Siverek'te Dev Eğitim Kompleksinde Sona Gelindi
Haberler » Yerel » Siverek'te Dev Eğitim Kompleksinde Sona Gelindi - Haberler

Siverek'te Dev Eğitim Kompleksinde Sona Gelindi

Siverek'te dev eğitim kompleksinde sona gelindiŞANLIURFA - Şanlıurfa'nın Siverek ilçesinde yapımına başlanan 120 derslik ve 600 yatak kapasiteli eğitim kompleksi bitme aşamasına geldi.

'te dev eğitim kompleksinde sona gelindi


ŞANLIURFA - 'nın Siverek ilçesinde yapımına başlanan 120 derslik ve 600 yatak kapasiteli eğitim kompleksi bitme aşamasına geldi.

AB Uyum Komisyonu Başkanı ve AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Kasım Gülpınar ve Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin'in girişimleri sonucu ihalesi yapılıp inşaatına başlanan İlçenin en büyük eğitim kampüsü bitme aşamasına geldi. İlçe merkezinden beş kilometre uzaklıkta, Karakoyun kırsal mahallesi mevkiine yapılan ihale sonucunda, 2017 tarihin de yüklenici firma tarafından yapımına başlan ve 2018 altıncı ayında Siverek Milli Eğitime teslim edilmesi planlanan eğitim kampüsü 2018-2019 eğitim ve öğretime hazır hale getirilecek. Konu ile ilgili Siverek Milli Eğitim Müdürü Nuri Kapanoğlu yaptığı açıklamada, "İlçemizde bugüne kadar yapılan en büyük eğitim kompleksi bitme aşamasına gelmiş durumda. Bu eğitim kompleksinde 3 adet 3 adet 32 derslik, 1 adet 24 derslik ve 3 adet 200 yataklı öğrenci pansiyonu bulunmakta. 2018-2019 eğitim ve öğretime hazır hale getirmeyi amaçlıyoruz. Bu eğitim kampüsü sayesinde, öğrencilerimiz, çok daha modern derslik ve sosyal alanlarının bulunduğu, öğrencilerimizin rahatça değişik dallarda yapabilecekleri ve dinlenebilecekleri alanlar olacak. Böylesi büyük ve önemli eğitim kompleksini ilçemize kazandıran Bakanımız Sayın Ahmet Eşref Fakıbaba'ya, Şanlıurfa Milletvekilimiz 'a, Şanlıurfa Valimiz Abdullah Erin'e, İl Milli Eğitim Müdürümüz Şerafettin Turan'a ve ilçe kaymakamımız Metin Demirel'e çok teşekkür ediyorum" dedi.

Kaynak: İHA

Haber Videosu

: Siverek'te Dev Eğitim Kompleksinde Sona Gelindi

Manşet

Haberler