Sivas: Sivasspor, Galatasaray Maçı Hazırlıklarını Sürdürüyor

Turkcell Süper Ligi'nin 15. Haftasında Deplasmanda Galatasaray ile Karşılaşacak Olan Sivasspor, Beşiktaş ve Trabzonspor Maçlarından Sonra Galatasaray Maçından da Puan Almak İstiyor.

Sivas: Sivasspor, Galatasaray Maçı Hazırlıklarını Sürdürüyor

Turkcell Süper Ligi'nin 15. haftasında deplasmanda Galatasaray ile karşılaşacak olan Sivasspor, Beşiktaş ve Trabzonspor maçlarından sonra Galatasaray maçından da puan almak istiyor.

Galatasaray maçı hazırlıklarını, Vali Lütfullah Bilgin Sivasspor Tesisleri'nde sürdüren Kırmızı-beyazlı ekibin akşam antrenmanına, tüm futbolcular katıldı. Isınma hareketlerinden sonra pas çalışması yapan futbolcular, dar alanda top kapma, top sürme, kanatlardan orta ve gol çalışması ile çift kale maç yaptı. Futbolcuların hırslı ve neşeli oldukları antrenmanda Wooter, düz koşu yaptı. Bu arada, antrenman sonunda Sivasspor'un eski yöneticilerinden Ahmet Koçak ve kuaför Recep Yaray, futbolculara baklava ikram etti. Yarın sabah tek antrenman yapacak olan Sivasspor, akşam saatlerinde otobüsle Kayseri'ye oradan da uçakla İstanbul'a gidecek. Sakat oyuncunun bulunmadığı Sivasspor'da sarı kart cezalısı olan İlhan kadroda yer almayacak.

Öte yandan, antrenman sonunda bir açıklama yapan Sivasspor Teknik Direktörü Bülent Uygun, zor bir deplasman maçı yapacaklarını belirtti. Galatasaray'dan puan almak istediklerini kaydeden Uygun, "Galatasaray, ligde 4 büyükler dediğimiz, hep zor geçen maçlardan bir tanesi. Deplasmanda oynayacağız. Tabiki orada da futbol mantalitemizi yansıtıp, puan almak istiyoruz. İnşallah iyi futbol ve taraftarımızın da desteğiyle oradan puanla döneriz" dedi.

Galatasaray maçına kilitlendiklerini ifade eden Uygun, yapacakları maçın seyirciler tarafından beğenilmesini arzu ettiklerini dile getirerek, "Sadece futbol oynamaya çalışan, fair-play ruhundan ödün vermeyen Sivasspor, gerek maçtan sonra Galatasaray taraftarları gerekse kendi taraftarımız veya otoriterler tarafından alkışlanacak bir futbol sergilemek istiyor. İnşallah bunu da başarırız" diye konuştu.

Bülent Uygun, 4 büyük takımdan alınan 3 puanın çok özel durumlar olduğunu da vurgulayarak, "4 büyük takım, Anadolu takımlarının 10-15 kat fazla maliyetiyle kurulmuş takımlar. Dolayısıyla seyirci anlamında da çok büyük destek görüyorlar. Genel anlamda etkenlerden ve medya desteğiyle oradan alınan 3 puan da ister istemez takımları mutlu ediyor. Dolayısıyla Beşiktaş ve Trabzonspor'dan alınan 6 puan önümüze iyi bakmamızı sağladı. Galatasaray maçından da puan alacağımıza inanıyoruz. Bunu başaracağız" ifadelerini kullandı.

Kaynak: İHA