Sivas'ta Trafik Kazası: 4 Ölü, 8 Yaralı

Sivas'ta Trafik Kazası: 4 Ölü, 8 Yaralı

Sivas'ta Meydana Gelen Trafik Kazasında 2'si Çocuk 4 Kişi Hayatını Kaybetti, 2'si Çocuk Toplam 8 Kişi de Yaralandı.

Sivas'ta Trafik Kazası: 4 Ölü, 8 Yaralı

Sivas'ta meydana gelen trafik kazasında 2'si çocuk 4 kişi hayatını kaybetti, 2'si çocuk toplam 8 kişi de yaralandı.

Edinilen bilgiye göre, Adim Kartal (27) yönetimindeki 58 FY 456 plakalı otomobil, Sivas'tan Hafik istikametine geldiği sırada Soğuk Çermik Kaplıcası kavşağı bölgesinde sürücünün direksiyon hakimiyetini kaybetmesi sonucu önce bariyerlere çarptı. Ardından yolda savrulan otomobil, orta refüj boşluğuna düşerek durabildi. Kazada kimlikleri tespit edilemeyen 2 çocuk ve 2 bayan olmak üzere toplam 4 kişi hayatını kaybetti. Kazada yaralanan otomobil sürücüsü Adem Kartal ile otomobil içerisinde bulunan yolculardan

Elif Gebeş (18), Tükas Kaya (52) ve Rukiye Kartal (18), Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi araştırma ve Uygulama Hastanesi Yoğun Bakım Ünitesi'ne kaldırılarak tedavi altına alındı. Diğer yaralılar Fadime Kartal, Vahide Yıldırım, 3-4 yaşlarında soyadı öğrenilemeyen Ahmet ile 5-6 aylık olduğu tahmin edilen Melise isimli yolcular ise kaldırıldıkları Sultan 1. İzzettin Keykavus Devlet Hastanesi Acil Servisi'nde tedavi altına alındı.

Bu arada Sivas-Erzincan Karayolu, kaza nedeniyle yaklaşım 1 saat süre ile araç trafiğine kapatılırken, jandarma ve itfaiye ekipleri otomobil ve yol dışında yaralı ve ceset aradı. Yapılan çalışmaların tamamlanmasından sonra yol tek şerit halinde trafiğe açıldı.

Kazaya tanık olan bir vatandaş, kaza yapan otomobilin çok süratli olduğunu belirterek, "Otomobil önümde seyrediyordu. Birden bire önce bariyerlere vurdu. 4-5 takla attıktan sonra refüjde durdu. Yaralı ve ölüler etrafa saçılmıştı" dedi.

Kaza ile ilgili soruşturma devam ederken, ölenlerin kimliklerinin tespiti çalışmalarına devam edildiği bildirildi.

(İG-OK-OK-Y)