ŞİVAN PERVER HABERLERİ

Şivan Perver haber, Şivan Perver son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Şivan Perver - 24.05.2014
Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Eker, Güroymak'ta
"Biz 30 sene kanlı şekilde devam eden ve Türkiye'nin en kanlı yani Kürt ve terör sorununu barışla çözerek milletin menfaatine sunduk. Çözüm süreci bunun programıdır" diyen Eker, şöyle konuştu: "Buranın ismi asırlardır Norşin'di. Ancak bir zihniyet buranın ismini değiştirdi. İnsanlara annelerinden öğrendikleri dili yasakladılar. İlim, irfan ve irşad ocaklarına baskı yaptılar. Buralar zulüm gördü. Bunların hepsine AK Parti çözüm geliştirdi. Bugün Türkiye'de insanlar Kürt, Zaza, Boşnak ve Laz da olsa inanlar kendi kimliklerine sahip çıkıp, kendi dillerini konuşabiliyor. Türkiye'de o kadar lider geldi geçti. İçlerinde elbetteki hayırlı hizmetler yapanlar oldu. Ezanı Arapça aslına çevirdi diye Müslümanların ve dindarların dinlerini yaşamalarına imkan tanıttı diye Menderes'i astılar. Turgut Özal'a akla hayale gelmedik hakaretler yaptılar. Şimdi Tayyip Erdoğan, 'Kürt sorunu benim sorunumdur. Ben bu sorunu çözeceğim' dedi ve adımlar attı. Ancak ona türlü türlü tuzaklar, saldırılar, hain planlar ve komplolar yaptılar. En son 17 Aralık'ta biliyorsunuz yeni bir süreç başlattılar. Yeni bir saldırı mekanizması." AK Parti'ye ve başbakana, Barzani ve Şivan Perver'in Diyarbakır Meydanı'nda Kürtçe konuştukları 16 Kasım'dan tam bir ay  sonra yani 17 Aralık'ta saldırı başlatıldığını belirten Bakan Eker, AK Parti'nin lideri hiçbir tuzağa, tahrike ve komploya aldırmadan tam bir kararlılık ve inançla bu meseleyi çözme yolunda devam ettiğini dile getirdi.
Şivan Perver - 12.05.2014
6. Uluslararası Sosyal Bilimler Kongresi"
30 yılda çatışmaların Türkiye ekonomisine olan maliyetinin 1 trilyon 200 milyar dolar olduğunu aktaran Şeyhanlıoğlu, şöyle konuştu: "Bu hesaplanabilir ancak hesaplanamayan şey insan kaybı. 15 Kasım 2013 tarihinde Başbakan Erdoğan'ın daveti üzerine Irak Kürt Bölgesel Yönetimi Başkanı Mesut Barzani ve Şivan Perver'in Diyarbakır'a gelmesi benim nazarımda büyük tarihi ittifakın 4 asır sonra da olsa sağlanmasıdır.
Şivan Perver - 02.05.2014
Aktivistler, Suriyeli Sığınmacılar İçin Yürüyor
Etkinlik Perwer'in konseriyle tamamlanacak Arasında Amerika, İspanya, İtalya, İsviçre, Hollanda, Almanya, Fransa, Suriye ve Türkiye'den aktivistlerin olduğu 100 kişilik ekip, Duhok'ta bir araya geldi. Akre ilçesindeki bir spor salonunda geceyi geçiren aktivistler, bu sabah 08.00'de trafik polisi ve ambulans eşliğinde yürüyüşe başladı. Grup, 50 kilometrelik yolu yarın akşam saatlerinde tamamlayacak. Yürüyüş etkinliği, Erbil kentindeki Basırma Kampı'nda Şivan Perver'in vereceği konserle son bulacak.
Şivan Perver - 27.03.2014
Kurtulmuş: Millet Türkiye'de Oynanan Oyunların Farkında
AK Parti Bitlis İl Başkanlığınca düzenlenen 'Gönüllü Gençler Toplantısı'na katılan Kurtulmuş, ülkede 12 yıldır her alanda büyük hizmetlerin gerçekleştirildiğini belirterek, ancak bunların içinde en önemli icraatın çözüm süreci olduğunu ve bu sürecin başarıyla yürütüldüğünü söyledi. 28 yılda memlekette 32 bin insanının öldüğünü ve 32 bin ailenin ocağına ateş düştüğünü anımsatan Kurtulmuş, şöyle konuştu: "Burada polis, asker, doktor ve öğretmenimiz öldü. Bu yıllarda milletimiz terörden birçok sıkıntı çekti. Terörle mücadeleye büyük para harcandı. Eğer bütün bunlar teröre harcanmasıydı, bugün ülkede işsiz genç kalmazdı. Şimdi bu tür sıkıntıları inşallah aşıyoruz. Türkiye'de Başbakan Recep Tayyip Erdoğan başkanlığındaki hükümet iradesini ortaya koydu. Çözüm sürecinde büyük mesafe kat ederek barışı sağladı. Ülkede kardeş kardeşi vurmadı, barış ve huzur sağlandı. Rahmetli Erbakan ve Özal'da bunu yapmak istedi. Ama fırsat verilmedi. Çünkü o zamanki derin devlet bu meselenin çözülmesini istemiyordu. Ama uzun yıllar sonra bedeli ne olursa olsun bu yola çıkıldı. Kimler karşı çıkarsa çıksın barış süreci gelecek. Bu ülkenin dağlarına ve ovalarına kardeşlik gelecek. Bu kardeşlik kıyamete kadar devam edecek. Çünkü bu ülkenin halkı barış sürecinden memnun." Geçmiş dönemlerde çok sıkıntılar yaşandığını ve kimsenin kendi anadilinde konuşamadığını belirten Kurtulmuş, şimdiyse Diyarbakır meydanında İbrahim Tatlıses ve Şivan Perver'in bu yörenin halkına Kürtçe şarkı söyleyebildiğini belirterek, "Asırlardır Norşin'in adı Güroymak, Tillo'nun ismi ise Aydınlar olarak değiştirmişlerdi.
