Sivas Öğrencilerine 'Survivor' Parkuru Hazırladı

Sivas Öğrencilerine 'Survivor' Parkuru Hazırladı

Öğrencilerine 'Survivor' parkuru hazırladıSivas Kardeşler Mahallesi'nde bulunan Şehit Faruk Aydoğdu Ortaokulu, Beden Eğitimi Öğretmeni Hilal Kurt (37), öğrencileri için survivor yarışmasına benzer bir parkur hazırladı.

Öğrencilerine 'Survivor' parkuru hazırladı

Sivas Kardeşler Mahallesi'nde bulunan Şehit Faruk Aydoğdu Ortaokulu, Beden Eğitimi Öğretmeni Hilal Kurt (37), öğrencileri için survivor yarışmasına benzer bir parkur hazırladı.

Sivas'ta Beden Eğitimi Öğretmeni Hilal Kurt, öğrencilerinin beden eğitimi dersinde farklı bir etkinlik istemesi üzerine Acun Ilıcalı'nın sunduğu Survivor yarışmasında oynanan oyunlardan esinlenerek kendi imkanlarıyla okul bahçesinde küçük bir yarışma parkuru kurdu. Öğrenciler, tıpkı Survivor yarışmasında olduğu gibi parkurlardaki engelleri aşarak hedefi vurmaya çalıştı. İki takıma ayrılan öğrenciler birbirleri ile kıyasıya yarıştı. Yarışmaya katılmayan öğrenciler ise parkurda yarışan arkadaşlarına destek verdi. Parkur hakkında bilgi veren Beden Eğitimi Öğretmeni Hilal Kurt, öğrencilerinin çok eğlendiğini söyledi. Kurt, "Tübitak Bilim Fuarı Şenlikleri etkinliği kapsamında çocuklar için farklı bir etkinlik olsun istedik. Sürekli beden eğitimi dersinde bu yönde talepleri vardı. Bunu şenlikle birleştirmek istedim. Biz çok eğlendik, çocuklarım da eğlendi. Bir yarışan bir kaç defa daha yarışmak istedi. Veliler, öğretmenlerimiz, öğrencilerim, açılışa gelenler de yarıştı ve çok eğlendiler. Yarışan bir daha yarıştı. Ağırlık toplarıyla paralel yerleştirme, slalom, aşamalı yükselen engellerden atlama, basket topu sektirme, sürünme, çember halka geçirme ve en son da iki tane hentbol atışıyla da parkuru tamamlıyoruz. Önce bitiren kazanıyor. 'Survivor Okullarda' projesinden yol çıkaracak hazırladım. Çocukların izleyip ben olsam böyle yapardım dediği survivor yarışmasını öğrencilerimizin seviyelerine indirerek okul bahçemize getirdik" dedi. Öğrencileri için bir de tek kişilik bir voleybol sahası tasarlayan Kurt öğretmen "Henüz Sivas'ta olmayan bir proje, bunda amaç yenen ve yenilenin olmadığı bir oyun. Hücum ve savunmanın bir kişiye ait olduğu eğlenceli bir oyun. Basit gibi görünüyor, 'ben çok rahat yaparım' deniliyor ama sahaya girip oyun oynandığında, oyun çok daha eğlenceli hale geliyor" ifadelerini kullandı. Parkurda yarışan öğrencilerden 7'nci sınıfta okuyan Nisanur Çubukçu "Bugün çok eğlendik, öğretmenimize teşekkür ediyorum. 7 yarışma yaptım bir kez kaybettim" dedi. Ümit Öncü ise "Çok eğlendik parkurda, güzel şeyler vardı. Sürünme, basket atma gibi. Basket atma kısmında zorlandım." ifadelerini kullandı.

Kaynak: DHA