Siverek'te Komşuların "Park Kavgası"

Siverek'te Komşuların "Park Kavgası"

Şanlıurfa'nın Siverek ilçesinde, "Park meselesi" yüzünden iki ailenin fertleri arasında çıkan, taş ve sopaların kullanıldığı kavgada 7 kişi yaralandı.

Siverek'te Komşuların

Şanlıurfa'nın Siverek ilçesinde, "Park meselesi" yüzünden iki ailenin fertleri arasında çıkan, taş ve sopaların kullanıldığı kavgada 7 kişi yaralandı. Kavgayı ayırmak için havaya ateş eden polis ekipleri, 6 kişiyi gözaltına aldı.

Alınan bilgiye göre, Şirinkuyu Mahallesi'nde komşu oldukları öğrenilen iki ailenin fertleri arasında "Araç park etme" meselesi nedeniyle tartışma yaşandı.

Tartışmanın kavgaya dönüşmesinin ardından taş ve sopalarla darp edilen Kazım, Fahri, Fevzi ve Mehmet S. ile Mehmet A. Feridun A. ve Mahmut A. yaralandı. Polis ekiplerinin, havaya uyarı ateşi açarak ayırdığı kavgada yaralananlar, ambulanslarla Siverek Devlet Hastanesine kaldırıldı. Yaralıların hayati tehlikesinin bulunmadığı öğrenildi.

Bu arada, kavgaya karıştıkları iddiasıyla 6 kişi güvenlik güçlerince gözaltına alındı. Bu kişilerin yanlarında getirdikleri bir pompalı tüfek ile çok sayıda sopaya el konuldu.

Çevik kuvvet ekipleri, kavgaya karışan ailelerin evlerinin çevresinde güvenlik önlemi aldı.

Olayla ilgili soruşturma sürdürülüyor.

- ŞANLIURFA