Sivas'ta 'Gönüllerin Şampiyonu Hatıra Ormanı' Oluşturulacak

Sivasspor Teknik Direktörü Bülent Uygun, Muhteşem Bir Sezon Geçirdiklerini İfade Ederek Önümüzdeki Sezonun Çok Daha Zor Geçeceğini Söyledi.

Sivas'ta 'Gönüllerin Şampiyonu Hatıra Ormanı' Oluşturulacak

Sivasspor Teknik Direktörü Bülent Uygun, muhteşem bir sezon geçirdiklerini ifade ederek önümüzdeki sezonun çok daha zor geçeceğini söyledi.

Uygun, Sivasspor'un bu sezonki başarısını ölümsüzleştirmek için 'gönüllerin şampiyonu ormanı' kuracaklarını söyledi.

Milli takıma çağrılmayan Mehmet Yıldız'ın üzülmeye hakkı olduğunu da ifade eden Uygun, ancak Fatih Terim'in düşüncelerine saygı gösterilmesi gerektiğini kaydetti.

Sezon sonuna kadar şampiyonluk yarışından kopmayan ve ligi aynı puana sahip Fenerbahçe ve Beşiktaş'ın ardından dördüncü sırada bitiren Sivasspor, bütün spor otoritelerini şaşırtan bir başarıya imza attı. İntertoto'ya gitme hakkını da kazanan Yiğidolar, yeni sezon hedeflerini bugün düzenledikleri toplantı ile belirledi.

Başkan Mecnun Otyakmaz başkanlığında yapılan toplantıya Teknik Direktör Bülent Uygun da katıldı. Toplantı sonunda geçen sezonu değerlendiren Teknik Direktör Uygun, çok başarılı bir sezon geçirdiklerini ifade etti.

Anadolu'dan bir takımın şampiyonluk mücadelesi verebileceğini gösterdiklerini belirten Uygun, sakat futbolcular ve imkansızlıklara rağmen onurlu bir şekilde mücadele ettiklerini ve gönüllerin şampiyonu olduklarını dile getirdi.

Uygun, bu sezonu ölümsüzleştirmek için 'Gönüllerin şampiyonu Hatıra Ormanı' oluşturacaklarını ifade etti.

Bu konuda Vali Veysel Dalmaz ve Belediye Başkanı Sami Aydın ile görüştüklerini kaydeden Uygun, "Böyle bir kampanya başlatacağız. Sendikalar, okullar, taraftarımız ve milyonlarca sevenimizin bu kampanyaya destek vereceğini umuyorum. Gönüllerin Şampiyonu Hatıra Ormanına 40 milyon civarında fidanın dikileceğini tahmin ediyorum." diye konuştu.

4 FUTBOLCU ALACAĞIZ

Yeni sezonla ilgili olarak da Uygun, 2 yerli ve 2 yabancı olmak üzere 4 futbolcu transfer edeceklerini söyledi.

Takımdan ise Karim Saidi'nin Feyenort takımına geri döndüğünü belirten Uygun, sözleşmesi biten Yasir ve Mohammed Ali Kurtuluş ile anlaşacaklarını kaydetti.

Takımdan gönderilecek futbolcuları ise haziran sonlarında yapacakları kampta belirleyeceklerini dile getiren Uygun, "Şu anda takım kadrosu 31 oldu. 4 futbolcuyu transfer ettikten sonra kampta belirleyeceğimiz futbolcuların gönderilmesiyle kadroyu 24'e indireceğiz." dedi.

Uygun, takımdaki bütün futbolcuların satılık olduğunu da ifade ederek her futbolcunun bonservisini belirlediklerini, ciddi bir teklif almaları halinde bu rakamları açıklayabileceklerini söyledi.

Kendisine de bazı takım yöneticilerinden hocalık teklif edildiğini anlatan Uygun, "Mecnun Otyakmaz Sivasspor'un başında olduğu sürece ve Sivaslılar beni kovmadığı müddetçe buradan ayrılmak istemiyorum." şeklinde espirili bir cevap verdi.

Yeni sezon hedefleri konusunda ise "Bu sezon lig dördüncüsü olduk. Herkes bizden daha büyük hedefler koymamızı bekliyor. İmkanlar ölçüsünde elimizden gelenin en iyisini yapacağız." şeklinde konuştu.

2008 - 2009 sezonunun daha zorlu geçeceğini vurgulayan Uygun, "Süper Lige yükselen yeni takımlar da taraftarları ve oynayacakları futbolla lige renk katacak." dedi.

FATİH TERİMİN DÜŞÜNCELERİNE SAYGI DUYULMALI

Gazetecilerin sorularını da cevaplayan Kırmızı Beyazlı takımın başarılı teknik adamı Uygun, ligi üçüncü sırada bitirdikleri yönündeki itirazları hakkında demokratik haklarını kullandıklarını söyledi.

Milli takım kadrosuyla ilgili bir soru üzerine de Uygun, milli takım kadrosu konusunda eleştirilen Fatih Terim'e destek verdi.

Bu dönemde herkesin Terim'e sahip çıkması gerektiğini kaydeden Uygun, "Her futbolcu milli takım hayaliyle yaşar. Dünyanın en büyük santraforu bana göre Hakan Şükür'dür. Ancak kadroda yok. Bizim futbolcumuz Mehmet Yıldız da kadroya alınmadığı için üzülmekte haklı. Ancak Fatih hocanın düşüncelerine saygılı olmak gerekir. Doğru kararı vermiştir." şeklinde konuştu.

TAKIM 9 HAZİRANDA TOPLANIYOR

Kırmızı Beyazlı ekip İntertoto maçları için 9 haziranda top başı yapacak. 23 hazirana kadar Sivas'ta çalışacak olan takım, daha sonra açıklanması beklenen il dışında bir yerde kampa girecek.

Teknik Direktör Bülent Uygun, sezonun büyük bir bölümünü sakat olarak geçiren Balili, Sedat ve Yasir gibi futbolcuların da kampa katılacağını açıkladı.

Kaynak: CHA