Sivas: Sivas'ta Trafik Kazası: 18 Yaralı

Sivas: Sivas'ta Trafik Kazası: 18 Yaralı

Giresun'dan Sivas'a Gelen Sivas Lisesi Futbol Takımı'nı Taşıyan Yolcu Minibüsü, Geminbeli Geçidi'nde Yolun Buzlu Olması Nedeni ile Yoldan Çıkarak Takla Attı. Kazada Yaralanan 18 Kişi, Suşehri Devlet Hastanesi'nde Tedavi Altına Alındı.

Sivas: Sivas'ta Trafik Kazası: 18 Yaralı

Giresun'dan Sivas'a gelen Sivas Lisesi Futbol Takımı'nı taşıyan yolcu minibüsü, Geminbeli Geçidi'nde yolun buzlu olması nedeni ile yoldan çıkarak takla attı. Kazada yaralanan 18 kişi, Suşehri Devlet Hastanesi'nde tedavi altına alındı.

Edinilen bilgiye göre, Giresun'un Bulancak İlçesi'nde yapılan Liselerarası Türkiye Futbol Turnuvası eleme maçından dönen Sivas Lisesi Futbol takımını taşıyan Celil Tufan yönetimindeki 58 AZ 757 plakalı yolcu minibüsü, Suşehri İlçesi Geminbeli Geçidi Boyalıca Köyü mevkisinde yolun buzlanması nedeniyle, araç sürücüsünün aracın hakimiyetini kaybetmesi sonucu yoldan çıkarak takla attı. Kazada minibüs sürücüsü Celil Tufan, Beden Eğitimi öğretmenlerinden antrenör Ayhan Sazak ile futbolcular Ömer Çağtay, Buğra Yöncü, Muhammet Çağlar, Sefa Emre Çapan, Samet Oktay, Emre Güvendi, Sefa Soner Öztürk, Seyfettin Güldeş, Turan Taydemir, Ali Rıza Karaoğlan, Mustafa Güldeş, Ferhat Hasdemir, Şaban Armağan, Tarık Duman, Aykut Şafak Kaya ve Züleyir Özkan Şimşek yaralandı. Yaralılar, ambulans ve yoldan geçen araçlarla Suşehri Devlet Hastanesi'ne kaldırılarak tedavi altına alındı.

Futbolcular kazanın bir anda olduğunu belirterek, "Milli Eğitim Bakanlığı'nın düzenlemiş olduğu Liselerarası Türkiye Futbol Turnuvası eleme maçları için Sivas'tan Giresun'a gittik. Buradaki saha şartlarlı elverişsiz olduğundan Bulancak İlçesi'nde maçlarımızı oynadık, Son maçımızda elenince Sivas'a geri dönüyorduk. Suşehri'ne geldiğimizde Geminbeli Geçidi'ne tırmanırken, araç bir anda yolda gezinmeye başladı. Daha sonra ise takla attık" dedi. Araç sürücüsü Celil Tufan ise,

"Giresun'dan Sivas'a maç dönüşü geliyorduk. Suşehri'nde kısa bir mola verdik. Geminbeli Geçidi'nde yoldaki buzlanmadan dolayı aracın hakimiyetini kaybettim ve daha sonra araç yan yattı" diye konuştu.

Kaza sonrası Suşehri Devlet Hastanesi'ne gelen Suşehri Milli Eğitim Müdürü Ahmet Güler ve Suşehri Belediye Başkanı Şaban Coşkun, öğrencilerin durumları hakkında bilgi aldı. Bu arada, bazı öğrencilerin kol ve bacaklarının kırık olduğu öğrenildi.

Kazayla ilgili soruşturma başlatıldı.

Kaynak: İHA