Sivas: Sivasspor, Trabzonspor'u Tek Golle Devirdi

Turkcell Süper Ligi'nin 14. Haftasında Sivas Deplasmanına 4 Haftalık Kötü Gidişata Son Vermek İçin 3 Puan Parolası ile Gelen Trabzonspor, Sivasspor Karşısında Balili'nin Attığı Tek Golle Evine Eli Boş Döndü.

Sivas: Sivasspor, Trabzonspor'u Tek Golle Devirdi

Turkcell Süper Ligi'nin 14. haftasında Sivas deplasmanına 4 haftalık kötü gidişata son vermek için 3 puan parolası ile gelen Trabzonspor, Sivasspor karşısında Balili'nin attığı tek golle evine eli boş döndü.

Maç sonunda basın toplantısı düzenleyen Sivasspor Teknik Direktörü Bülent Uygun, ligin güçlü rakibi Trabzonspor'u yenmenin mutluluğunu yaşadıklarını belirterek, "Bugün Trabzonspor'un zor durumda olduğunu biliyorduk. Biz kendi sahamızda kaybettiğimiz maçlarda açık futbol oynamaktan dolayı yaptığımız bireysel hatalarla mağlup oluyorduk. Bugün sistem itibariyle biraz daha kapalı ve pas yapmaya çalışan bir takım vardı. Dolayısıyla da Trabzonspor'dan 3 puan aldığımız için ve sahadaki futbolcularımın gösterdiği performans için hepsini kutluyorum" dedi. Uygun, hedeflerinin öncelikle bu yıl ligde kalmak ve gelecek sezon için de gerekli destekle istenilen yerlere gelmek olduğunu söyledi. Bu arada Uygun, hastanede tedavi altında bulunan Sivassporlu futbolcu İlhan Ummak'ın çocuğuna kan veren Beşiktaşlı taraftarlara teşekkür etti.

Ardından basın toplantısı düzenleyen Trabzonspor Teknik Direktörü Ziya Doğan ise, golü atanın maçı kazandığını kaydederek, "Aslında maçın başlarında rakibimiz bizden çok daha iyi oynadı. Ama ikinci yarı dengeyi kurduk ve zaman zaman öne geçtik. Ortada giden bir maçtı ve gol atan kazanacaktı. Golü Sivasspor atarak, kazandı. Biz girdiğimiz pozisyonları değerlendirseydik sonuç farklı olabilirdi" dedi.

Hakemler hakkında konuşmak istemediğini söyleyen Doğan, "Bugün her iki takımın oyuncuları çok itişli-kakışlı oyun oynadı. Lüzumsuz faul ve hakemi aldatmalar oldu. Özellikle Sivassporlu futbolcular bunda önemli rol oynadı. Sonra da bizimkiler onlara ayak uydurdu. İki takım için belki çok daha kırmızı kartlı oyun olabilirdi. Ama ilk bölümde rakibin faullerine çok göz yumuldu. Futbolda bunlar da var ama bunları biz mazeret olarak görmeyeceğiz. Dışarısı için zevkli bir maç oldu ama teknik adamlar ve futbolcular işkence gördü. Çünkü kendini yere atan futbolcular çok idare edildi. Gelişi güzel ve futbol kurallarının dışında bir mücadele oldu" diye konuştu.

Bu maçı unuttuklarını söyleyen Doğan, haftaya oynayacakları Fenerbahçe maçında 3 önemli oyuncusunun sarı kart cezalısı olarak takımda yer alamayacağını hatırlatarak, "Bu maçı unutup, önümüzdeki Fenerbahçe maçına bakmak zorundayız. Sarı kart sınırında olan 3 futbolcumuz, cezalı duruma düştü. Yapacak bir şey yok. 25 tane oyuncumuz var. Bu 25 oyuncunun içinden ideal 11'i çıkarıp, Fenerbahçe maçına hazırlanmak zorundayız. Üzgünüz. Sivasspor'u da tebrik ediyorum" dedi.

Sivassporlu futbolcular Yasir ve İlhan Ummak ise hak ettikleri bir maçı kazandıklarını söyledi. Sivassporlu futbolculardan Yasir şöyle konuştu:

"Gerçekten çok iyi mücadele ettik. Geçen hafta da Beşiktaş karşısında iyi futbol oynayarak galip gelmiştik. Bugün de kazanarak, Beşiktaş galibiyetinin tesadüf olmadığını gösterdik." Yasir, bu galibiyeti İlhan Ummak'ın hastanede yatan çocuğuna ve ailesine hediye ettiklerini sözlerine ekledi.

İlhan Ummak ise, "Kendi sahamızda iyi oynamadığımızı söylüyorlardı. Bugün çok iyi bir oyunla Trabzonspor gibi bir takımı mağlup ettik. Biz inandığımız zaman başaramayacağımız iş yok. Biz inandık ve başardık. Bu, böyle devam edecek" şeklinde konuştu.

Sivassporlu futbolcu Mehmet Yıldız ise Beşiktaş ve ardından gelen Trabzonspor galibiyetlerinin tesadüf olmadığını vurgulayarak, "Bugünkü maç, kazanmamız gereken bir maçtı. Zor dönemler geçiriyorduk. İnşallah daha iyi olacak. Çünkü geçen haftaki Beşiktaş maçının galibiyetinin bir anlamı olması için bu maçı kazanmamız gerekiyordu. Takım halinde iyi mücadele ettiğimizi söyleyebilirim" ifadelerini kullandı.

Futbolcularını otobüste tebrik ettikten sonra açıklama yapan Sivasspor Başkanı Mecnun Odyakmaz ise, galibiyet periyotlarının devam etmesinin kendilerini ve Sivasspor camiasını mutlu ettiğini kaydederek, "3 haftalık periyotta 2. ayağı da 3 puanla kapattığımız için çok mutluyuz. Bu galibiyeti taraftarımıza hediye ediyoruz. İnşallah haftaya da Galatasaray karşısında umduğumuz sonucu alırız. Arkadaşlarımı da tebrik ettim. Çok iyi mücadele ettiler ve hak ederek kazandılar. Sivasspor iyi yolda ve daha da iyi olacak inşallah" dedi. Başkan Odyakmaz, Trabzonspor maçında çok gol pozisyonuna girdiklerini belirterek, "Bu maçta Beşiktaş maçı kadar çok gol pozisyonu yoktu ama çok sayıda net gol pozisyonları vardı. Az gol pozisyonu bulduk ama çok netti. Üstün olduğumuz ve kazandığımız için mutluyum" diye konuştu.

Bu arada, haftalardır galip gelemeyen Trabzonsporlu futbolcular açıklama yapmaktan kaçınırken, bir taraftarın futbolcuların otobüse bindiği sırada Gökdeniz'e hitaben 'Gökdeniz, bir kart yap da oynayalım' sözüne Trabzonsporlu futbolcu ve idareciler tepki gösterdi.

Kaynak: İHA