Sivasspor Teknik Direktörü Bülent Uygun: 'Mutlu Sona Ulaşmak İçin Bizi Engelleyemezler'

Sivasspor Teknik Direktörü Bülent Uygun, 5 Maçtır Yenemedikleri Ankaraspor Karşısında Son Maçta Galip Geldikleri İçin Mutlu Olduklarını Söyledi. Son 3 Maçı da Kazanacaklarını Belirten Uygun, Mutlu Sona Ulaşacaklarına İnandıklarını Söyledi.

Sivasspor Teknik Direktörü Bülent Uygun: 'Mutlu Sona Ulaşmak İçin Bizi Engelleyemezler'

Sivasspor Teknik Direktörü Bülent Uygun, 5 maçtır yenemedikleri Ankaraspor karşısında son maçta galip geldikleri için mutlu olduklarını söyledi. Son 3 maçı da kazanacaklarını belirten Uygun, mutlu sona ulaşacaklarına inandıklarını söyledi. Sivasspor'un kendilerinden daha iyi oynadığını ifade eden Ankaraspor Teknik Direktörü Saffet Susiç ise, ligde kalmayı henüz garantilemediklerini ve kalan 3 maçta 4 puana ihtiyaçları olduğunu dile getirdi.

Turkcell Süper Ligi'nin 31. haftasında şampiyonluk mücadelesi veren Sivasspor, Ankaraspor'u 2-1 mağlup etti. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in de izlediği maçta ev sahibi Kırmızı - beyazlı ekibin gollerini Musa Aydın ve Mohamed Ali Kurtuluş atarken Ankaraspor'un tek golünü ise Erhan Albayrak kaydetti.

Maç sonrası bir değerlendirme yapan Sivasspor Teknik Direktörü Bülent Uygun, emin adımlarla şampiyonluğa doğru ilerlediklerini söyledi. Ankara karşısında haklı bir galibiyet aldıklarını vurgulayan Uygun, futbolcularını tebrik etti. Uygun, "Futbolcularım, 5 defadır kazanamadıkları bir takım olmasına rağmen Ankara karşısında maçın birinci dakikasından 94 artı 20'inci saniyeye kadar ellerinden gelen herşeyi yapmaya çalıştılar. Hepsini alınlarından öperek kutluyorum." dedi.

Anadolu'da bir takımın en fazla galip gelme rekorunu kırmak için galibiyete odaklandıklarını anlatan teknik direktör Uygun, mutlu sona ulaşmak için hiç kimsenin kendilerini engellemeye gücünün yetmeyeceğini söyledi. Uygun, "Biz Sivasspor'a yakışanı yaptık. Maça çıktık oynadık ve kazandık. Allah'ın izniyle kalan 3 maçı da kazanacağız, bunu kimse engelleyemez." diye konuştu.

Maçın hakemiyle ilgili bir soru üzerine ise Uygun, basın önünde hakemleri eleştirmek istemediğini belirterek şunları söyledi:

"Benim futbolcuma, 'ayağın kaydı, bilmem ne oldu' diyerek dayılık yapmak. Asla. Benim futbolcuma benden başka kimsenin bağırmasına izin vermem. Değil hakem kim olursa olsun hiç kimseyi onlara bağırttırmam. Herkes gördüğünü çalacak. Çok koşacak, çok çalışacak."

Sivasspor'un başarılı futbolcuları Mehmet Yıldız ve Musa Aydın da, zor bir maç oynadıklarını ve sonucunun kendileri için sevindirici olduğunu dile getirdiler. Maçta net gol pozisyonlarını değerlendiremediği için futbolcu arkadaşlarından özür dileyen Mehmet Yıldız, "Gol yapılması basit pozisyonları değerlendiremedim. Üzgünüm." dedi.

Performansıyal ilgili bir soruya Musa Aydın, "Gol atamadığım zaman performansım düşüyor gibi değerlendiriliyor. Ben orta saha oyuncusuyum. Bugün gol attım, formum yükseldi mi? Ben bunu anlamıyorum." cevabını verdi.

- SAFFET SUSİÇ: ''LİGDE KALMAYI GARANTİLEMEMİZ İÇİN 4 PUAN ALMALIYIZ'' -

Mağlubiyet sonrası gazetecilerin karşısına geçen Ankaraspor teknik direktörü Saffet Susiç de Sivas'ı tebrik ederek söze başladı. "Şunu itiraf etmeliyim ki rakibimiz bizden daha iyi oynadı" diyen Susiç, Sivas'a hiç olmazsa 1 puan almak için geldiklerini kaydetti.

Susiç, "İlk olarak Sivasspor'u tebrik etmek istiyorum. Hem galibiyetten dolayı hem de bu yıl elde ettikleri başarıdan dolayı. Mecburum bazı gerçekleri söylemeye. Sivasspor bizden daha iyi oynayarak hak ettiği bir galibiyeti aldı." diye konuştu.

Sivasspor'un golcü futbolcusu Mehmet Yıldız'ı da öven Susiç, bu futbolcunun Türkiye liglerinin en iyi golcüsü olduğunu söyledi. Ankaraspor'un ligde kalmayı henüz garantilemediğini belirten Susiç, kalan 3 maçta en az 4 puan almak zorunda oldukalrını anlattı. Maçın hakemiyle ilgili bir soru üzerine ise Susiç, orta hakemin maçın sonucunu etkileyecek hiçbir yanlış karar vermediğini söyledi. Susiç, "Hakem benim futbolcularımdan daha az yanlış yaptı." diye espiri yaptı.

- SİVASSPOR BAŞKANI MECNUN OTYAKMAZ DA OYUNCULARINI TEBRİK ETTİ -

Sivasspor Başkanı Mecnun Otyakmaz ise, 4 final niteliğindeki maçlardan birisini kazandıkları için çok mutlu olduklarını dile getirdi. Otyakmaz, sahada olağanüstü bir mücadelenin yaşandığnı da söyledi. Son dakikalarda yedikleri golle biraz stres yaşadıklarını kaydeden Otyakmaz, "Bizim gollerimiz de son dakikalarda geldi. Ama neticede kazanmasını bildik. Galibiyeti, taraftarımıza armağan etmek istiyorum." dedi.

Sivasspor'un şampiyonluk şansının sorulması üzerine ise Otyakmaz, final havasında 3 maç daha oynayacaklarını hatırlatarak, "Hepsini kazanmak için sahaya çıkacağız. Takdiri ilahi." cevabını verdi.