ŞİVAN PERVER HABERLERİ

Şivan Perver haber, Şivan Perver son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Şivan Perver - 07.02.2015
MHP Grup Başkanvekili Vural, Trabzon'da
"Yüreği olanlar gelir Trabzon'da Kobani'deki PKK'lılara selam gönderir. Ey Başbakan yüreğin varsa gel Trabzon'dan selam gönder. Yüreğin varsa, Şivan Perver ile Diyarbakır'da yürüyorsan Trabzon'da da yürü.
Şivan Perver - 29.01.2015
Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş Açıklaması
Bu Türkiye'de her şeyin kararının merkezden verildiğini, milletin ise sadece oy atan bir mekanizmadan ibaret görüldüğünü aktaran Numan Kurtulmuş, "Aynı şekilde illerde, büyük ilçelerde şehir kulüpleri vardı. Vali, kaymakam, o ilçenin önde gelenleri burada bir araya gelir, sadece kendi aralarında oturur kalkarlar, halktan uzak bir şekilde pişpirik oynarlardı. Devlet dediğiniz şey şehir merkezlerinde buydu, küçük yerlerde ise jandarmaydı. Halkın düğünlerinde, taziyelerinde bulunmayan bir şeydi devlet" değerlendirmesinde bulundu.  -"Şapka, kravat takarsan adam olursun sanırlardı"- Bu dönemde devletin ve milletin bir birinden ayrı ve uyuşmazlık içinde olduğunu ifade eden Kurtulmuş, "Şapka, kravat takarsan adam olursun sanırlardı. Batılılaşmanın, Batı'yla teknikte, sanatta, fende mücadele etmek olduğunun farkında değildiler, çünkü Batılılaşmayı sadece mukallit olarak görüp, oradaki ilmi, fenni almak yerine onların adet ve göreneklerini zorla millete empoze etmeyi marifet kabul ederdi" dedi.  Kurtulmuş, daha yakın zamana kadar üniversitelere başörtüsüyle girmenin yasak olduğunu dile getirerek, 80 bin oy alarak milletvekili seçilen Merve Kavakçı'yı hatırlattı.  Dönemin cumhuriyet savcısının Kavakçı'nın evinin kapısına dayandığını, Parlamentoda ise milletvekillerinin yuhalaması eşliğinde Kavakçı'nın Meclis'ten atıldığını ifade eden Kurtulmuş, sözlerini şöyle sürdürdü: "Başörtüsünü sadece bir dini sembol olarak ilan etmeleri boşuna değildir. Aslında başörtüsü milletin özgürlüğünün, milletin değerlerinin Ankara'ya taşınmasının sembolüydü. Bunu hazmedemediler. Bütün kapıları duvar haline getirdiler. Ama çok şükür 'başörtülü milletvekili olursa laiklik elden gider' diyenler şimdi nerede. Türkiye öyle bir noktaya geldi ki işte Meclis'te altı arkadaşımız başörtülü şekilde milletvekilliği yapıyor. Bundan sonra da olacak, olmaya devam edecek. Her mecliste inşallah başörtülü arkadaşlarımız da olacak, başı açık arkadaşlarımız da olacak. Çünkü millet de ne varsa, milletin temsilcileri burada Ankara'da olacak. Ne oldu laiklik elden gitti mi? Onlar laiklik türküleri söylerken, aslında söyledikleri 'ipler bizim ellerimizden gider' dedikleri için bunu söylüyorlar." Gençliklerinde Kürtçe kaset satılamadığına değinen Kurtulmuş, Şivan Perver ile İbrahim Tatlıses'in Diyarbakır'daki buluşmasını hatırlattı.
Şivan Perver - 05.01.2015
Haftanın Tarihine Bakış
Gazetecilerin haklarını ''fikir işçisi'' olarak düzenleyen 212 sayılı yasa, 10 Ocak 1961'de yürürlüğe girdi.
