Sivas: Sivasspor, Teknik Direktör Karol Pecze ile Yollarını Ayırdı

Sivasspor, Slovak Teknik Direktör Karol Pecze'nin Sözleşmesini Karşılıklı Olarak Feshetti.

Sivas: Sivasspor, Teknik Direktör Karol Pecze ile Yollarını Ayırdı

Sivasspor, Slovak teknik direktör Karol Pecze'nin sözleşmesini karşılıklı olarak feshetti.

Vali Lütfullah Bilgin Sivasspor Tesisleri'nde konu ile ilgili bir basın toplantısı düzenleyen Basın Sözcüsü Fikret Ünsal, sezon başında göreve getirilen Teknik Direktör Karol Pecze'nin sözleşmesini karşılıklı olarak feshettiklerini açıkladı. Ünsal, "Sezon başında göreve getirdiğimiz teknik direktörümüz Karol Pecze ile dün akşam itibariyle yollarımızı ayırdık. Denizlispor mağlubiyeti sonrası akşam saatlerinde kulüp binamızda başkanımız Mecnun Odyakmaz ile Teknik Direktör Pecze bir araya geldi. Görüşme sonrası Pecze'nin sözleşmesini karşılıklı olarak feshettik. Kendisine bundan sonraki antrenörlük hayatında başarılar diliyoruz" diye konuştu.

Teknik direktörlüğe Genel Menajer Bülent Uygun'u getirdiklerini söyleyen Ünsal, "Genel Menajerimiz Bülent Uygun'a tam yetki verdik, bundan sonra takımı Bülent Uygun çalıştıracak. Sivasspor'un bundan sonraki dönemde 3 büyük maçı var. Lig sonuna kadar ne kadar puan alabilirsek alacağız. Ligin başında da dediğimiz gibi 10 milyon Sivaslı, ilk 8 takım içerisinde takımını görecektir" dedi.

Daha sonra toplantı salonuna gelen Slovak teknik adam Karol Pecze, Kulüp Başkanı Mecnun Odyakmaz ve yöneticilerle vedalaştıktan sonra bir basın toplantısı düzenledi. Türkiye'ye tekrar Sivasspor sayesinde geldiğini, başarılı olmak için çalıştığını belirten Pecze, "Çok çalıştık, ama olmadı. Vestel Manisaspor maçında başarılı olmamıza rağmen diğer takımlar karşısında bu başarıyı sürdüremedik. Sivasspor'un Fortis Türkiye Kupası'nda ve diğer gelecekte başarılı olacğına inanıyorum. Sivasspor yöneticilerine teşekkür ediyorum" ifadelerini kullandı.

Toplantı sonunda Basın Sözcüsü Fikret Ünsal, Teknik Direktör Karol Pecze'yi Sivas'ın fahri hemşerisi olarak uğurladıklarını kaydederken, Slovak teknik adam basın mensupları ile vedalaştı.