SİVİL HAVACILIK GENEL MÜDÜRLÜĞÜ HABERLERİ

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü Haberleri

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü haber, Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü - 06.04.2021
İngiltere, Türkiye'den giden yolcular için Covid-19 önlemlerini güncelledi
İngiltere'nin Türkiye'den gelen yolcular için uyguladığı yeni şartlar ile ilgili olarak Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü tarafından paylaşılan Covid-19 Tedbirleri Kapsamında Ülkelere Giriş Tablosu'nda yer verildi.
Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü - 06.04.2021
İngiltere Türkiye'den gelen yolcular için şartları değiştirdi
İngiltere'nin Türkiye'den gelen yolcular için uyguladığı yeni şartlara, Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü (SHGM) tarafından paylaşılan 'Covid-19 Tedbirleri Kapsamında Ülkelere Giriş Tablosu'nda' yer verildi.
Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü - 03.04.2021
SHGM'den Boeing 737 MAX açıklaması
Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü(SHGM), iki yılı aşkın süredir dünya genelinde uçuşları durdurulan Boeing 737 MAX'lerle ilgili yayımladığı duyuruda, havayolu şirketlerinin Uçuşa Elverişlilik Direktifleri'ni yerine getirmesi durumunda havayolu şirketlerinin Boeing B737-8 MAX ve B737-9 MAX...
Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü - 03.04.2021
SHGM'den "Boeing 737 Max " açıklaması
SİVİL Havacılık Genel Müdürlüğü (SHGM), tüm dünyada uçuş emniyeti gerekçesiyle durdurulan Boeing 737 MAX tipi uçakların Türkiye'de yeniden uçuşlara başlamasına yönelik 15 maddelik "Uçuşa Elverişlilik Direktifi" (UED) yayımladı.
Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü - 02.04.2021
UÇUŞLARDAKİ İKRAMA İFTAR VE SAHUR DÜZENLEMESİ
SİVİL Havacılık Genel Müdürlüğü (SHGM) tarafından yeni alınan kararla Ramazan ayında uçuş operasyonu esnasında iftar veya sahur zamanında ikram servisi yapılabileceğini açıkladı.
Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü - 02.04.2021
Korona virüs aşısı olan kabin ekibine 48 saat görev verilmeyecek
Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü korona virüs önlemlerini genişleterek yeni bir genelge yayımladı.
Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü - 02.04.2021
Koronavirüs aşısı olan kabin ekibine 48 saat görev verilmeyecek
SİVİL Havacılık Genel Müdürlüğü (SHGM) revize ettiği uçuşlarda ve öncesinde koronavirüs önlemleri kapsamında yeni bir genelge yayımladı.
Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü - 30.03.2021
Fas, Fransa ve İspanya uçuşlarını askıya aldı
Korona virüs salgınında önlemlerini arttıran Fas, Fransa ve İspanya ile uçuşları askıya aldı. Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, Fransa ve İspanya'ya gidiş-dönüş seferlerin 30 Mart gece yarısı itibarıyla durdurulacağı aktarıldı.
Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü - 30.03.2021
Türkiye ile Ukrayna arasında uçak seferleri artırıldı
SİVİL Havacılık Genel Müdürlüğü (SHGM) ve Ukrayna Sivil Havacılık Otoritesi arasında sivil havacılık alanındaki ilişkilerin geliştirilmesi amacıyla yapılan görüşmelerde Türkiye ile Ukrayna arasında yapılan uçak seferlerini artırma kararı alındı.
Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü - 28.03.2021
Yurt dışı seyahatlerde güncel korona virüs önlemleri
Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü(SHGM), korona virüs kurallarının son güncel tablosunu paylaştı.
Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü - 24.03.2021
Kapadokya'da balon turları hava koşulları nedeniyle hafta sonuna kadar iptal edildi
Kapadokya'da sıcak hava balon turları, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Sivil Havacılık Genel Müdürlüğünce (SHGM) yapılan değerlendirmelerin ardından uygun hava koşullarında gerçekleştirilebiliyor.
Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü - 19.03.2021
Türkiye ile Bulgaristan arasında frekans artışı kararı
Türkiye ile Bulgaristan arasında yapılan seferler 28 frekanstan 35'e yükseltildi. Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü, seferlerin artırıldığını resmi sitesinden duyurdu.
Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü - 19.03.2021
Türkiye ile Bulgaristan arasındaki uçuş seferleri arttırıldı
SİVİL Havacılık Genel Müdürlüğü (SHGM), Türk havayolu şirketlerinin Bulgaristan'ın başkenti Sofya'ya olan uçuş seferlerinin 28 frekanstan 35'e yükseldiğini açıkladı.
Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü - 17.03.2021
Yenişehir Havalimanında "Sivil Havacılık Başkenti Bursa" uçuşu gerçekleştirildi
Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü ile uçuş sergileri, pilot destekli gönüllü eğitimleri, havacılık ve uzay kavramının güçlendirilmesi çalışmalarını gerçekleştirmeyi planladıklarını anlatan Ödünç, şunları kaydetti: "Bursa Ticaret ve Sanayi Odası öncülüğünde, GUHEM ile projeler yürütülmesi konusunda gerekli adımları atarak yerli ve milli havacılık hedefleri doğrultusunda üst akıl olarak Bursa'nın yatırım yapılabilir şehir statüsüne alınması yönünde çalışmalar planlıyoruz.
Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü - 11.03.2021
HEAŞ, hava taksi işletmeciliğine başlıyor
Açıklamada ilk uçak alımını geçtiğimiz ay gerçekleştirerek Gulfstream G450'yi envanterine dahil eden şirketin, Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü nezdinde TC-VTN uçağının tescil işlemlerini de tamamladığı belirtildi.
Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü - 08.03.2021
Son dakika: Eğitim pilotu Nagihan Karaman, Sabiha Gökçen'in izinden gidiyor
Meslekteki 7 yılının ardından son 4 yılını Ulaştırma Bakanlığı Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü'ne bağlı İstanbul'daki özel bir uçuş eğitim merkezinde uçuş eğitim pilotu olarak sürdüren Karaman, "Özel bir uçuş okulunda uçuş eğitmeniyim.
Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü - 08.03.2021
Kapadokya'da balon turlarına rüzgar engeli
Kapadokya'da sıcak hava balon turları, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığına bağlı Sivil Havacılık Genel Müdürlüğünce (SHGM) yapılan değerlendirmelerin ardından uygun hava koşullarında yapılabiliyor.
Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü - 28.02.2021
Dicle Üniversitesinde, kursiyerlere sertifikaları verildi
Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü tarafından yetkilendirilen DÜ, 36 saat süren eğitimlerin sonunda kursiyerlere İHA kullanma ehliyeti de veriyor.
Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü - 20.02.2021
Son dakika haberi... Kovid-19 salgınıyla ilgili dünyada son 24 saatte yaşanan gelişmeleri derleyerek yayımlıyoruz. Saygılarımızla.
Kuveyt Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü, yüksek risk altındaki ülkelerden direkt uçuşla ülkeye gelecek kişilerin, pazar gününden itibaren ülkedeki otellerde 14 gün karantinaya alınacağını duyurdu.
Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü - 20.02.2021
Tunus, Ürdün ve Fas'ta Kovid-19 kaynaklı can kaybı arttı
Kuveyt'ten 68 ülkeye karantina kararı Kuveyt Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü yaptığı yazılı açıklamada, yüksek risk altındaki ülkelerden direkt uçuşla ülkeye gelecek olan kişilerin, pazar gününden itibaren ülkedeki otellerde 14 gün karantinaya alınacağını duyurdu.
Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü - 16.02.2021
Kapadokya'da balon turları kar nedeniyle durduruldu
???????Bölgedeki balon turları, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığına bağlı Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü (SHGM) Nevşehir Koordinatörlüğünün değerlendirmesi sonucu hava şartlarının elverişli olması durumunda verilen izinle yapılabiliyor.
Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü - 12.02.2021
Sivil havacılıkta idari para cezaları yeniden değerleme oranında artırıldı
Sivil Havacılık Genel Müdürlüğünün "2920 Sayılı Türk Sivil Havacılık Kanunu Uyarınca Verilecek İdari Para Cezalarına İlişkin Tebliğ'i" Resmi Gazete'de yayımlandı.
Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü - 06.02.2021
Gazipaşa-Alanya Havalimanı Tailwind'in ilk Tahran uçuşunu karşıladı
Gazipaşa-Alanya Havalimanı, Tailwind Havayolları'nın İran'ın başkenti Tahran'dan gerçekleştirdiği ilk uçuşu törenle karşıladı.
Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü - 20.01.2021
Bakan Karaismailoğlu'ndan Kanal İstanbul açıklaması!
Havacılık alanında, Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü (SHGM) ile Avrupa Birliği Havacılık Emniyeti Ajansı (EASA) arasındaki "İşbirliği Anlaşması"na da değinen Bakan Karaismailoğlu, "Her iki tarafın da yararına olan mevcut anlaşmanın yenilenmesi için müzakerelere yeniden başlamaya hazır olduğumuzu belirtmek istiyorum.
Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü - 18.01.2021
Kapadokya'da balon turları olumsuz hava koşulları nedeniyle 10 gündür yapılamıyor
Kapadokya'da sıcak hava balon turları, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığına bağlı Sivil Havacılık Genel Müdürlüğünce (SHGM) yapılan değerlendirmelerin ardından uygun hava koşullarında yapılabiliyor.
Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü - 14.01.2021
Son dakika! Antalya Havalimanı 140 rotadan 10 milyon yolcuyu ağırladı
Çok fazla yoğunluk olmamasına rağmen sosyal mesafeyi korumak amacıyla iki terminali de açtıklarını, tam kapasite hizmet sunduklarını anlatan Yılmaz, önce Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü, ardından tüm ilgili bakanların girişimi ve paydaşların katılımıyla hazırlanan Güvenli Turizm Sertifikasyon Programı kapsamında dünyaya örnek olabilecek nitelikte önlemler aldıklarını kaydetti.
Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü - 11.01.2021
Kapadokya'da balon turları hava koşulları nedeniyle 3 gündür yapılamıyor
???????Bölgedeki balon turları, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı'na bağlı Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü (SHGM) Nevşehir Koordinatörlüğünün değerlendirmesi sonucu hava şartlarının elverişli olması durumunda verilen izinle yapılabiliyor.
Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü - 06.01.2021
Hava yolu ve hava taksi işletmelerinde ruhsat geçerlilik koşullarını etkileyen süreler uzatılabilecek
Ruhsatlandırılmış hava yolu ve hava taksi işletmelerine ilişkin belirlenen ve ruhsatın geçerlilik koşullarını etkileyen süreler, Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü İnceleme Komisyonu tarafından uzatılabilecek.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü Haberleri | Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü Haber - Haberler - Sayfa 3 - Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü haberleri, son dakika sivil havacılık genel müdürlüğü haber ve gelişmeleri burada. Türkiye'ye hava yoluyla seyahat edeceklerin PCR testi ibraz etme zorunlulukları 31 Ma
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 25.9.2021 02:28:07. #1.15#

title