SİVİL HAVACILIK GENEL MÜDÜRLÜĞÜ HABERLERİ

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü Haberleri

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü haber, Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü - 14.06.2021
SHGM "plaja iniş yapan helikopter"le ilgili işletme ve pilottan açıklama isteyecek
Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü (SHGM), "Muğla'nın Marmaris ilçesinde plaja helikopter indirildiği" yönünde sosyal medyada yer alan paylaşımlar üzerine harekete geçti.
Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü - 02.06.2021
Aşı olanlardan PCR testi istenmeyecek
1 Haziran itibariyle yeni seyahat kurallarının açıklanmasının ardından Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü (SHGM), 'Koronavirüs Tedbirleri Kapsamında Ülkelere Giriş Tablosu'nu yeniledi.
Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü - 28.05.2021
İHA İLE İLAÇ TAŞINACAK
SİVİL Havacılık Genel Müdürlüğü (SHGM), özel bir sağlık kuruluşunun Kadıköy'deki iki hastanesi arasında İnsansız Hava Aracı (İHA) ile ilaç taşınması için NOTAM yayımladı.
Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü - 25.05.2021
Cumhuriyet Üniversitesi İHA eğitimi verecek
Biçer, uzun ve yoğun bir değerlendirme sürecinden sonra Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü tarafından İHA0 ve İHA1 kategorilerinde eğitim vermek için yetkili kuruluş olmaya hak kazandıklarını bildirdi.
Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü - 24.05.2021
Salgının vurduğu Hindistan'da bir çift, Kovid-19 kısıtlamaları nedeniyle uçakta evlendi
Sosyal medyaya yansıyan görüntülerde, düğünde Kovid-19 tedbirlerinin ihlal edilmesi eleştiri konusu olurken, Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü (DGCA), havacılık şirketi hakkında suç duyurusunda bulundu.
Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü - 15.05.2021
SHGM'den Türkiye'ye girişlerde PRC uygulamasına ilişkin yeni NOTAM
SHGM notam yayımladı Konuya ilişkin Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü(SHGM) tarafından yayımlanan notamda "14 Mayıs 2021 tarihi itibarihi saat 21.
Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü - 14.05.2021
Gebze Teknik Üniversitesi, yeni nesil drone eğitimi ve üretimi için İngiltere'deki iki okulla iş birliği yapacak
Ayrıca GTÜ, EASA onaylı İHA2 ve İHA3 drone eğitimlerinin idari düzenlemelerini Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü ile birlikte oluşturacak.
Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü - 04.05.2021
Dünya balonlarının yüzde 80'i Türk patenti ile uçacak
Türkiye'de balon turizmi Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü'nün tespit ettiği, yüksek turizm geliri sağlayacak 10 uçuş bölgesi mevcut.
Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü - 30.04.2021
Tam kapanma nedeniyle pilot sınavları iptal edildi
Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü (SHGM), 17 günlük tam kapanma nedeniyle Hususi Pilot Lisansı (PPL) sınavlarını iptal etti.
Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü - 30.04.2021
Tam kapanma nedeniyle pilot sınavları iptal edildi
SİVİL Havacılık Genel Müdürlüğü, 17 günlük tam kapanma nedeniyle 30 Nisan'da Ankara'da ve 7 Mayıs tarihinde İstanbul'da yapılması planlanan hususi pilot lisansı (PPL) sınavlarının iptal edildiğini duyurdu.
Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü - 22.04.2021
SHGM seyahat tablosu güncellendi
Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü (SHGM) Türkiye'den yurtdışına gidecek ve geliş yapacak yolcuların korona virüs tedbirleri kapsamında uymaları gereken kuralları ve şartlarla ilgili 'Ülkelere Giriş Tablosu'nu güncelledi.
Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü - 22.04.2021
TÜRKİYE'DEN İNGİLTERE VE DANİMARKA'YA GİDECEK OLAN YOLCULARA 10 GÜN KARANTİNA
