Sivas'ta Kitap Fuarı Açıldı

Sivas'ta Kitap Fuarı Açıldı

Sivas Kongresi'nin 93'üncü yıl dönümü etkinleri kapsamında Şifaiye Medresesi'nde kitap fuarı açıldı.123 yayınevinin katıldığı Sivas Kitap Fuarı'na meraklılar yoğun ilgi gösterdi.

Sivas'ta Kitap Fuarı Açıldı

Sivas Kongresi'nin 93'üncü yıl dönümü etkinleri kapsamında Şifaiye Medresesi'nde kitap fuarı açıldı. 123 yayınevinin katıldığı Sivas Kitap Fuarı'na meraklılar yoğun ilgi gösterdi.

Sivas Valiliği, Sivas Belediyesi, İl Özel İdaresi, Sivas Ticaret ve Sanayi Odası gibi çeşitli kamu kurum ve kuruluşlarının desteğiyle 4 Eylül Sivas Kongresi yıl dönümü etkinlikleri kapsamında hazırlanan Sivas Kitap Fuarı, kent merkezindeki tarihi Şifaiye Medresesi'nde açıldı. 31 Ağustos- 4 Eylül tarihleri arasında açık kalacak olan fuarın açılışını Vali Zübeyir Kemelek, AK Parti Milletvekili Hilmi Bilgin, 5'inci Piyade Er Eğitim Tugay Komutanı Tuğgeneral Mustafa İlter ve Belediye Başkanı Doğan Ürgüp gerçekleştirdi. Açılışta kitabın öneminde değinen Vali Kemelek, "Bilginin en iyi kaynağı kitaptır. Bilgi kitap vasıtasıyla günlerimize ulaşmış ve gelecek nesillerde ulaşacaktır. Kitap, hayatımızın vazgeçilmez unsurlarından birisidir. O bakımdan böyle bir fuarın açılması düşünülmüştür. Başta belediyemiz olmak üzere emeği geçen tüm kamu ve kuruluşlarımıza teşekkür ederim" dedi.

Vali Kemelek ve protokol üyeleri, daha sonra fuar alanındaki stantları gezerek burada sergilenen kitapları inceledi. 123 yayınevinin katıldığı fuara meraklılar da yoğun ilgi gösterdi. Fuar kapsamında ünlü yazarlar Sunay Akın, Cemal Safi, Yavuz Bahadıroğlu, Yavuz Bülent Bakiler ve Beşir Ayvazoğlu düzenlenecek imza günlerinde okurlarıyla buluşacak. Kitap fuarına ilgiyi artırmak için medrese civarında, Osmanlı dönemi kıyafetleri ile kitap okuyan kişilerin yerleştirildiği görüldü. - Sivas