Sivasspor-kasımpaşa Maçının Ardından

Sivasspor, Turkcell Süper Ligi'nin 11. Haftasında Kendi Sahasında Kasımpaşa'yı 4-0'lık Farklı Bir Skorla Mağlup Ederek, Maç Fazlasıyla Liderliğe Yükseldi.

Sivasspor-kasımpaşa Maçının Ardından

Sivasspor, Turkcell Süper Ligi'nin 11. haftasında kendi sahasında Kasımpaşa'yı 4-0'lık farklı bir skorla mağlup ederek, maç fazlasıyla liderliğe yükseldi.

Sivasspor Teknik Direktörü Bülent Uygun, maç sonrası yaptığı açıklamada, çok sayıda eksik oyuncuları olmasına rağmen net bir skorla maçı kazanmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirterek, "Eksik oyuncular yerine çıkan futbolcularımın hepsi, sakat olan oyuncularımı aratmayarak güzel bir futbol sergiledi. Karşılaşmada futbolun güzelliklerini sahaya yansıtmaya çalıştık. Futbol oynatmaya çalışan hakem ve 4. hakem vardı. Dolayısıyla hem yönetim tarzıyla hem oynanılan futbol adına iki taraf adına güzel şeyler

vardı. Biz böyle bir skorla kısa zaman da olsa tekrar liderlik koltuğuna oturduğumuz için mutluyuz" dedi.

Bazı spor yazarlarının Sivasspor hakkında üzücü şeyler yazdığını, bu maçta da o yazı yazanlara alınan skorla cevap verdiklerini belirten Uygun, "Bugün de güzel bir futbol oynadık ve kazandık. Yolumuza devam ediyoruz. Mütevazi, ama iyi bir takımız. İyi bir arkadaşlığımız var, iyi çalışıyoruz. İnanmışlığımız var, futbol adına güzel şeyler yapıyoruz. Tekrar futbolcu kardeşlerimin alınlarından öpüyorum" diye konuştu.

Mehmetçiğe her zaman destek vereceklerini belirten Uygun, "Halk olarak kitlendik, şehir olarak inandık. Hep beraber Türkiye'deki gelmiş geçmiş dünyanın en iyi ve en güçlü askerinin sonuna kadar arkasındayız. Dolayısıyla Sivasspor taraftarının bugün de gösterdiği birlik ve beraberlik için teşekkür ediyorum" ifadelerini kullandı.

Fenerbahçe-Beşiktaş derbi maçı sonrasında Beşiktaşlı yöneticilerin Sivasspor maçına PAF Takımı ile çıkacaklarını söylemelerinin hatırlatılması üzerine Uygun, bu sözlerin kızgınlık ve stresle söylendiğini belirterek, "O stres ve sinirle söylenmiş sözlerdir. Beşiktaş camiası büyük camiadır. PAF Takımı ile çıkacaklarına inanmıyorum. Biz futbol adına ne yapmamız gerekiyorsa Beşiktaş karşısında onu yapacağız. Çıkacağız ve oynayacağız. Böyle bir şeye inanmıyorum ve inanmak da istemiyorum" dedi.

Futboldaki hataların ve verilen yanlış kararların hakemlerin eksikliğinden kaynaklandığını belirten Uygun, "Futbol hatası herkese var. Onlara da bize de ve diğerlerine de oluyor. Hakem kardeşlerimiz ellerinden geldiği kadar dikkatli olmaya çalışsınlar. Pozisyonları ceza sahası içerisinde takip etmeleri gerektiği düşüncesindeyim. Orta sahanın sağından veya solundan değil. Ceza sahası içinde yapılan hata maçın kaderini etkiliyor. Biz de ise ceza sahasına girmeyen hakemlerimiz var. Bence bunu Hilmi Ok

hocamız bir düşünsün. Artık sistem ve taktik değişti. Çok çabuk ve süratli oynanıyor" diyerek sözlerini noktaladı.

Kasımpaşa Teknik Direktörü Werner Lorant ise, kendi takımı için değerlendirecek bir şeyinin olmadığını söyleyerek, "Bu maçın oyun akışına bakarsak ve oyunu tekrar hatırlarsak bizim için tamamen bir rezaletti. Maçın 25. saniyesinde bir gol yersen, akabinde de 2 golü de kalende görürsen bu olay rakibi daha da motive ediyor. Oyun düzenini sana karşı daha da güzel kuruyor" dedi.

Kendi takımının orta sahada oyun kurucusu problemi çektiğini belirten Lorant, "Lige yeni çıkan bir takım olarak özellikle defansta çok güzlü olman gerekiyor. İkili mücadeleleri kazanman gerekiyor. Sivasspor'un forvetlerine karşı pozisyon vermemen gerekiyor. Az önce dediğim gibi 25. saniye ve akabinde de 2 gol daha yersen rakibin motivesini artırıyorsun. Onların düzen kurmasına izin veriyorsun. Ve sonuçta da böyle bir skor çıkıyor ortaya" diye konuştu.

Lorant, Sivassporlu orta saha ve forvet oyuncularına karşı koyamadıklarını ve verilen penaltının da kendi aleyhlerine olduğunu belirterek, "Sonuçta böyle bir skorla maç bitiyor" dedi.

Karşılaşmada iki gole imza atan Sivassporlu futbolcu Muhammed Ali Kurtuluş, kazanılan skoru geçtiğimiz hafta Konyaspor maçında sakatlanan futbolcu arkadaşlarına hediye ettiklerini belirterek, "Pozisyon vermeden galip gelmek bizim için çok iyi bir olay. Hocamızın dediği gibi bize inanmayan çok kişi var. Ama biz canlı yayında iyi takım olduğumuzu gösterdik. İyi futbol oynadığımızı gösterdik. Yolumuza devam ediyoruz. Ben bu galibiyeti geçen hafta Konyaspor maçında sakatlanan kaleci Petkoviç, Yasir ve

Sylla'ya hediye ediyorum" dedi.

Sivassporlu futbolcu Sedat Bayrak ise, bu galibiyetle Sivasspor aleyhinde konuşan insanlara cevap verdiklerini kaydederek, "Konyaspor deplasmanından mağlup ayrılmak bizleri oldukça üzdü. Çünkü zirve çıkmak zor, ama zirveden indirilmek çok kolay. Bizler bunu yaşadık. Bu hafta içeride Kasımpaşa karşısında bizim aleyhimize konuşan insanlara cevap vermemiz gerekiyordu. Sahaya aslanlar gibi çıkarak oynayan ve oynamayan tüm arkadaşlar birlik olarak onlara cevap verdik. Geçici olsa da şu an için lideriz.

İnşallah haftaya Beşiktaş karşısında iyi futbolla puanlar alarak, liderliği sürdürmek istiyoruz" ifadelerini kullandı.

Sivasspor'un golcü futbolcusu Mehmet Yıldız da, amaçlarının ligdeki yerlerini korumak olduğunu belirterek, "Buraya gelmek bizim için çok zor oldu. Hocamızın da dediği gibi bizim illaki şampiyon olacağız diye bir hedefimiz yok, ama biz burada kalmayı istiyoruz. Onun için mücadele ediyoruz, onun için maçlara motive oluyoruz. Geçen hafta son dakikada şanssız bir golle mağlup olduk. Bu hafta da taraftarlarımıza iyi bir maç izlettik. Farklı kazandığımız için mutluyuz. Bundan sonra daha iyi oynayıp, daha iyi

Sivasspor izletmek için elimizden geleni yapacağız" diye konuştu.

(İG-İY-OK-S)