Sivas-yozgat-ankara Karayolu Ulaşıma Kapandı

Sivas-yozgat-ankara Karayolu Ulaşıma Kapandı

Yozgat'ta Devam Eden Kar Yağışı ve Tipi Nedeniyle Yozgat-sivas ve Yozgat-ankara Kara Yolu Ulaşıma Kapandı. Yozgat-sivas Karayolunda Özel Otomobiliyle Mahsur Kalan CHP Sivas Milletvekili Malik Ecder Özdemir'e Ulaşıldı.

Sivas-yozgat-ankara Karayolu Ulaşıma Kapandı

Yozgat'ta devam eden kar yağışı ve tipi nedeniyle Yozgat-Sivas ve Yozgat-Ankara kara yolu ulaşıma kapandı. Yozgat-Sivas karayolunda özel otomobiliyle mahsur kalan CHP Sivas Milletvekili Malik Ecder Özdemir'e ulaşıldı.

Yozgat Valisi Amir Çiçek, yoğun kar yağışı ve tipinin devam ettiğini belirtti. Çiçek, Yozgat'tan geçen uluslararası E-88 kara yolunun ulaşıma tamamen kapandığını, Yozgat-Sivas, Yozgat-Ankara yol bağlantısının kesildiğini söyledi.

Çiçek, Sorgun ilçesinde bulunan Şeker Fabrikası'nda kriz masası oluşturduklarını, Yozgat-Sivas Karayolu'nun Sorgun ilçesi Bahadın Beldesi yakınlarında mahsur kalan araçlara ekiplerin ulaştığını ifade etti.

Vali Çiçek, ekiplerin, Sivas'tan Ankara'ya giden CHP Sivas Milletvekili Malik Ecder Özdemir ile birlikte aynı bölgede mahsur kalan yolcu otobüsüne ulaştığını bildirdi.

Çiçek, yaklaşık 4,5 saat süreyle mahsur kalan Milletvekili Özdemir ile diğer vatandaşların ekipler tarafından Sorgun ilçesine getirileceklerini ve geceyi burada geçirmelerinin sağlanacağını belirtti.

Kaynak: AA