Sivas'ta, Boğaz Köprüsü Maketi İlgi Görüyor
Haberler » Güncel » Haber

Sivas'ta, Boğaz Köprüsü Maketi İlgi Görüyor

Sivas Belediyesi, Kentin En Büyük Piknik Alanı Olan Paşa Fabrikası Piknik Alanı'na İstanbul'daki Boğaz Köprüsü'nün Küçük Bir Maketini Kurdu. Köprünün Yapıldığını Duyan Sivaslılar, Piknik Alanına Giderek, Köprüde Hatıra Fotoğrafı Çektiriyor.

Sivas'ta, Boğaz Köprüsü Maketi İlgi Görüyor

Sivas Belediyesi, kentin en büyük piknik alanı olan Paşa Fabrikası Piknik Alanı'na İstanbul'daki Boğaz Köprüsü'nün küçük bir maketini kurdu. Köprünün yapıldığını duyan Sivaslılar, piknik alanına giderek, köprüde hatıra fotoğrafı çektiriyor.

Sivas Belediyesi, geçtiğimiz yaz aylarında büyük bir yatırım gerçekleştirerek, Paşa Fabrikası Piknik Alanı'nda çevre düzenlemesi yaptı. Daha sonra, piknik alanının içinden geçen dereyi değerlendiren yetkililer, derenin her iki yakasını birleştirmek için İstanbul'daki Boğaz Köprüsü'nün küçük bir maketini inşa etti. Güzel bir görünüm kazandırılmasının yanı sıra büyük ilgi çeken köprü, günün her saatinde ziyaretçi akınına uğruyor.

Köprüyü görmeye gelen vatandaşlar, Sivas'ta ilk kez bu şekilde güzel bir köprünün yapılmasının sevindirici olduğunu kaydederek, "Güzel bir yer olmuş, çok hoşumuza gitti. İstanbul'daki köprünün küçük bir örneği buraya yakıştı. Köprüyü duyunca gelip görmek istedik. İstanbul'da da köprüyü gördük. Ancak orada trafik nedeniyle fotoğraf çekememiştik. Ancak Sivas'ta yapılan köprüde fotoğraf çekerek, kendimize hatıra olarak saklayacağız" dedi.

(İG-SN-SN-Y)