Sivas'ta Cumhuriyet Meydanı'ndaki Havuz Açıldı

Sivas'ta Cumhuriyet Meydanı'ndaki Havuz Açıldı

Sivas Belediyesi Tarafından Yaptırılan Cumhuriyet Meydanı'ndaki Havuz, Düzenlenen Görkemli Bir Törenle Açıldı.

Sivas'ta Cumhuriyet Meydanı'ndaki Havuz Açıldı

Sivas Belediyesi tarafından yaptırılan Cumhuriyet Meydanı'ndaki havuz, düzenlenen görkemli bir törenle açıldı.

Cumhuriyet Meydanı'nda yapılan törene Vali Veysel Dalmaz, AK Parti Sivas Milletvekilleri Selami Uzun ve Osman Kılıç, Belediye Başkanı Sami Aydın, daire müdürleri ve çok sayıda Sivaslı katıldı. Folklor gösterileri ile başlayan gecenin açılış konuşmasını yapan Başkan Aydın, 'imrenilen bir Sivas' sloganı ile yola çıkarak, bugüne kadar çok önemli projeler yaptıklarını söyledi. Aydın, "Bu havuz ile Mevlana Meydanı'ndaki havuzun ihalesini yaklaşık 2 ay önce 253 bin YTL'ye ihale yaptık ve işin bitimine 10 gün

kala teslim aldığımız havuzun açılışını yapıyoruz" dedi.

Başkan Aydın, açılışı yapılan bu havuz sayesinde Sivas'ın Türkiye'deki en güzel meydana sahip olduğunu ifade ederek, "Selçuklu, Osmanlı ve Cumhuriyet dönemleri eserlerinin bulunduğu tek meydan Cumhuriyet Meydanı'dır. Yaptığımız çalışmalarla daha güzel bir görsellik kazandırdığımız bu havuz, Kent Meydan projemizin bir ayağıdır. 20 metre çapındaki bu havuzumuz sayesinde Selçuklu, Osmanlı ve Cumhuriyet dönemindeki eserlerimiz gün yüzüne çıkarak, görünümü daha iyi olmuştur" dedi.

Başkan Aydın, konuşmasında tüm kurumları birlikte çalışmaya davet ederek, "Eğer yöneticiler işini iyi yapmıyorsa, kente hiçbir şey kazandıramaz. Sivas'ı Anadolu ve Türkiye'nin en güzel kenti yapmak için hep birlikte çalışmalıyız. Biz bu anlayışla hizmet ediyoruz. Sivas'ın gelişmesi için bir çok yatırımcı kentimize geliyor. Ancak kentin altyapısını yapmazsak, şehir insanının sosyal ihtiyacını karşılamazsak yatırımcı gelmez ve gelenler de kaçar. Biz daha çok yatırımcının gelmesi için yaptığımız bu eserlere

yenilerini katacağız. Hedefimiz Sivas'ın daha cazip ve yaşanabilir bir il olmasıdır. Türkiye'nin en güzel ili olması ile birlikte göç veren değil, göç alan il olmayı arzuluyoruz" dedi.

Ardından konuşan AK Parti Sivas Milletvekilleri Osman Kılıç ve Selami uzun da yapılan bu çalışmaların Sivas'ın ne kadar geliştiğini gösterdiğini ifade ettiler. Veli Veysel Dalmaz ise yapılan çalışmaların tüm kurumlara örnek olmasını isteyerek, kentte yapılacak çalışmalarda tüm kurumların birlikte hareket etmesi gerektiğini savundu.

Yapılan konuşmaların ardından havuz, havai fişek gösterileri eşliğinde Vali Dalmaz, Milletvekilleri Kılıç ve Uzun ile Belediye Başkanı Aydın tarafından açıldı. Etkinlik, konser ile devam etti.

(İG-OK-Y)

Kaynak: İHA