Sivas'ta Çağrı Merkezi Kurulacak

Sivas'ta Çağrı Merkezi Kurulacak

Sivas'ta, ilk etapta 400 kişinin istihdam edileceği çağrı merkezi kurulacak.

Sivas'ta Çağrı Merkezi Kurulacak

Sivas'ta, ilk etapta 400 kişinin istihdam edileceği çağrı merkezi kurulacak.

Alonet Bilgi Teknolojileri A.Ş'nin Paşabahçe yolu üzerinde, İl Özel İdaresi'ne ait arsaya kuracağı çağrı merkezi için İl Özel İdaresi'nde protokol imza töreni düzenlendi.

Sivas Valisi Ali Kolat, protokol töreninde yaptığı konuşmada, çağrı merkezinin son aşamasına geldiklerini ve sözleşme imzalayacaklarını söyledi.

Firmanın ilk çağrıyı 1 Ocak'ta alacak şekilde çalışmalara başlayacağını ifade eden Kolat, binanın önemli bir güzergahta olacağını belirtti. Sivas'ta istihdamı artırabilmek amacında olduklarını dile getiren Kolat, "Önemli bir istihdam yaratacak. Özellikle işsiz gençlerimiz için fevkalade önemli bir adım. Başka firmaların da bize teklifleri oldu. Sivas çağrı merkezi üssü konumuna gelecektir" dedi.

Firma temsilcisi Murat Dursun da ilk etapta 400 kişinin istihdam edilmesinin planlandığı çağrı merkezinde ekim ayı gibi insan kaynakları sürecinin başlatmayı, Ocak 2013'te de ilk çağrıyı almayı hedeflediklerini kaydetti.

Merkezin, Sivas'ta gençlerin istihdamına önemli katkı yapacağını anlatan Dursun, çağrı merkezinin 2 bin kişiyi istihdam edebilecek şekilde yapılacağını kaydetti.

Konuşmaların ardından Kolat ve Dursun protokolü imzaladı.

Muhabir: Önder Felek

Yayıncı: Ahmet Ekici - SİVAS