Sivas'ta Müdür Yardımcı, Veli Tarafından Darpedildi

Sivas'ta Müdür Yardımcı, Veli Tarafından Darpedildi

Sivas'ta müdür yardımcı, veli tarafından darpedildiSivas'ta müdür yardımcı, veli tarafından darpedildiİrfan ÖZŞEKERSİVAS, (DHA)-SİVAS'ta okul müdür yardımcısı Sedat Taşar (48), kayıt işlemleri nedeniyle tartıştığı öğrenci velisi tarafından darbedildi.

Sivas'ta Müdür Yardımcı, Veli Tarafından Darpedildi

Sivas'ta müdür yardımcı, veli tarafından darpedildi

Sivas'ta müdür yardımcı, veli tarafından darpedildi

İrfan ÖZŞEKERSİVAS, (DHA)-SİVAS'ta okul müdür yardımcısı Sedat Taşar (48), kayıt işlemleri nedeniyle tartıştığı öğrenci velisi tarafından darbedildi. Darbedilme anı ise güvenlik kamerasına yansıdı.

Olay dün öğle saatlerinde Yunus Emre Mahallesinde bulunan Süleyman Demirel Ortaokulunda yaşandı. Müdür Yardımcısı Sedat Taşar ile okula çocuğunu kaydettirmek için gelen Hüseyin E. arasında iddiaya göre kayıt işlemleri sırasında tartışma çıktı. Tartışmanın büyümesi üzerine H.E, Taşar'ı darbetti. Vücudunun çeşitli yerlerinden yaralanan Taşar, hastaneye giderek darp raporu aldı. Polis, şikayet üzerine şüpheli H.E'nin yakalanması için çalışma başlattı. Taşar'ın odasında yaşanan olay, okulun güvenlik kamerası tarafından kaydedildi. Görüntülerde, odasında başlayan kavga sırasında kapı girişinde yere düşen Taşar'ın, H.E. tarafından darp edilmesi, yer alıyor. Kavga, okuldaki öğretmenlerin araya girmesiyle sona eriyor.

EĞİTİM BİR-SEN'DEN KINAMA

Diğer yandan üyeleri ve bazı öğretmenler, okul bahçesinde toplanarak darp olayını kınadı. Sendika şube başkanı İlhan Karakoç, burada yaptığı açıklamada, eğitim çalışanları olarak hiç hak etmedikleri bir menfur olayla karşı karşıya olduklarını söyledi. Şiddetin her türlüsüne karşı olduklarını vurgulayan Karakoç, şunları kaydetti Öğretmene şiddeti nefretle ve şiddetle kınıyoruz. Biz bu toplumun en önemli işini yapıyoruz, insan yetiştiriyoruz. İnsanlıktan nasibini almamış birinin gelip burada kendisine hizmet eden, çocuğunun kaydını yapan, onu ayakta karşılayan, ona çay söyleyen, ikramda bulunan bir öğretmene saldırmasını, hele hele elini kaldırmasını, hele hele vurmasını eğitim camiası olarak bir kez daha nefret ve şiddetle kınıyoruz. Avukatımız da burada, bunun hem yasal takipçisi olacağız, hem kanuni anlamda düzenleme yapılması için takipçisi olacağız. Eğitim çalışanları bugün hep beraber, birlik içerisinde nefret ve şiddetle bu olayı kınıyoruz. İnşallah bu tür şiddet ve bu tür olaylar bir daha okullarımızda yaşanmaz. diye konuştu.

Kaynak: DHA