Sivas Sızır Şelalesi Ziyaretçi Patlaması Yaşıyor
Haberler » Güncel » Haber

Sivas Sızır Şelalesi Ziyaretçi Patlaması Yaşıyor

Sivas'ın Gemerek İlçesine Bağlı Sızır Beldesinde Bulunan Sızır Şelalesi Son Zamanlarda Yerli ve Yabancı Turistlerden Büyük İlgi Görüyor. Önceki Yıllarda Günlük 200-250 Kişiyle Sınırlı Kalan Ziyaretçi Sayısı Hafta Sonları 2 Bin Kişiye Kadar Çıkıyor.

Sivas Sızır Şelalesi Ziyaretçi Patlaması Yaşıyor

Sivas'ın Gemerek ilçesine bağlı Sızır beldesinde bulunan Sızır Şelalesi son zamanlarda yerli ve yabancı turistlerden büyük ilgi görüyor. Önceki yıllarda günlük 200-250 kişiyle sınırlı kalan ziyaretçi sayısı hafta sonları 2 bin kişiye kadar çıkıyor. Kaymakamlık tarafından yapılan çevre düzenlemesinin ardından çok sayıda yerli ve yabancı turist şelaleyi görmeye geliyor.

Şelalenin tek restoranı olan Şelale Restoran'ın sahibi Tolga Kabasakal, son günlerde şelalede ziyaretçi patlamasının yaşandığını söyledi. Özellikle hafta sonları günde yaklaşık 2 bin kişiyi ağırladıklarını belirten Kabasakal, "Özellikle yurt dışında yaşayan gurbetçiler başta olmak üzere Türkiye'nin dört bir yanından ziyaretçi ağırlıyoruz. Şelaleye önceleri şahıslar ziyarete gelirdi ve bu sayı günlük 200-250 kişiyi geçmezdi. Şimdi ise çevre düzenlemesinin yapılmasıyla yeni bir görünüm kazandı. Özellikle hafta sonları yaklaşık 2 bin kişinin şelaleye geldiğini biliyorum" dedi.

Zaman zaman müşterilerin ihtiyaçlarını karşılamakta bile zorlandıklarını belirten Kabasakal, şelalenin çok daha fazla tanıtıma ihtiyacı olduğunu belirtti. (CİHAN)