Sivas Cumhuriyet Üniversitesi'nde Kavga Eden Karşıt Görüşlü Öğrenciler Adliyeye Çıkarıldı

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi'nde Kavga Eden Karşıt Görüşlü Öğrenciler Adliyeye Çıkarıldı

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi(c.ü)'nde Eğitim Gören Karşıt Görüşlü Öğrencilerin Kavgasında 7 Öğrenci Çeşitli Yerlerinden Yaralandı. Olayla İlgili Bir Grup Öğrenci Gözaltına Alındı. Gözaltına Alınan Öğrenciler Adliyeye Çıkarılırken Başka Bir Grup Öğrenci Olayı Protesto Etti.

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi'nde Kavga Eden Karşıt Görüşlü Öğrenciler Adliyeye Çıkarıldı

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi(C.Ü)'nde eğitim gören karşıt görüşlü öğrencilerin kavgasında 7 öğrenci çeşitli yerlerinden yaralandı. Olayla ilgili bir grup öğrenci gözaltına alındı. Gözaltına alınan öğrenciler adliyeye çıkarılırken başka bir grup öğrenci olayı protesto etti.

Edinilen bilgiye göre olay dün gece Şenyurt Sitesi önünde yaşandı. Burada karşılaşan C.Ü.'nde okuyan karşıt görüşlü iki öğrenci grubu önce aralarında sözlü kavgaya tutuştu. Ardında tartışma yumruklu tekmeli kavgaya dönüştü. Olayda 7 öğrenci değişik yerlerine aldıkları darp nedeniyle yaralandı. Yaralanan öğrenciler, Sivas Numune Hastanesi'ne kaldırılarak tedavi altına alındı. Olayla ilgili her iki gruptan 13 civarında öğrenci polis tarafından gözaltına alınarak emniyet müdürlüğüne götürüldü. Öğrenciler buradaki sorgulamalarının ardından bugün öğle saatlerinde adliyeye sevk edildi.

Gözaltına alınan öğrencilerin adliyeye çıkarıldığı saatlerde bir grup öğrenci, kent meydanında toplanarak olayı protesto etti. Aralarında kavgada yaralanan öğrencilerin de bulunduğu grup, Eğitim-Sen Sivas Şube binası önünde toplanarak Cumhuriyet Meydanı'na kadar yürüdü. Kendilerini Sivas Demokrasi Platformu ve CÜ Devrimci-Demokrat öğrenciler olarak adlandıran grup, burada çeşitli sloganlar atarak olaya karışanların cezalandırılmasını istediler.

Göstericiler arasında yer alan Merve Yağmur isimli öğrenci grup adına bir açıklama yaptı. Üniversite kampüsünde düzenlenen bahar şenlikleri kapsamında devrimci-demokrat öğrencilerin açtığı stantların bir haftadır taciz edildiğini öne süren Yağmur, "Bu kişiler dün gece arkadaşlarımıza saldırarak yüzlerini göstermiştir." dedi. Yağmur, bütün uyarılarına rağmen üniversite güvenliği ve diğer yetkililerin yeterli önlemi almadıklarını iddia etti. Açıklamanın ardından grup, slogan atarak Atatürk Caddesi'nde Eğitim-Sen Sivas Şubesi önüne kadar tekrar yürüdü. Bu sırada polis çevrede geniş güvenlik önlemi aldı.