Sivas'a Gelen Kırgızistan Heyeti Sosyal Araştırma Yapıyor

Sivas'a Gelen Kırgızistan Heyeti Sosyal Araştırma Yapıyor

- Sosyal Hizmetler Müdürlüğü İle Ortaklaşa Düzenlenen Sosyal Riski Azaltma Projesi Kapsamında Sivas'a Gelen Kırgizistan Heyeti, Sivas Valisi Hasan Canpolat'ı Makamında Ziyaret Etti. Kırgizistan Heyetindeki Yerel Yönetim Dairesi Başkanı Bolotkan Sovetbekovich Kumarov, Burada Yapılan Çalışmaları Ör...

Sivas'a Gelen Kırgızistan Heyeti Sosyal Araştırma Yapıyor

- Sosyal Hizmetler Müdürlüğü ile ortaklaşa düzenlenen Sosyal Riski Azaltma Projesi kapsamında Sivas`a gelen Kırgizistan heyeti, Sivas Valisi Hasan Canpolat`ı makamında ziyaret etti. Kırgizistan heyetindeki Yerel Yönetim Dairesi Başkanı Bolotkan Sovetbekovich Kumarov, burada yapılan çalışmaları örnek alacaklarını belirterek, şunları söyledi:

``Deneyimlerinizi almak ve bizim ülkemizde kullanmak istiyoruz. Bizim orada devletin bütçesinin, sosyal yardım adı altında öğretmenlere, doktorlara gittiğini düşünüyoruz. Sosyal açıdan moral olarak birbirimize destek olmalıyız. Sizin bu konudaki deneyimleriniz bize yardımcı olacaktır. Sizinle her konuda işbirliği içinde olmak isteriz`` dedi.

Canpolat`ın ``Biz insanlarımıza balığı hazır olarak vermiyoruz. Onlara balık tutmayı öğretiyoruz`` demesi üzerine Kumarov, ``Biz şimdilik onlara balık tutmayı öğretemiyoruz. Şu anda onlara balık veriyoruz`` karşılığını verdi. Yapılan konuşmaların ardından Canpolat kendisini ziyaret eden heyete, içinde valiliğin kültürel yayınları ve kültürel eşyaların bulunduğu hediye paketleri verdi. Heyet daha sonra sosyal hizmetlere ait kuruluşları ziyaret etti.

Kaynak: DHA