SİVİL Havacılık Genel Müdürlüğü (SHGM), Türkiye'den yurt dışına giden ve gelen yolcular uyması gereken koronavirüs tedbirleri ile ilgili uyulması gereken şartları yayımladı. Yayımlanan yeni tedbirlere göre Türkiye'den İngiltere ve Danimarka'ya gidecek olan yolcular 10 gün karantina altına alınacak.  SHGM, Türkiye'den yurt dışına gidecek ve geliş yapacak yolcuların koronavirüs tedbirleri kapsamında uymaları gereken kurallar ve şartlarla ilgili 'Ülkelere Giriş Tablosu'nu güncelledi. Yayımlanan tabloda Türkiye'ye uçuşların yeniden başlayacağı İngiltere ve Danimarka ile birlikte Hindistan, Rusya, Eritre ve Hong Kong'a ilişkin bilgiler güncellendi. Bu ülkelerden Türkiye'ye gelecek yolcular uçağa binmeden önceki 72 saat içerisinde yapılmış negatif PCR test sonucunu göstererek Türkiye'ye gelebilecek.  OTELDE VEYA EVDE KARANTİNA Koronavirüs önlemleri kapsamında daha önce askıya alınan İngiltere ve Danimarka uçuşlarının yeniden başlayacağı dün açıklanmıştı. Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü, Türkiye'den İngiltere ve Danimarka'ya gidecek olan yolcuların 10 gün ev ya da otellerde karantina altına alınacağını açıkladı.
Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü - 14.04.2021
Yurt dışından gelen yolcuda PCR test zorunluluğu 31 Mayıs'a kadar uzatıldı
YURT dışından gelen yolcular için zorunlu olan ve daha önce 15 Nisan'da sona ereceği açıklanan PCR test ibraz etme zorunluluğu 31 Mayıs 2021 tarihine kadar devam edeceği açıklandı.
Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü - 14.04.2021
Türkiye'ye hava yoluyla seyahat edeceklerin PCR testi ibraz etme zorunlulukları 31 Mayıs'a uzatıldı
Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü (SHGM), hava yoluyla Türkiye'ye seyahat edecek yolcuların PCR testi sonucunu ibraz etme zorunluluklarının 31 Mayıs'a uzatıldığını bildirdi.
Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü - 10.04.2021
Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü, Rusya ile uçuşlarda herhangi değişiklik olmadığını duyurdu
Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü (SHGM), Rusya'dan Türkiye'ye yapılan uçak seferleri ve girişlerde daha önceki uygulamanın aynı şekilde devam ettiğini bildirdi.
Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü - 09.04.2021
(Ek bilgi ve görüntülerle) THY'NİN İLK "737 MAX" UÇAĞI İKİ YIL ARADAN  SONRA YENİDEN HAVALANDI
Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü, geçen hafta Boeing 737-MAX uçaklarının 15 maddelik "Uçuşa Elverişlilik Direktifi" adı altında yer alan şartların uygulanması koşuluyla yeniden uçabileceğini duyurmuştu.
Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü - 08.04.2021
Pegasus Hava Yolları uçuş ekiplerine, Kovid-19 aşısı uygulanmaya başlandı
Şirketten yapılan açıklamada, Sağlık Bakanlığı ve Kültür ve Turizm Bakanlığı iş birliği içerisinde yürütülen uygulama kapsamında aşı yaptıran uçuş ekiplerinin, Sivil Havacılık Genel Müdürlüğünün genelgesine uygun olarak aşıyı takiben 48 saat süreyle uçuşlarda görev almayacağı bildirildi.
Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü - 08.04.2021
Pegasus Hava Yolları uçuş ekipleri için aşı uygulaması başladı
Tüm dünyayı derinden etkileyen COVID-19 pandemisiyle mücadele devam ediyor. Ülke genelinde öncelik sıralamasına göre aşılama işlemleri devam ederken, havacılık sektöründe de aşılama çalışmaları başladı. Bu kapsamda yolcularla direk temas kuran havayolu şirketlerinin kabin ve kokpit ekipleri aşılanmaya başladı. Pegasus Hava Yolları'nda görev yapan uçuş ekipleri için de korona virüs aşısı uygulaması başladı. Sağlık Bakanlığı ve Turizm Bakanlığı ile iş birliği içerisinde yürütülen aşı uygulaması kapsamında, aşı yaptıran Pegasus Hava Yolları uçuş ekipleri, Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü'nün genelgesine uygun olarak aşıyı takiben 48 saat süreyle uçuşlarda görev almıyor.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü Haberleri | Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü Haber - Haberler - Sayfa 2 - Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü haberleri, son dakika sivil havacılık genel müdürlüğü haber ve gelişmeleri burada. Onur Air'in tüm uçakları icraya verildi, ikinci bir talimata kadar uçuşlar durduruldu
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 27.9.2021 21:21:02. #1.16#

title