın en yoğun havalimanları içerisinde dördüncü sırada yer aldı.
Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü - 02.07.2020
TAV, EASA'nın Kovid-19 protokolünü imzaladı
Açıklamada görüşlerine yer verilen TAV Havalimanları İcra Kurulu Başkanı Sani Şener, şunları kaydetti: "Ülkelerin uçuş kısıtlamalarını aşamalı olarak kaldırmaya başlamasıyla birlikte iç hatların ardından dış hat uçuşları da yeniden canlanıyor. Havacılık; özellikle güvenlik konusunda küresel düzeyde regüle edilen, sıkı kuralların olduğu bir sektör. Bu nedenle pandemiden en fazla etkilenen sektörlerden biri olmakla beraber getirilen yeni kurallar en hızlı adapte olan alanlardan biri. TAV olarak işlettiğimiz tüm havalimanlarında, çalışanlarımızın ve yolcularımızın sağlığını korumak üzere otoritelerin belirlediği önlemleri tam olarak hayata geçirdik. Türkiye'deki havalimanlarımızda Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü tarafından yayınlanan Havaalanı Pandemi Tedbirleri Sertifikasyonu'nu aldık.
Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü - 30.06.2020
Kapadokya'da sıcak hava balon turları 1 Ekim'e kadar yapılamayacak
Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü (SHGM) tarafından bölgedeki firmalara sıcak hava balon turu erteleme kararı tebliğ edildi.
Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü - 24.06.2020
İstanbul Havalimanı, EASA "Kovid-19 Havacılık Sağlık Emniyeti Protokolü'nü İmzaladı
"Havacılık sektörü Kovid-19 kaynaklı krizi ancak birlikte aşabilir" İGA Havalimanı İşletmesi İcra Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Kadri Samsunlu, Kovid-19 salgını ile birlikte tüm havacılık sektörünü ilgilendiren sağlık emniyeti konusunda ortak kriterler belirlenmesinin önemine dikkati çekerek, şunları ifade etti: "İstanbul Havalimanı'nda Kovid-19 sonrası ana amacımızı 'emniyetli ve hijyeni üst seviyede tutan bir seyahat' ilkesi olarak belirlemiştik. Havalimanında gereken tüm önlemleri üst seviyelerde aldık ve böylece uçuşlarımıza başladık. Ancak şu bir gerçek ki; havacılık sektörü Kovid-19 kaynaklı krizi ancak birlikte hareket ederek aşabilir. Türkiye olarak hazırız. Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü'nden de Havalimanı Pandemi Sertifikasyonumuzu aldık.
Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü - 19.06.2020
Samsun'da lisanslı İHA eğitimi verilecek
19 Mayıs Havacılık ve Spor Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi ve Dinamik UAV Koordinatörü Ömer Kaymaz, yaptığı açıklamada, dünya genelinde hızla gelişen ve Türkiye'de de çok ciddi rağbet gören İHA ile ilgili usul ve esasların Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü tarafından belirlendiğini, bu kriterler çerçevesinde akademik eğitim verdiklerini söyledi.
Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü - 18.06.2020
Kapadokya balonlarında 'koranavirüs' önlemi
'2 BİN İNSAN ÇALIŞIYOR' 10 yıllık balon pilotu Üzeyir Kardaş, "Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü'nün balon uçuşları için bize verdiği tarih 1 Temmuz.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü Haberleri | Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü Haber - Haberler - Sayfa 5 - Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü haberleri, son dakika sivil havacılık genel müdürlüğü haber ve gelişmeleri burada. Palandöken Kayak Merkezi'ne Rusya ve Ukrayna'dan charter uçak seferleri düzenlenecek.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 21.9.2021 16:47:06. #1.16#

title