Sivassporlu futbolcular, hedeflerini devre arasında belirleyecek

Özel bir okulda öğrencilerin sorularını cevaplayan Sivassporlu futbolcular, hedeflerinin devre arasında belli olacağını açıkladılar.

Sivassporlu futbolcular, hedeflerini devre arasında belirleyecek

Özel bir okulda öğrencilerin sorularını cevaplayan Sivassporlu futbolcular, hedeflerinin devre arasında belli olacağını açıkladılar.

Turkcell Süper Ligi'nin flaş takımlarından Sivasspor'da futbolcular Musa Aydın, Mehmet Yıldız, Murat Sözgelmez, Aytaç Ak ve kaleci Akın Vardar, Sivas Özel Sultan Murat Koleji öğrencileri ile bir araya geldi.

Okulun konferans salonunda gerçekleşen söyleşiye futbolcular, "Kırmızı-Beyaz, şampiyon Sivas" tezahüratları ve alkışlar arasında girdi. Futbolcular, kendilerini tanıttıktan sonra öğrencilerin sorularını cevapladı.

Öğrencilerin ilk sorusu ise "Sivasspor bu sene çok iyi gidiyor. Hedefleriniz arasında şampiyonluk var mı?" şeklinde oldu. Bu soruyu takım kaptanı Mehmet Yıldız cevapladı. Şampiyonlukla ilgili son zamanlarda çok sayıda soruyla karşılaştıklarını ifade eden başarılı futbolcu, henüz bir hedeflerinin olmadığını söyledi.

Şampiyon olmayı çok istediklerini belirten Mehmet Yıldız, "Ancak bu şu an için belirlediğimiz bir hedef değil. Devre arasına kadar 4 maçımız var. Bu maçlar sonunda yeni hedefimizi belirleyeceğiz." diye konuştu.

Fenerbahçe'ye transfer olacağıyla ilgili başka bir soruya da Yıldız, konuyla ilgili hakkında çıkan haberlerin yalan olduğunu söyledi.

Milli maçta oynatılmamasıyla ilgili bir soruya ise başarılı futbolcu, "Oynamayı çok isterdim fakat Fatih Terim'in takdiridir. Saygı duyuyorum." dedi.

Sivasspor'un liderliği paylaşması ve elde ettiği bu başarılı çıkışı soran bir öğrenciye ise Musa Aydın, bunu takımdaki arkadaşlık ortamına ve tecrübeli teknik direktörleri Bülent Uygun'a borçlu olduklarını söyledi.

Hakemleri değerlendirmesi istenen Aytaç Ak da, her insanın hata yapabileceğini ancak kasıtlı yapılanların takımların canını acıttığını dile getirdi.

Murat Sözgelmez ve kaleci Akın da, nasıl futbola başladıklarını anlatarak futbolcu olmaktan mutlu olduklarını ifade ettiler. Söyleşi sonrası öğrenciler, hayranı oldukları futbolculardan imza alabilmek için adeta birbiriyle yarıştı.

Öğrencileri, görevli öğretmenler sakinleştirmeye çalışırken futbolcular da zor anlar yaşadı. İmza sonrası okul öğretmenleri ve öğrenciler futbolcularla hatıra fotoğrafı çektirdi.

Kaynak: CHA