Sivas-istanbul Arası Her Gün 2 Kez Uçuş Yapılacak

Sivas-istanbul Arası Her Gün 2 Kez Uçuş Yapılacak

Sivas Valisi Veysel Dalmaz, THY'nin Sabah ve Akşam Olmak Üzere Her Gün 2 Kez Karşılıklı Sivas-istanbul Arası Uçuş Yapılacağını Söyledi.

Sivas-istanbul Arası Her Gün 2 Kez Uçuş Yapılacak

Sivas Valisi Veysel Dalmaz, THY'nin sabah ve akşam olmak üzere her gün 2 kez karşılıklı Sivas-İstanbul arası uçuş yapılacağını söyledi.

İstanbul'da THY yetkilileri ile görüştükten sonra basın mensuplarına açıklama yapan Vali Dalmaz, "Bilindiği gibi STSO Başkanı ile İstanbul'a THY yetkilileri ile görüşmeye gittik. Yaptığımız görüşmeler olumlu geçti. Öncelikli olarak her gün yapılan Sivas-İstanbul arası uçak seferlerinin arttırılma talebimizi ilettik" dedi.

Vali Dalmaz, yetkililerin talebe olumlu cevap verdiklerini kaydederek, "Yaz aylarına doğru yapılacak olan programlama ile THP sabah ve akşam olmak üzere günde 2 kez karşılıklı Sivas-İstanbul arası uçuş düzenleyecek. Program için hazırlıklar başlayacak" dedi.

Avrupa ve Antalya uçuşları taleplerini de yetkililere ilettiklerini kaydeden Vali Dalmaz, "Özel bir uçak şirketi ile de Almanya ve Antalya arası uçuşlar tekrar görüşülecek" dedi.

(İG-SE-Y) 09.04.2008 10:34 TSİ

Kaynak: İHA