Siverek'te Şehit Öğretmenler İçin Anma Gecesi

Siverek'te Şehit Öğretmenler İçin Anma Gecesi

Siverek'te şehit öğretmenler için anma gecesi -Geceye şehit Necmettin Öğretmenin babası da katıldıŞANLIURFA - Şanlıurfa'nın Siverek ilçesinde memleketi Gümüşhane'ye giderken, yolda kaçırılıp daha sonra şehit edilen Necmettin Yılmaz ile Batman'da terör saldırısı sonucu hayatını kaybeden...

Siverek'te şehit öğretmenler için anma gecesi
-Geceye şehit Necmettin Öğretmenin babası da katıldı

ŞANLIURFA - Şanlıurfa'nın Siverek ilçesinde memleketi Gümüşhane'ye giderken, yolda kaçırılıp daha sonra şehit edilen Necmettin Yılmaz ile Batman'da terör saldırısı sonucu hayatını kaybeden Şehit öğretmen Şenay Aybüke Yalçın için anma gecesi düzenlendi.
İlçenin Yenişehir mahallesinde bulunan Eyyüp Cenap Gülpınar Gençlik Merkezi'nde düzenlenen programa onur konuğu olarak, Şehit öğretmen Necmettin Yılmaz'ın babası katıldı. Program şehitler için bir dakikalık saygı duruşu ardından, İstiklal Marşı okundu. Tüm şehitler için okunan hatim duası sonrasında Şehit öğretmenler Necmettin Yılmaz ve Şenay Aybüke Yalçın'ın hayatlarını anlatan sunum izlendi. Sunum sırasında salonda duygusal anlar yaşandı. Konuşmalar sonrasında sahneye çıkan Şehit öğretmen Necmettin Yılmaz'ın babası sahnede bulunan bayrağı öperek, salondakileri selamladı. Salonda bulunanlar şehit babasını uzun süre ayakta alkışladı. Hilvan Kaymakamı Halid Yıldız tarafından şehit babasına onur plaketi ve el yapımı Siverek kilimi hediye edildi. Yılın en başarılı öğretmen ve idarecilerine plaketlerinin verilmesi sonrasında, program son buldu.
Programda Şehit Necmettin Yılmaz'ın babası, Hilvan Kaymakamı Halid Yıldız, siyasi parti ve STK temsilcileri yanı sıra çok sayıda ilçede görev yapan öğretmen hazır bulundu.

Kaynak: İHA