Şivan Perver - 04.01.2015
AK Parti Mardin İl Kongresi
  "Devletin sürgün yeri olarak görüldü"    Kurtulmuş, AK Parti iktidarlarının 12 yıl boyunca yaptığı en önemli hizmetin zihniyet değişikliği sağlamak olduğuna değinerek, şöyle devam etti: "Devletin zihniyetini değiştirmek, affedersiniz deveye hendek atlatmaktan daha zordur. Köyler yakıldı, insanlara dışkılar yedirildi, işkenceler yapıldı. İnsanların anadillerine, kültürlerine, başörtülerine, dinlerine, mezheplerine hor bakıldı. İnsanlar maalesef devletin demir yumruğu altında ezildiler, horlandılar, ikinci ve üçüncü sınıf vatandaş haline getirildiler. Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgeleri devletin sürgün yeri olarak görüldü, Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinin halkı devletin ikinci sınıf vatandaşı olarak görüldü." Geçmiş yıllarda Kürtçe, Zazaca veya Arapça'dan başka lisan bilmeyenlerin, mahkemelerde sanık veya tanık olarak konuştuklarında hakimin, bunu "Anlaşılamayan bir dil" olduğunu belirttiğini dile getiren Kurtulmuş, şunları söyledi: "Devlet, vatandaşın diline sağırdı. Bırakın mahkemeyi, televizyonlarda Kürtçe ve Arapça türkülerin söylenmesi yasaktı. İbrahim Tatlıses, bırakın TRT'yi özel televizyonlarda bile birkaç sene öncesine kadar Kürtçe şarkılar söyleyemiyordu. Şimdi Allah'a çok şükür, Cumhurbaşkanımız Başbakanken Diyarbakır meydanında Şivan Perver ile Tatlıses bir araya geldi.
Şivan Perver - 13.12.2014
"İnsanlar Karakolu Gördüğünde Karşı Kaldırıma Geçerdi"
Vatandaşın herhangi bir devlet dairesine gitmekten korktuğunu, emniyet müdürlüğünü ya da karakolu gördüğü zaman karşı kaldırıma geçtiğini dile getiren Kurtulmuş, konuşmasını şöyle sürdürdü:   "Eskiden Türkiye'yi yönetenler milletin farklılıklarından ürkerdi. Başörtülü kızlar başörtüsünden korkardı. Onları üniversitelerin kapısında bekletir, içeriye sokmazlardı. Farklı ana dilleri olan insanların, ana dillerinden korkar, farklı kültürleri olanların kültürlerinden korkarlardı. İnsanların türkülerinden, şarkılarından korkardı. İbrahim Tatlıses, Orhan Gencebay, yakın zamana kadar bırakın devletin televizyonlarını, özel televizyonlardan bile doğru dürüst Arapça, Kürtçe, Türkçe türküler söyleyemez, arabesk şarkılar, türküler dile getiremezlerdi. Eski Türkiye'de, devletin kültürü farklı, milletin kültürü farklıydı. Bütün bu farklılıklardan korkan Türkiye artık geride kaldı. Allah'a çok şükür Türkiye'de, devletle millet barışma noktasında çok büyük mesafeler kat etti. Milletin farklılıklarından ürken bir devlet değil, bu farklılıkları zenginlik olarak gören bir devlet anlayışı ortaya çıktı. Allah'a çok şükür şimdi Şivan Perver'in, İbrahim Tatlıses'in bulunduğu Diyarbakır'daki törende, Sayın Cumhurbaşkanımızın nezaretinde Arapça, Kürtçe, Türkçe türküler söylendi, millet devletiyle barıştı, kıyamet kopmadı, Türkiye bölünmedi.
Şivan Perver - 03.12.2014
MHP Grup Başkanvekili Vural Açıklaması
  "Şivan Perver ile Trabzon'da el ele dolaşsana"   MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin, Başbakan Davutoğlu'nun söylemi üzerine Tunceli'ye yaptığı ziyarete değinen Vural, şunları söyledi:   "Sayın Genel Başkanımız, Türkiye Cumhuriyeti devletinin orada var olduğunu Başbakan'a gösterdi.
