Sivas Muhtarlar Derneği Başkanı Koç Hizmette İddialı

Sivas Muhtarlar Derneği Başkanı Koç Hizmette İddialı

Sivas Muhtarlar Derneği Başkanı Koç, "Amacımız, muhtarlık bayrağını, görevde bulunduğumuz süre içerisinde indirmeden ve soldurmadan daha yükseklerde dalgalandırmaktır" dedi.

Sivas Muhtarlar Derneği Başkanı Koç Hizmette İddialı

Sivas Muhtarlar Derneği Başkanı Duran Koç, Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu'nun 1. olağan genel kurulunun yapıldığını anımsatarak,

"Amacımız, muhtarlık bayrağını, görevde bulunduğumuz süre içerisinde indirmeden ve soldurmadan daha yükseklerde dalgalandırmaktır" dedi.

Koç, Muhtarlar Derneği'nde düzenlediği basın toplantısında, 6 ay önce Türkiye'nin 7 bölgesinde Muhtarlar Federasyonu'nun ve bu 7 bölgenin birleşmesiyle de Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu'nun kurulduğunu hatırlattı.

Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu'nun 1. olağan genel kurulunun Ankara'da 7 Ekim'de yapıldığını anımsatan Koç, genel kurula Sivas'tan 30'a yakın muhtarın katıldığını ve 7 muhtarın da delege olarak oy kullandığını belirtti.

İç Anadolu Bölgesi'nden 6 muhtarın federasyonda, 4 muhtarın da konfederasyonda görev aldığını dile getiren Koç, Ordu Muhtarlar Derneği Başkanı Hüseyin Akdeniz'in genel başkanlığa seçildiği genel kurulda, kendisinin genel başkan yardımcılığına, Cemil Gözen'in denetim kuruluna, Bilal Meriç ve Numan Kaya'nın da disiplin kuruluna seçildiğini söyledi.

Konfederasyon kurmaktaki amaçlarının 53 bin küsür muhtarı temsil etmek olduğunu ifade eden Koç, şunları kaydetti:

"Amacımız, muhtarlık bayrağını, görevde bulunduğumuz süre içerisinde indirmeden ve soldurmadan daha yükseklerde dalgalandırmaktır. Bu dalgayı tüm muhtarlarımızı kapsayacak şekilde geniş kapsamlı hale getirmeyi, Sivas'tan başlayan bu meşalenin altında tüm muhtarlar camiasını aydınlatmayı amaçlıyoruz."

Muhabir: Merve Topuz

Yayıncı: Ahmet Ekici - SİVAS