Sivas'ta 20 Kente 80 Ambulans Dağıtım Töreni Yapıldı

Sivas'ta 20 Kente 80 Ambulans Dağıtım Töreni Yapıldı

Sivas'ta 20 Kente 80 Ambulans Dağıtım Töreni Yapıldı
Demirören Haber Ajansı - Haberler | Güncel

Sivas'ta 20 kente 80 ambulans dağıtım töreni yapıldıSivas'ta Sağlık Bakanlığı tarafından düzenlenen törenle 20 kente 80 ambulans dağıtıldı.

Sivas'ta 20 kente 80 ambulans dağıtım töreni yapıldı

Sivas'ta Sağlık Bakanlığı tarafından düzenlenen törenle 20 kente 80 ambulans dağıtıldı.

Sağlık Bakanlığı'nın 2016 yılı içerisinde dağıtımını yapacağı 836 ambulansın 4'üncü kısım anahtar teslim töreni Sivas'ta yapıldı. Atatürk Kongre ve Etnoğrafya Müzesi bahçesinde düzenlenen törene Sivas Valisi Alim Barut, AK Parti Sivas Milletvekili Hilmi Bilgin, Cumhuriyet Halk Partisi Sivas Milletvekili Ali Akyıldız ve Sağlık Bakanlığı Acil Sağlık Hizmetleri Genel Müdürü Doç. Dr. Hikmet Selçuk Gedik ile çok sayıda sağlık çalışanı katıldı.

"AMBULANS SAYIMIZ 5 BİN 73'E ÇIKARILDI"

Törende konuşan Acil Sağlık Hizmetleri Genel Müdürü Doç. Dr. Hikmet Selçuk Gedik, "Acil sağlık sisteminin güçlendirilmesi için 112 acil sağlık hizmetlerimiz, ülke genelinde tüm kırsal bölgeleri kapsayacak şekilde yaygınlaştırılmış, 112 istasyon sayımız son 13 yılda 481'den 2 bin 310'a çıkarılmıştır. Vatandaşlarımıza, kentlerde ilk 10 dakikada ve kırsal alanda ilk 30 dakikada ulaşma oranları bugün yüzde 94'lerin üzerine çıkarılmıştır. Bu anlamda gelişmiş ülkelerdeki seviyeye ulaşılmış hatta bir çok alanda aşılmıştır. Vatandaşlarımıza hiçbir ücret almadan sunduğumuz, bu hizmetin ana unsurlarından biri de ambulanslarımızdır. Vatandaşlarımızın can güvenliğini sağlamak amacıyla her yıl sayısını artırarak yaygınlaştırdığımız ambulanslarımızın kalitesini, gelişmiş ülke standartlarının daha da üstüne çıkarmış durumdayız. 112 Acil Sağlık Hizmetleri'nde kullanılan ambulans sayımız son 13 yılda 617'den 5 bin 73'e çıkarılmıştır" dedi.

Sivas Valisi Alim Barut ise sağlık alanında yapılan yatırımlardan bahsederek, "Sağlık bakanlığımızın, vatandaşların iyi yaşaması için elinden geleni yaptığına inanıyorum. Sağlık hizmetlerinin en hızlı şekilde ulaşımını sağlamak ve ilgili yerlere en seri şekilde ulaşmak adına bu araçlarda ambulans filosuna katılacak ve filolarımız biraz daha zenginleşecektir" dedi. Sivas ve çevresindeki 20 kentte hizmet verecek olan 80 ambulansın anahtarı konuşmaların ardından protokol üyeleri tarafından ambulans şoförlerine teslim edildi. Ambulanslar daha sonra sirenler eşliğinde görev yapacakları illere gitmek için yola çıktı.

Sivas'ta 20 Kente 80 Ambulans Dağıtım Töreni Yapıldı
Sivas'ta 20 Kente 80 Ambulans Dağıtım Töreni Yapıldı
Sivas'ta 20 Kente 80 Ambulans Dağıtım Töreni Yapıldı

Kaynak: Demirören Haber Ajansı

Manşet Haberler

title