Şivan Perver - 03.12.2014
Oktay Vural: Bunlar, Diktatörlüğe Sıçrama Yasalarıdır
"ŞİVAN PERVER’LE DİYARBAKIR’DA DEĞİL DE TRABZON’DA EL ELE DOLAŞSANA" Başbakanlık Başdanışmanı Etyen Mahçupyan’ın son yazısından da söz eden MHP’li Oktay Vural, kılavuzu karga olanın burnunun pislikten kurtulmayacağını anlattı. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin Tunceli ziyaretinden de söz eden Vural, Başbakan Davutoğlu’na seslenerek, “Ankara’da söylediklerini Diyarbakır’da söyleyebilecek misin? Haydi Şivan Perver’le Diyarbakır’da değil de Trabzon’da el ele dolaşsana.
Şivan Perver - 26.10.2014
Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş, Batman'da
Kurtulmuş, şunları kaydetti: "O ceberut zihniyetten Batman neler çekti, biliyorsunuz. Öyle bir devlet zihniyeti vardı ki vatandaşın her türlü farklılığından korkuyordu. Üniversite yıllarımdan biliyorum, İstanbul'da Kürtçe kaset satmak yasaktı. Vatandaş çocuğuna istediği ismi koyamazdı. Vatandaş köyüne 50 kimlik kontrolünden geçtikten sonra gidebiliyordu. Bunları yaşadı bu ülke. İbrahim Tatlıses'in Kürtçe şarkılar söylemesi özel televizyonlarda dahi yasaktı. Müslüm Gürses'in, Orhan Gencebay'ın arabesk söylemesi yasaktı. Devletin zihniyetinin değişimini göstermek bakımından söylüyorum." "Ama ne oldu? Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan Şivan Perver ve İbrahim Tatlıses ile yüz binlerce kişinin katılımıyla Diyarbakır meydanında Kürtçe, Türkçe, Arapça şarkılar söylendi, kıyamet kopmadı, ülke bölünmedi.
Şivan Perver - 19.10.2014
Başbakan Davutoğlu, Akil İnsanlar Heyetiyle Buluştu
"Şivan Perver'in Diyarbakır'da türkü okuması 'milleti böler' denebilirdi" diyen Davutoğlu, konuşmasına şöyle devam etti: "Kimse hayal edemezdi.
Şivan Perver - 14.10.2014
Şehit Babası, Erdoğan'a Hakaretten 1 Yıl Ceza Aldı
Diyarbakır'da 16 Kasım 2013 tarihinde, Kürt şarkıcı Şivan Perver ile kucaklaşan dönemin Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan'a yaptığı açıklamayla tepki gösteren eski Şehit Aileleri Federasyonu Başkanı Mehmet Gencer, 'Kamu görevlisine hakaretten' 1 yıl hapis cezasına çarptırıldı.
Şivan Perver - 07.09.2014
Şehriban'a Kürdi'den Çözüm Sürecine Destek
"İnançlı bir insanım, başörtüsünü isteyerek takıyorum. Çok zorluklarla karşılaştım. Ama hiç bir zaman başörtümü çıkarmayı düşünmedim" diyen Kurdi, geçen yıl Şivan Perver ve İbrahim Tatlıses'in Diyarbakır'daki etkinlikte düet yaptığını, Şivan Perver'in gelecek yılki Nevruz etkinliğine de katılmasını beklediğini söyledi.
Şivan Perver - 26.07.2014
Cumhurbaşkanı Adayı ve Başbakan Erdoğan'ın Diyarbakır Mitingi
Başbakan Erdoğan, 16 Kasım 2013 tarihinde Diyarbakır'da düzenledikleri toplu açılış törenine, Irak Kürdistan Bölgesel Yönetimi Başkanı Mesut Barzani ve 38 yıl sonra vatanına gelen Şivan Perver ve İbrahim Tatlıses ile katıldıklarını hatırlatarak, şöyle devam etti: "Değerli sanatçımız Şivan Perver 38 yıl sonra ilk kez vatanına, toprağına döndü.
