Sivas'ta çocuklar sokakları şenlendirdi

Sivas'ta çocuklar sokakları şenlendirdi

SİVAS'ta 4 günlük kısıtlamanın ardından bugün verilen izinle sokağa çıkan 0-14 yaş grubu çocuklar, aileleriyle birlikte keyifli anlar geçirdi.

Sivas'ta çocuklar sokakları şenlendirdi
27.05.2020 16:30 | Son Güncelleme: 27.05.2020 16:33

SİVAS'ta 4 günlük kısıtlamanın ardından bugün verilen izinle sokağa çıkan 0-14 yaş grubu çocuklar, aileleriyle birlikte keyifli anlar geçirdi.

Ramazan Bayramı süresince 81 ilde uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasının hemen ardından bugün 0-14 yaş grubu çocuklara izin verildi. Saat 11.00-15.00 arasında uygulanan izinle birlikte bu yaş grubu arasındaki çocuklar, aileleriyle birlikte park, bahçe, cadde ve sokaklara akın etti. Hava sıcaklıklarının da yeniden mevsim normallerine dönmesiyle birlikte çocuklar ve aileleri, kendileri için verilen iznin keyfini yaşadı. Parklara koşturan çocuklar, gerekli sterilizasyon çalışmalarının yapıldığı salıncak ve kaydıraklarda gönüllerince oynadı. Bazıları ise en son bir hafta önce kullandıkları bisikletlerini doyasıya sürdü.

4 günlük kısıtlama nedeni ile ilk kez bu kadar uzun süreli kapalı kaldıklarını belirten aileler ve çocukları, yasağın sona ermesi ve çocuklara da izin verilmesinden memnun olduklarını dile getirdi.

Kaynak: DHA

title