Şivan Perver - 27.03.2014
Başbakan Erdoğan: Bu Ahlaksızlıktır, Adiliktir, Alçaklıktır
4 ay önce 16 Kasım'da büyük bir buluşma gerçekleştirdik. Irak Kürdistan Bölgesel Yönetim Başkanı Mesut Barzani katıldı. Şivan Perver 38 yıl sonra vatanına geldi.
Şivan Perver - 27.03.2014
AK Parti'nin Van Mitingi
  -"Vampirler rahatsız oldu"   Başbakan Erdoğan, 4 ay önce 16 Kasım'da Diyarbakır'da muhteşem bir buluşma gerçekleştirdiklerini belirterek, "Irak Kürdistan Bölgesel Yönetim Başkanı Mesud Barzani Diyarbakır'a geldi. 38 yıldır vatanından, toprağından ayrı kalan değerli sanatçımız Şivan Perver Diyarbakır'a geldi, değerli sanatçımız İbrahim Tatlıses Diyarbakır'a geldi.
Şivan Perver - 27.03.2014
Başbakan Erdoğan: Gençleri Dağlara Çıkaran Zihniyet Barışı Konuşabilir Mi?
-"BİZ HAYATIMIZI BUNA ADADIK"- 16 Kasımda Diyarbakır'da muhteşem bir buluşma gerçekleştirdik. Mesut Barzani Diyarbakır'a geldi. 38 yıldır vatanında toprağından ayrı kalan, Şivan Perver Diyarbakır'a geldi.
Şivan Perver - 26.03.2014
Yerel Seçimlere Doğru
AK Parti Diyarbakır Sur Belediye Başkan adayı Kurt: "Mehmet Uzun, Şivan Perver, Said i Nursi adına kültür ve edebiyat ödülleri dağıtacağız"
Şivan Perver - 14.03.2014
AK Parti Sur Belediye Başkan Adayı Kurt'tan Kürtçe Hutbe Yorumu
Sur ilçesine bağlı Bağıvar Mahallesi'ni ziyaret eden Kurt, cuma namazını kılmak için gittiği camide imamın Kürtçe vaaz verdiğini duydu. Cuma namazı çıkışı İHA muhabirine açıklamalarda bulunan Kurt Cuma namazını kılarken duyduğu Kürtçe vaazın kendisini ayriyeten mutlu ettiğini söyledi. Kurt, "Burada şunu hissettim, insan bir fidan eker ve fidanın meyve verdiğini gördüğü zaman nasıl mutlu olursa bende öyle mutlu oldum. Çünkü bu cuma hutbesini imam Kürtçe veriyordu. Dolayısıyla bu Kürtçe vaazı duyunca geçmişte hep mücadelesini verdiğim ve insanların anlamadan dinlediği hutbeler karşısındaki halini, imamların bilmedikleri bir dilde hutbe vermeye çalıştığı zamanları hatırladım. Bugünkü o rahatlık insanın o doğallığıyla içerisindeki kendi anadiliyle verdiği hutbe ve ondan istifade eden insanların hali beni mutlu etti. Tıpkı Şivan Perver'in buraya gelişiyle, uğraştığım, çabaladığım o günleri hatırladım.
Şivan Perver - 13.03.2014
Diyarbakır'daki Nevruz Etkinliği
BDP Diyarbakır İl Başkanı Zümrüt: "21 Mart'ta Diyarbakır'da düzenlenecek Nevroz programına Şivan Perver davet edilmedi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şivan Perver Haberleri | Şivan Perver Kimdir - Haberler - Sayfa 4 - Şivan Perver haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Şivan Perver kimdir, hayatı ve biyografisi. Mehmet Efe: Altından Bunca Pis Koku Gelirken BBP'yi Ağzına Alma.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 18.5.2021 05:54:03. #1.15#

title