Sivas Kavga Edenleri Ayırmaya Çalışan Polis Memuruna Saldırı

Sivas Kavga Edenleri Ayırmaya Çalışan Polis Memuruna Saldırı

Kavga edenleri ayırmaya çalışan polis memuruna saldırıSİVAS'ta iki grup arasında çıkan kavgada şahısları ayırmak için olay yerine gelen polis memuru dövüldü.

Kavga edenleri ayırmaya çalışan polis memuruna saldırı

SİVAS'ta iki grup arasında çıkan kavgada şahısları ayırmak için olay yerine gelen polis memuru dövüldü. Olayda 4 kişi gözaltına alındı.

Olay saat 21.00 sıralarında Eskikale Mahallesi Atatürk Caddesi'nde yaşandı. Daha önce aralarında husumet bulunan ve alkollü oldukları iddia edilen iki grup cadde üzerinde kavga etmeye başladı. Bu sırada kavgayı gören vatandaşlar polis ekiplerine haber verdi. Olay yerine gelen Yunus Polisleri kavgayı ayırmak için müdahale etti. Bu sırada kavgaya karışan şahıslar polise saldırdı. Belinden çıkardığı kemerle polis memuru İ.Ç.U.'yu döven şahıslan daha sonra kaçmak istedi. Başına aldığı darbeyle yere yığılan polis memuru İ.Ç.U'ya ilk müdahaleyi ekip arkadaşları yaptı. Kısa sürede olay yerine gelen çok sayıda polis kaçan şahısların peşine düştü. Şahıslardan biri kaçtığı sırada önüne çıkan polise vurarak olay yerinden uzaklaştı. İl Emniyet Müdürü Turan Aksoy da olay yerine geldi. Yaralı polis İ.Ç.U ambulansla Sivas Numune Hastanesi'ne kaldırıldı. Durumunun iyi olduğu öğrenildi. Kavga sonrası kaçan şüpheliler Muhammet N., Ömürcan K., Osman Furkan Y. ve Taha İ., polis ekiplerince yakalanarak gözaltına alındı. Emniyete götürülen şüpheliler sorguya alındı.