Siverek'te Kavga Gerginliği

Siverek'te Kavga Gerginliği

Şanlıurfa'nın Siverek İlçesi'nde, iki aile arasında otomobil park etme meselesinden dolayı çıkan tartışma, tabanca, taş ve sopaların kullanıldığı kavgaya dönüştü.

Siverek'te Kavga Gerginliği

Şanlıurfa'nın Siverek İlçesi'nde, iki aile arasında otomobil park etme meselesinden dolayı çıkan tartışma, tabanca, taş ve sopaların kullanıldığı kavgaya dönüştü. 7 kişinin yaralandığı kavgayı polis havaya ateş ederek bitirirken, 6 kişi de gözaltına alındı.

Kavga, saat 20.00 sıralarında Şirinkuyu Mahallesi'nde meydana geldi. Aynı sokakta komşu olan A. ve S. ailesi fertleri arasında, araba park etme meselesinden dolayı tartışma çıktı. Sözlü tartışma kısa sürede büyüyüp, iki ailenin yakınlarının da katılımıyla kavgaya dönüştü. Kadın, erkek yaklaşık 40 kişinin birbirine taş ve sopalar ile saldırdı. Tabancanın da kullanıldığı kavgaya engel olamayanlar durumu polise bildirdi. İhbarın ardından olay yerine gelen polislerin kullandığı, otomobilleri taş ve sopalara hedef oldu. 3 aracın camları kırılırken, havaya ateş edilerek kavga sonlandırıldı.

Kavgada yaralanan Kazım, Fahri, Fevzi ve Yılmaz S., Mahmut A., Feridun A. ile Mehmet A., olay yerine gelen ambulanslarla Siverek Devlet Hastanesi'ne götürüldü. Yaralılar tedaviye alınırken, polis kavgaya karıştığı belirlenen 6 kişiyi gözaltına aldı. Olay yerinde bulunan ruhsatsız tüfeğe de el konuldu. mahallede yeni bir kavga yaşanmaması için polis, geniş güvenlik önlemi aldı. Olayla ilgili soruşturma sürüyor. - Şanlıurfa/ Siverek