Sivas'ın En Büyük Alışveriş Merkezi Hizmete Girdi

Sivas'ta yaklaşık 23 yıl önce kurulan ve köklü firmalardan olan Sivas Ticaret Merkezi (STM) şehrin en büyük alışveriş merkezini hizmete sundu.

Sivas'ın En Büyük Alışveriş Merkezi Hizmete Girdi

Sivas'ta yaklaşık 23 yıl önce kurulan ve köklü firmalardan olan Sivas Ticaret Merkezi (STM) şehrin en büyük alışveriş merkezini hizmete sundu.

Çevre yolunda 3 bin metre kare alanda ve 4 kattan oluşan STM Concept'in açılışına Sivas Vali Vekili Veysel Çiftçi, Emniyet Müdürü Ahmet Kemal Seyhan, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Osman Yıldırım, daire müdürleri ve çok sayıda davetli katıldı. Sivas Vali Vekili Veysel Çiftçi, şehrin bu tür yatırımlara ihtiyacı olduğuna dikkat çekti.

Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Osman Yıldırım, Sivas'ın böyle büyük yatırımlarla gelişebileceğini belirtti. STM'nin cirosunun da çok yüksek olduğunu bildiklerini aktaran Yıldırım, şehrin kalınmasında öncülük eden bir firma olduğunu söyledi.

STM Yönetim Kurulu Üyesi Ömer Kurt, açılışta yaptığı konuşmada kent merkezinde birçok mağazanın otopark sorunu bulunduğunu, büyük metrajlı alanlarda hizmet sunmakta sıkıntı yaşadığı için bu alana yönlendiklerini söyledi. Yeni hizmete sunulan STM Concept'in 4 kattan oluştuğunu ve 3 bin metrekare alanla müşterilerine hizmet sunacağını ifade eden Kurt, "İçerisinde kafesi ve çocuk oyun alanı da olan mağazamızın ayrıca 50 araçlık bir oto parkı mevcut. Bir ev için gerekli olan A'dan Z'ye bütün ürünlerin yer aldığı STM Concept'te, diğer mağazalarımızdaki mobilya çeşitliliğimizi daha da artırarak ve oralardaki eksiklerimizi tamamlayarak müşterilerimize sunma imkanı bulduk. Mağazamızın iki katını yatak odaları, yemek odaları, koltuk takımları ve mobilya aksesuarlarından oluşan mobilya alanı olarak düzenledik. Diğer iki katımızda ise beyaz eşya, küçük ev aletleri, zücaciye, ev tekstili ve hediyelik eşya ürünleri bulunuyor." şeklinde bilgi verdi.

İnternetten satış imkanıyla Türkiye'nin neredeyse tamamına ürün sattıklarını kaydeden Kurt, amaçlarının pazar payını artırarak Sivas'a daha fazla girdi sağlamak olduğunu dile getirdi.