Şivan Perver - 13.07.2014
Cumhurbaşkanı Adayı ve Başbakan Erdoğan Şanlıurfa'da
Erdoğan, "HDP'nin Doğu ve Güneydoğu'nun CHP'si olmaya çalıştığını" savunarak şunları söyledi: "CHP demek dikta yönetimi demektir, CHP demek inkar demektir. CHP demek ret demektir, asimilasyon demektir, CHP demek yasak, yoksulluk, yolsuzluk demektir. CHP demek ezanı Türkçe okutmak, Kur'an'ı yasaklamak, başörtülülere zulmetmek, bütün milli ve manevi değerleri çiğnemek demektir. CHP demek Türk'ün de Kürt'ün de Alevi'nin de Sünni'nin de her türlü haklarını yok saymak, farklılıkları yok saymak demektir. İşte böyle bir CHP ile HDP ittifak arayışına giriyor. Bu nasıl bir CHP ki HDP ile ittifak görüşüyor. MHP ile de ittifak görüşüyor. HDP ile olmuyor, MHP ile ittifak yapıyor. Bunlarda her numara var. Sosyal medyada bunlarla ilgili güzel de bir tasarım yapmışlar. Bunlarda darbecilik de var, başörtüsü düşmanlığı da var, ulusalcılık da var, Esedcillik de var, ne ararsan var. İnanın, Şanlıurfa'nın aktar çarşısında, kapalı çarşısında bu kadar çeşit yok. İşte onun için hem Şanlıurfa'da hem Türkiye genelinde CHP'ye oy verenlerin de MHP'ye oy verenlerin de HDP'ye oy verenlerin de bizi destekleyeceklerine yürekten inanıyorum. 10 Ağustos'ta seçmen sadece cumhurbaşkanını seçmeyecek bu ilkesiz partilere sandıkta büyük bir ders verecek." Önceki gün Cumhurbaşkanlığı Vizyon Belgesi'ni açıkladığı salonda Türkiye'nin bütün renklerinin yer aldığını anlatan Erdoğan, şunları kaydetti: "Bir demokrasi, iki, siyasi ve toplumsal normalleşme, üç, refah toplumu, dört, öncü Türkiye. 2023'e kadar yine çok çalışacak, Türkiye'de demokrasinin standartlarını çok daha ileri seviyelere yükselteceğiz. 77 milyonun kardeşliği için daha yoğun gayret edeceğiz. 12 yıl boyunca yaptığımızın daha da fazlasını yapacak refah seviyesini çok daha yükseklere çıkaracağız. Aktif dış politikamızı sürdürecek, hem bölgemizde hem dünyada daha da öncü bir ülke olacağız." Bu zamana kadar gereksiz tartışmalar ve yasaklarla Türkiye'ye ağır faturalar ödetildiğini aktaran Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü: "Türkiye yoksulluk içindeydi bunlar gittiler 'ezan Türkçe mi olsun Arapça mı olsun', bunu konuştular. Şehirlerimizde yol yoktu, su yoktu, hastane yoktu, bunlar gittiler 'başörtülüler okusunlar okumasınlar' bunu konuştular. Çocukların okuyacakları okul yoktu, ayaklarına giyecekleri çarık yoktu, bunlar gittiler farklı dil ve lehçeleri yasaklamanın mücadelesini verdiler. Şanlıurfalı Şivan Perver'in kasetlerini şarkılarını, türkülerini, sesini hatta 38 yıl vatan toprağını yasakladılar.
Şivan Perver - 26.06.2014
Kurtulmuş: Erdoğan Siyasi Hareketin Lideri Olmaya Devam Edecek (2)
"KERİM DEVLETE DÖNÜŞÜMÜN BAŞLANGICI" "Elden giden laiklik değil eski Türkiye'nin beylerinin saltanatıydı" diyen Kurtulmuş, İbrahim Tatlıses'in Kürtçe şarkıyı özel kanalda söylemesi, Orhan Gencebay ve Müslüm Gürses'in arabesk şarkı dahi söylemesinin yasak olduğu dönemlerin yaşandığını kaydetti. Bunları gerici bir halkın unsuru olarak görüldüğünü söyleyen Kurtulmuş, şimdi Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın katılığı bir mitingde Diyarbakır Meydanı'nda Şivan Perver ve İbrahim Tatlıses'in Kürtçe, Arapça ve Türkçe türküler söyleyerek, milletin halay çektiğini belirtti.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Şivan Perver Haberleri | Şivan Perver Kimdir - Haberler - Sayfa 3 - Şivan Perver haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Şivan Perver kimdir, hayatı ve biyografisi. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Eker Açıklaması.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 6.5.2021 01:56:20. #1.16#

title