Sivas'ta Ahilik Haftası Kutlanacak - Haberler
Haberi Paylaş

Sivas'ta Ahilik Haftası Kutlanacak

İhlas Haber Ajansı - Yerel
Sivas'ta Ahilik Haftası Kutlanacak

Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal, 29. Ahilik Kültürü Haftası’nın 24-25 Mayıs tarihleri arasında kutlanacağını söyledi.

Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal, 29. Ahilik Kültürü Haftası'nın 24-25 Mayıs tarihleri arasında kutlanacağını söyledi.

Ahilik Kutlama Komitesi üyeleriyle birlikte basın toplantısı düzenleyerek yapılacak olan Ahilik Bayramı hakkında bilgi veren SESOB Başkanı Beşir Köksal, Ahiliğin esnaf teşkilatı açısından önemli olduğunu belirterek, komite üyeleriyle birlikte birlik ve beraberlik içerisinde Ahilik Bayramı'nı kutlayacak olmanın onuru ve gururunu yaşadıklarını ifade etti.

Ahiliğin kelime olarak kardeş, eli açık, konuksever ve yiğit anlamına geldiğini ifade eden Köksal, ahiliğin ekonomik faaliyette bulunan, dayanışmayı, işbirliğini, iyi şeyler yapmayı, iş ahlakına sahip çıkmayı ön planda tutarak, toplumsal dayanışma ve verimliliği en üst düzeye çıkarmak için çaba gösteren bir esnaf kuruluşu olduğunu belirtti.

Köksal, esnafların ahilik bayramına sahip çıkması gerektiğini, etkinliklere katılım noktasında hassas olunmasını isteyerek, tüm esnafların Ahilik Bayramında işyerlerinin önüne bayrak asmalarını istedi.

Köksal, 24-25 Mayıs tarihleri arasında kutlanacak olan Ahilik Bayramına tüm esnaf ve sanatkarları ve Sivas halkını davet ederek, bayramlarını kutladı. Toplantıya komite üyeleri Ticaret İl Müdürü Selim Baş, Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Yüksel Demirgil katıldı. - SİVAS

İhlas Haber Ajansı - Son Dakika Haberleri

Beşir Köksal, Sivas, Yerel, Haber

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title