Sivasspor, Ligin İlk Yarısını 3 Puanla Tamamladı

Sivasspor, Turkcell Süper Lig'in 17. Haftasında Sahasında Gençlerbirliği'ni Mehmet Yıldız'ın Golleriyle 2-0 Mağlup Etti. Sivasspor Teknik Direktörü Bülent Uygun, Çıktıkları 500. Maçı Kazandıkları İçin Mutlu Olduklarını Söyledi.

Sivasspor, Ligin İlk Yarısını 3 Puanla Tamamladı

Sivasspor, Turkcell Süper Lig'in 17. haftasında sahasında Gençlerbirliği'ni Mehmet Yıldız'ın golleriyle 2-0 mağlup etti. Sivasspor Teknik Direktörü Bülent Uygun, çıktıkları 500. maçı kazandıkları için mutlu olduklarını söyledi.

Maç sonunda basın toplantısı düzenleyen Sivasspor Teknik Direktörü Bülent Uygun, kısıtlı imkanlarla çok şey başardıklarını belirterek, "Sivasspor olarak 500. maçımıza çıkıyorduk, kazanmak istiyorduk. Karşımızda puan itibariyle hak etmediği yerde bulunan çok dişli rakip vardı. Takımdaki 7-8 tane futbolcunun yokluğu, PAF takımdan gelen 6-7 takviye ile en azından hafta içinde analizlerle ekibimle birlikte rakibimizi etüt ettik. Gençlerbirliği gibi bir takımı kendi evimizde 30. dakikadan itibaren 10 kişi

oynayıp 2-0 yenmenin mutluluğunu yaşıyoruz. O yüzden futbolcu kardeşlerimin hepsini tek tek tebrik ediyorum. Onlar bulunduğu bu konumu hak ederek geldiler. Kısıtlı imkan ve bütçe ile çok güzel şeyleri başardılar. Bundan sonra da Allah'ın izni ile başarmaya devam edeceğiz" dedi.

Sivasspor'a hem maddi hem de manevi olarak destek çıkılmasını gerektiğinin altını çizen Uygun, "Bu kadar eksiklikle bu kadar güzellik sağlayan futbolcu kardeşlerimize artık birilerinin tamamen sahip çıkma zamanı gelmiştir. Sadece başkanımız Mecnun Odyakmaz, yönetim kurulumuz, valimiz, belediye başkanımızın katkılarıyla bu takım beklenileni yapamaz" diye konuştu.

Galatasaray'ın puan kaybetmesi ile ligi lider bitireceklerini hatırlatan Uygun, "İnşallah 3 saat sonra da lider olur ve ilk yarıyı lider kapatırız. Bu onurlu ve güzel gururu da Allah bize nasip eder. Her kese teşekkür ediyorum" şeklinde konuştu.

Mehmet Yıldız'ın satılması konusunda ise kararlı konuşan Uygun, bu futbolcuyu satmaktaki gayesinin diğer futbolculara olan borçlarını kapatarak, yeni transferler yapmak olduğunu söyledi. Başarılı teknik adam, "Mehmet Yıldız'ı parayı basan alır. Mehmet Yıldız gibi bir futbolcu yok diyorum, iddia ediyorum. Çok bilenler çok anlatıyor, çok bildikleri için de bir şey anladıkları yok. Bir şey de anlattıkları yok. Dolayısıyla parayı basarlar, Mehmet Yıldız'ı alırlar. Almazlarsa da sezon sonunda şampiyon

olmayacağız dedim ya, onu kaldırırım, şampiyon biziz derim" dedi.

Gençlerbirliği Teknik Direktörü Bülent Korkmaz ise Sivasspor'u tebrik ederek, "Maçı kazanmayı onlar daha çok istedi. Galip gelmek için her şeyi yaptılar. Eksik kalmalarına rağmen çok iyi mücadele ettiler ve kazandılar. Tebrik ediyor, başarılar diliyorum" şeklinde konuştu.

Sivassporlu futbolculardan Musa, ligin ilk yarısını galibiyetle kapatmanın mutluluğunu yaşadıklarını ve galibiyeti de sakat olan futbolcu arkadaşlarına hediye ettiklerini belirterek, "Maça iki takımda iyi başladı. Gençlerbirliği bulunduğu konumu hak etmeyen bir takım. Neticesinde de bunu gördük. Maçın 30. dakikasında Devran kırmızı kart ile oyun dışı kalınca disiplinimiz bozuldu. Sistemde değişiklik yaptık ve 60-70 dakika 10 kişi oynadık. Bu bizi iyice etkiledi ama sonunda galip gelmesini bildik. Bu

galibiyeti geçen hafta ve öncesinde sakatlanan arkadaşlarımıza hediye ediyorum. Bu eksikliklerin yerlerini dolduran arkadaşlarımız da çok iyi mücadele etti. Arkadaşlarımı tebrik ediyorum. Sivasspor ikinci yarıda da güzel sonuçlarla devam edecektir" dedi.

Maça ikinci yarı giren Sezer de, Sivasspor'un ikinci yarıda başarısının devam edeceğini ifade ederek, "Zor bir maçtı, bunu biliyorduk. Bir arkadaşımız kırmızı kartı görünce daha zor oldu. Ama şans bize güldü. İki takım da çok iyi mücadele etti. Biz daha çok mücadele ettik ve bu hak ettiğimiz bir galibiyet oldu. İnşallah ikinci yarıda da bu böyle devam eder" diye konuştu.

Ilgar Gurbanov ise, Sivasspor'un başarısının devam edeceğini söyleyerek, "İyi bir maç oldu ancak hava şartları çok zordu. Buna rağmen iki takım güzel mücadele etti. Sonuçta iyi olan taraf bizdik ve 10 kişiye rağmen kazanmayı bildik. O yüzden tüm arkadaşlarımın alınlarından öpüyorum. Hepsinden Allah razı olsun. İkinci yarı çok daha iyi Sivasspor olacak" açıklamasında bulundu.

Sivasspor'un ilk yarı karnesinden memnun olan Başkan Mecnun Odyakmaz da Mehmet Yıldız'ın iyi bir teklif gelmesi halinde transferine izin vereceklerini belirterek, "Bizi memnun edecek bir teklif gelmesi halinde Mehmet Yıldız'ı vereceğiz. Aksi takdirde devam edeceğiz" dedi. Odyakmaz, ikinci yarıdan da umutlu olduğunu belirterek, amaçlarının bu başarıyı devam ettirmek olduğunu söyledi.

(İG-MFS-ÖZ-S)

Kaynak: İHA